Відкрита лекція з дисципліни «ОХОРОНА ГІДРОБІОНТІВ»

23 жовтня 2024 року

  

Рибогосподарська галузь України перебуває у фазі реформ, цифровізації та модернізації. Кафедра гідробіології та іхтіології НУБіП України постійно використовує сучасні кейси для відкриття необхідного програмного розвитку навчання здобувачам вищої освіти. Згідно з графіком проведення відкритих лекцій в осінньому семестрі 2024–2025 н.р. факультету тваринництва та водних біоресурсів було проведено відкриту лекцію на тему «Спеціалізований лов риб» з дисципліни «Охорона гідробіонтів» доктором біологічних наук, доцентом кафедри Наталією Рудик-Леуською здобувачам другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 207 – «Водні біоресурси та аквакультура».

На лекції була розкрито основні поняття лову, їх методику, наведено пакет документів для проведення спеціалізованого лову, форми, користувачів України та їх матеріально-технічні бази.

Тема лекції була однією з основних щодо освоєння матеріалу з спеціалізованого лову. Студенти обговорювали ряд питань з лектором та обмінювалися думками, висловлювали свої судження з приводу крупновічкових сіток спеціалізованого лову в порівнянні з промисловим ловом та місцями його проведення, що свідчить про високу цікавість студентів до дисципліни, а також глибоке розуміння ними знань в період реформи рибогосподарської галузі, що надзвичайно важливе для аграрного сектору України, особливо у воєнний період.

 

Одним з головних аспектів впливу спеціалізованого лову на аборигенну іхтіофауну є прилов інших видів риб. Аналіз багаторічних даних свідчить, що основним видом, який приловлюється крупновічковими сітками в Сулинській затоці Кременчуцького водосховища є лящ, на частку якого припадало від 3,5 до 24,7 %.

Було лектором зазначено, що проведення спеціалізованого лову забезпечує вилучення з водойми представників старших вікових груп туводних видів риб, більшість особин яких уже мають знижені репродуктивні можливості.

Лекторка володіла увагою аудиторії, акцентуючись на дайджесті проведення ловів внутрішніх водойм України. Порядок викладення матеріалу був логічним, а темп викладення – сприяв розумінню та засвоєнню матеріалу.

Лекція доктора біологічних наук, доцента кафедри гідробіології та іхтіології Наталії Рудик-Леуської проведена на сучасному, високому навчально–науковому та методичному рівнях.

ДЯКУЄМО ЗСУ ЗА МОЖЛИВІСТЬ ЖИТИ, ПРАЦЮВАТИ,

НАВЧАТИ ТА НАВЧАТИСЯ!!!

 

Меланія ХИЖНЯК,

доцент кафедри гідробіології та іхтіології

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook