Перші кроки майбутніх журналістів університетською бібліотекою
Перші кроки майбутніх журналістів університетською бібліотекою
15 вересня 2024 року
НУБіП України
Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій,
втіху в печалі, моральне оновлення і щастя,
якщо тільки вміє володіти тим дорогоцінним ключем,
який відкриває таємничі двері цієї скарбниці.
Джон Леббок
Джон Леббок
Наукова бібліотека НУБіП України – це місце для саморозвитку, зустрічей з друзями, для самостійного навчання й не лише! Проте насамперед це сучасний науковий, культурно-освітній, інформаційний центр, що забезпечує реалізацію потреб користувачів в отриманні найновішої інформації, одночасно формує інформаційну культуру майбутніх спеціалістів, які будуть працювати в принципово нових умовах інформаційного суспільства.
9 вересня 2024 року студенти-першокурсники спеціальності «Журналістика» разом з доцентом кафедри журналістики та мовної комунікації Наталією Кочуковою відвідали наукову бібліотеку вишу.
Неллі Маркова-Пипко, заступник директора бібліотеки, ознайомила студентів з бібліотечним фондом традиційних носіїв інформації – книг, що складає понад 1 млн. примірників, серед яких рідкісні та цінні видання, і ресурсами DGlibrary, або цифрової бібліотеки (понад 4 тис. видань); розповіла про засади академічної доброчесності, правила цитування, захист авторських прав, політику використання штучного інтелекту у виші, наголосивши, що ШІ – помічник, порадник, а не джерело, яке генерує тексти та дослідження замість людини. А також запропонувала заповнити гугл-форму для отримання електронних версій книг.
Майбутні журналісти мали змогу ознайомитися з книжковими новинками різних жанрів і тематики. Дехто з них одразу виявив бажання взяти на абонементі книжки. Корисними були відомості про те, що до складу наукової бібліотеки входять кілька відділів, зокрема інформаційно-бібліографічний; інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення; обслуговування навчальною літературою; обслуговування науковою та художньою літературою.
По завершенню надзвичайно цікавої, емоційно насиченої розповіді студентам було запропоновано оригінальний квест-мандрівку бібліотекою, своєрідне змагання з ерудиції, начитаності, логіки та вміння грати в команді. Чотири команди отримали завдання: з підказок знайти словосполучення, з яких потрібно було скласти цитати про користь читання й роль книги у житті людини. В однієї з команд фінальний вислів був таким: «Люди перестають мислити, коли перестають читати. Ні про що не думає лише той, хто нічого не читає».
Переможцями стали «жовта» та «рожева» команди, які були в захваті від солодких призів. Без утішних подарунків не залишився ніхто. З прекрасним настроєм першокурсники залишали книгозбірню!
Щиро дякуємо працівникам наукової бібліотеки університету за організовану зустріч, надзвичайно корисну для студентів інформацію та за надану мотивацію читати якісну літературу!
Наталія Кочукова, доцент кафедри журналістики
та мовної комунікації
та мовної комунікації