24 вересня 2024 року
19 серпня 2024 року Агробіологічний факультет Національного університету біоресурсів і природокористування України розпочав новий, 2024-2025 навчальний рік. Університетська родина поповнилася новими студентами, а в навчальних корпусах розпочалося активне вивчення дисциплін, які є основою аграрної науки.
Активне студентське життя 3 групи 1 курсу спеціальності «Агрономія» розпочалося вже з першого дня навчання. Прийнявши урочисту присягу студента НУБіП України, першокурсники відправилися на своє перше вступне заняття, яке було організовано куратором академічної групи Світланою Завгородньою та студкуратором Вадимом Гавриленко. Перша зустріч виявилася дуже хвилюючою, але водночас дуже щирою та яскравою. Встигли познайомитися один з одним, поговорити, сфотографуватися, поділитися власними думками та захопленнями. Не оминули і обговорення питань щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану. Ознайомилися з розкладом навчальних занять, початком та закінченням занять та графіком освітнього процесу. Були поставлені основні цілі та траєкторії на поточний семестр: активне студентське життя, участь у заходах, відмінне навчання, постійна комунікація та співпраця. У ритм університету першокурсники увійшли дуже швидко.
У поточному семестрі на них чекає вивчення 8 дисциплін. Зараз особливу увагу студенти приділяють вивченню хімії та агрофізики, адже саме вони є основою для вивчення професійно-орієнтованих та спеціальних дисциплін в майбутньому. Детальніше зрозуміти особливості навчання у закладах вищої освіти, основи виробництва продукції рослинництва, розвиток аграрної галузі України та світу допомагає нова дисципліна «Вступ до спеціальності», яка викладається кафедрою рослинництва. Також досить цікавим є вивчення гуманітарних дисциплін, зокрема іноземної, латинської та української мов, які чудово розвивають мислення, риторику та грамотність. Фізичне виховання дає можливості для спортивного розвитку і самовдосконалення, а дисципліна «Інформаційні технології в галузі» надає базові знання та вміння роботи з комп‛ютерними системами, додатками, програмами та сайтами. Проведений час разом – запорука дружнього колективу та позитивні емоції.
Важливим етапом соціалізації в університеті стало проведення «Фотоквесту першокурсника», який дав змогу студентам ознайомитися з різними цікавими та визначними місцями університету і зробити яскраві спільні фото та відео, які назавжди залишаться в пам‛яті. Результатом спільної роботи стало отримання 1 місця за креативність.
Цікавою була екскурсія групи зі студентським куратором територією університету та розмова на цікаві теми.
Навчаючись в університеті важливо і цікаво знати його історію. Студенти 3 групи 1 курсу відвідали Музей історії НУБіП України разом з куратором Світланою Завгородньою. Цікава і змістовна розповідь вченого секретаря Тетяни Миколаївни Чумак стала грунтовним розумінням величі нашого навчального закладу, його самобутності та тернистого шляху, який привів нас до сьогодення.
Музей поділений на зони огляду, в яких першокурсники змогли ознайомитись з експозиціями, починаючи з епохи розвитку сільського господарства в Україні та історії становлення нашого університету. Наступна експозиція була представлена періодом від другої світової війни, революції гідності (2014р.) та АТО і до теперішніх подій, участь керівництва, викладачів університету та студентів в цих подіях. І третій відділ – це екскурс становлення університету через наукові досягнення, міжнародні зв’язки і наукові праці у всіх сферах діяльності університету. На наш огляд були представлені куточки від кожного факультету університету і найвидатніші наукові праці за всі роки існування університету.
Попереду багато цікавого, нового та захоплюючого. Студентське життя - це найкращий період в житті і ми дуже горді, що воно проходить в найкращому Університеті України. Зараз дуже важкий час, але ми мусимо бути сильними і вчитися. Найголовніше зараз - це переможний мир. Ми віримо, що зусилля кожного з нас будуть корисні для майбутніх поколінь, і лише завдяки сумлінній праці наша держава буде квітнути, а поля вируватимуть життям.
Велика подяка Тетяні Миколаївні, за пізнавальну екскурсію, цікаві та захоплюючі факти, а також з користю проведений час для студентів.
Куратор 3 групи 1 курсу Світлана Володимирівна Завгородня,
студентський куратор Вадим Гавриленко