Заняття на виробництві – важливий крок у формуваннні професійних компетентностей

8 жовтня 2024 року

IMG 2171   Одним із векторів становлення майбутнього фахівця технічного профілю є заняття на виробництві. В рамках навчальної дисципліни «Електричні апарати» доцент Любомир Колодійчук та асистент Ігор Плонка 30 вересня 2024 року провели виїзне практичне заняттядля здобувачів вищої освіти факультету енергетики та електротехніки, під час якого студенти відвідали  виробниче підприємство «Керамік» компанії «КЕРАТЕРМ».

  Метою навчального заняття було набуття здобувачами освіти поглиблених практичних знань і здатності вирішувати комплексні спеціалізовані задачі та практичні проблеми, пов’язані з роботою сучасних електричних систем та апаратів. 

20240930 110619  Під час заняття студенти ознайомились із діяльністю заводу «Керамік», який є одним із найбільших та екологічно безпечних виробників цегли в Західній Україні. На заводі йде постійне нарощування виробництва і впровадження виготовлення нових видів продукції. Для цього використовується сучасне енергетичне устаткування, зокрема німецьке, італійське та польське.

IMG 2158  У ході заняття особлива увага була звернена на дослідження автоматизованої потокової лінії виробництва подвійної цегли марок М100, М125, М150 і керамічних блоків, електричні схеми безперебійного резервного джерела живлення підприємства (власної електростанції), типи сучасної електричної апаратури керування та захисту.

20240930 11063700000  Провідні спеціалісти підприємства інженер-технолог Людмила Суховецька та головний інженер Олександр Марисюк зауважили, що використання виробничих ліній із високим рівнем автоматизації SCADA, дозволяє звести до мінімуму людський фактор. Весь технологічний процес виробництва охоплений автоматичним керуванням на базі командоконтролерів електротехнічної компанії «Schneider Electric», що забезпечує суворе дотримання заданих технологічних параметрів і гарантує ведення процесу в допустимих технологічним регламентом межах. Висока надійність електронного обладнання забезпечується системою моніторингу всіх 16 електродвигунів із 16 автоматичними вимикачами зі зворотнім зв’язком кожного, через 30 сек. у режимі реального часу, а це в свою чергу гарантує високу якість виготовленої продукції.

IMG 2175  Здобувачам вищої освіти було цікаво, вони задавали запитання, на які отримали змістовні відповіді.

  Приємним виявилося те, що на заводі ми зустріли випускників нашого факультету, а нині повноцінних працівників заводу.

  Щиро дякуємо адміністрації підприємства за можливість проведення практичного заняття на виробництві, фаховий підхід та доброзичливу атмосферу

Підготували:
завідувач кафедри «Електротехнологій та експлуатації енергообладнання»
Любомир Колодійчук,
асистент кафедри Ігор Плонка

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook