Освіта, чутлива до психічного здоров'я
19 вересня 2024 року з ініціативи проректора з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олени Глазунової відбувся навчально-методичний семінар «Психолого-педагогічні технології збереження психічного здоров’я студентської молоді у воєнний та повоєнний період» для науково-педагогічних працівників НУБіП України, який відвідали також викладачі кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності.
Психічне здоров’я – це ключовий аспект загального благополуччя і якісного життя особистості. Воно визначається станом нашої психічної, емоційної і соціальної сфери, і має величезне значення для індивіда, його родини, спільноти та суспільства в цілому. Тому даний захід викликав велику зацікавленість.
Завідувач кафедри психології, кандидат психологічних наук, доцент Ірина Мартинюк виступила із доповіддю на тему «Ризики для психічного здоров’я особистості у воєнний та повоєнний період. Особливості переживання стресів війни у студентському віці», під час якої ознайомила присутніх із видами порушень психічного здоров’я під час війни та можливими наслідками стресу війни у повоєнний період.
Юрій Дудник презентував доповідь «Особливості здійснення навчальної діяльності студентами в часи воєнного стану», у якій відзначив актуальність для науково-педагогічної спільноти питань проведення навчального процесу в умовах воєнного стану та адаптації системи освіти до нових непередбачуваних змін у навчальній діяльності студентів.
Цікавим та актуальним був організований доцентом кафедри психології, к.п..н, Людмилою Омельченко міні-тренінг «Стресостійкість у педагогічному колективі: техніки самодопомоги»
Юрій Дудник провів майстер-клас із надання першої психологічної допомоги людині в екстремальних умовах.
Наприкінці зустрічі Ірина Мартинюк провела інтерактивну гру «Фасилітативна технологія в освітньому процесі ЗВО як шлях до збереження ментального здоров’я здобувачів вищої освіти».
Психічне здоров’я важливо для досягнення професійного успіху. Особа зі стабільним психічним здоров’ям зазвичай краще впорядковує свої цілі, має більше самодисципліни, а також більшу можливість керувати стресом на роботі. Тому хочемо подякувати організаторам та спікерам за проведений захід.
Віра Бутенко, професор кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності