До професійного зростання і нових можливостей через виробничу практику магістрів обліку і аудиту

9 листопада 2024 року
Виробнича практика здобувачів вищої освіти - це обов'язковий вид навчальної діяльності, який дозволяє здобувачам отримати практичні навички у вибраній галузі та підготувати їх до майбутньої кар'єри. Під час такої практики здобувачі можуть здобути досвід роботи в реальних умовах під керівництвом фахівців та застосувати теоретичні знання на практиці, набути практичних навичок і досвіду організації облікових робіт, проведення внутрішнього контролю/аудиту, прийняття управлінських рішень за результатами оцінки діяльності, перевірити свої наукові припущення, які склалися в період навчання.
Сучасний фахівець з обліку і оподаткування – це не лише фахівець з бухгалтерського обліку, а одночасно – бухгалтер-фінансист, бухгалтер-юрист, бухгалтер-менеджер, бухгалтер-аналітик. Випускник економічного факультету кафедри обліку та оподаткування зі спеціальності «Облік і оподаткування» може своєю практичною роботою та вмінням орієнтуватися у ринковому середовищі, допомогти суб’єкту господарювання досягти фінансової стабільності та економічного зростання.
Основними завданнями проходження практики є:
  • ознайомлення з діяльністю суб’єктів господарювання, що є базою виробничої практики з фаху;
  • здобуття навичок самостійної практичної діяльності з обраної спеціальності;
  • самостійне виконання завдань керівника практики з питань організації обліку та внутрішнього контролю;
  • отримання нових знань, умінь і навичок під час виконання конкретних практичних завдань;
  • закріплення теоретичних знань, отриманих з дисциплін: «Організація бухгалтерського обліку», «Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами», «Бухгалтерський облік в управлінні підприємством», «Внутрішній, зовнішній контроль та управління ризиками», «Електронний документообіг» тощо;
  • визначення напрямків вдосконалення за об’єктом дослідження по магістерській кваліфікаційній роботі.
У відповідності до навчального плану та наказу «Про направлення на виробничу практику» від 29.05.2024 р. № 886 «С», у період з 08 липня до 25 жовтня 2024 р. здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (ОП «Облік і аудит») другого року підготовки проходили виробничу практику з фаху на базі підприємств різної форми власності. Базами виробничої практики були обрані: BП НУБіП України «Великоснітинське навчально-дослідне господарство ім. О.В. Музиченка», Київська області, Фастівського району; ДП «ДГ «ЕЛІТА» Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла HAAH України», Київська області, Обухівський району; CTOB "Агрофірма "Оржицька", Полтавська області, Лубенського району; ТОВ "БЕЙКЕР ТІЛЛІ УKPAÏHA", м. Київ; ПpAT «MXП», м. Київ та ін.
 
Перед початком виробничої практики з фаху гарант магістерської програми к.е.н., доц. Тамара Гуренко спільно із завідувачами кафедр, кафедри обліку та оподаткування Володимиром Литвиненко, кафедри статистики та економічного аналізу Андрієм Музиченко та керівниками практики провели детальний інструктаж щодо алгоритму проходження практики в умовах воєнного стану, обговорили ключові питання написання і оформлення звіту за результатами практичної підготовки.
30-31 жовтня 2024 р. на кафедрах обліку та оподаткування та статистики і економічного аналізу відбувся захист звітів за результатами виробничої практики з фаху.
Під час захисту здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (ОП «Облік і аудит») другого року здобуття вищої освіти презентували свої результати теоретико-прикладних досліджень, сформованих у процесі виконання основних пунктів програми виробничої практики з фаху, акцентуючи при цьому увагу на пропозиціях щодо вирішення актуальних питань за темами майбутніх магістерських кваліфікаційних робіт.
 
 
 
Голови комісій – доцент кафедри обліку та оподаткування Тамара Гуренко і завідувач кафедри статистики та економічного аналізу Андрій Музиченко та члени комісій – доценти кафедри обліку та оподаткування Світлана Дерев’янкоТетяна Слєсар і доценти кафедри статистики та економічного аналізу Тетяна КуцьАнатолій Шиш та Михайло Гузь, заслухавши представлені звіти й оцінивши презентативний матеріал, задали уточнюючі запитання щодо проблемних питань із створення наказу про облікову політику, особливостей організаційних процесів з проведення інвентаризації, складання графіків документообігу та недоліків ведення організації обліку загалом на об’єктах практики. Здобувачами був представлений цікавий практичний матеріал основних документів з організації ведення бухгалтерського обліку на підприємствах.
 
 
Своїми відповідями на запитання, участю у обговоренні дискусійних питань здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (ОП «Облік і аудит») другого року підготовки засвідчили достатній рівень теоретичних знань і практичної підготовки. Здобувачі довели наявність професійних умінь і навичок з фаху «Облік і оподаткування» для прийняття самостійних управлінських рішень, здатність вирішувати проблеми, пов'язані із управлінням сучасними організаціями в реальних соціально-економічних умовах. Проходження практики дало можливість поглибити професійні компетентності, необхідні для успішної роботи за обраним фахом.
 
 
 
Здобувачі відмітили, що під час виробничої практики в галузі бухгалтерського обліку, контролю (аудиту) та оподаткування отримали цінний практичний досвід як у веденні фінансової документації, підготовці податкових декларацій, організації ведення обліку та аналізі фінансових даних. Це практичне знайомство дозволило їм зрозуміти тонкощі фінансової звітності та податкового законодавства, допомогло створити міцну основу принципів бухгалтерського обліку та податкового законодавства. Загалом виробнича практика дала можливість здобувачам другого (магістерського) рівня вищої освіти відточити навички та підготувати до успішної кар’єри у сфері бухгалтерського обліку та оподаткування.
Захист відбувся в атмосфері довіри і доброзичливості з боку НПП кафедр. Це дало можливість магістрам наполегливо, з ентузіазмом захищати звіти та ділитись досвідом проходження виробничої практики, висловлювати свої думки, побажання та бачення щодо покращення діяльності підприємств.
Члени комісій позитивно оцінили результати проходження виробничої практики з фаху та звіти, які містять обґрунтовані висновки відповідно до визначених завдань та окресленої мети.
Бажаємо всім мирного неба та успіхів в написанні та захисті магістерської кваліфікаційної роботи!
 Тамара Гуренко,
гарант магістерської програми
Світлана Дерев’янко,
доцентка кафедри обліку та оподаткування

  

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook