Гривня та шаг крізь час : здобувачі вищої освіти та НПП кафедри економіки і менеджменту долучилися до віртуальної екскурсії НБУ
9 жовтня 2024 р. студенти та НПП відвідали віртуальну екскурсію, проведену в Музеї грошей Національного банку України. Цей Музей славиться унікальною експозицією, яка ілюструє історію грошового обігу в Україні: понад 3,5 тис. експонатів, зокрема 180 із них представлені у форматі 3D. Експозицію музею побудовано за хронологічним принципом: починаючи від примітивних товаро-грошей і закінчуючи національною грошовою одиницею України – гривнею. Екскурсію проводив доктор історичних наук, старший зберігач фондів Музею грошей – Андрій БОЙКО-ГАГАРІН.
Здобувачі вищої освіти мали можливість поринути в історію України крізь призму банкнот та монет, які були в обігу на наших теренах від найдавніших часів до сучасності. Також дізналися про:
– зародження традиції використання гривні та шага в грошовому обігу України;
- закріплення на законодавчому рівні гривні та шага в грошовому обігу Української Народної Республіки;
– грошову реформу 1996 року і введення гривні в грошовий обіг.
У експозиційній залі сучасного Музею грошей переглянуто цінні експонати, які представлені в оригіналах та муляжах: домонетні форми грошей, середньовічні й античні монети, банкноти сучасної незалежної України, а також повну колекцію пам’ятних та ювілейних монет.
Відвідувачі віртуальної екскурсії мали можливість поставити гіду запитання, на які отримали вичерпну відповідь. Зокрема, цікавились ініціативою НБУ щодо зміни назви розмінних монет з «копійка» на «шаг», емісією грошей і методами їх захисту.
Такий віртуальний захід є цікавим, корисним та пізнавальним для здобувачів освіти, адже дає змогу поглибити знання про історію української грошової системи, краще зрозуміти важливість національної валюти для економічної незалежності України, підвищити рівень фінансової грамотності.
Висловлюємо вдячність організаторам віртуальної екскурсії за можливість ще раз переконатися у величності історії нашої країни, зокрема її унікальної національної валюти!
Світлана Герчанівська,
доцентка кафедри економіки і менеджменту