Запрошення на Міжнародну наукову конференцію!
Міжнародна асоціація істориків права
Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАН України
Національний університет біоресурсів і природокористування України
Комісія історії українського права при Президії НАН України
Шановні колеги!
Повідомляємо, що 1 листопада 2024 року
планується відкриття Міжнародної наукової конференції
«Земля і територія як юридичні та геополітичні поняття:
історико-правова реальність і сучасність»
Робота конференції передбачається протягом 1-2 днів у змішаному режимі на базі приміщення і технічних засобів Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ).
Для онлайн учасників платформа, посилання, час початку та регламент роботи будуть повідомлені напередодні засідання.
Попередньо для обговорення пропонуються такі проблеми:
· Земля і територія: еволюція понять.
· Земля і територія: в законодавстві, правовій думці та правових відносинах.
· Геополітика: історико-правовий вимір і сучасність.
· Територія в міжнародному та національному правових вимірах. Поняття етнічної території, його юридичний зміст і значення.
· Земля як конституційна та соціальна цінність.
· Земля і територія як предмет конфлікту: від «спору за межу» до «визнання історичної території держави».
Зазначена проблематика є орієнтовною і в рамках загальної теми конференції не обмежує творчої свободи учасників.
Науковці, які бажають взяти участь у заході, мають до 1 жовтня 2024 р. подати заявку, в якій навести свої ПІП, посаду і назву закладу повністю, науковий ступінь, вчене звання, ORCID та назву виступу. Потенційні учасники, які не є членами МАІП, подають також розширену анотацію своєї доповіді обсягом не менше 1 500 знаків з пробілами. Направляти матеріали просимо на електронну адресу: maip_2024@ukr.net
Учасники що отримають підтвердження своєї участі й бажають, щоб тези їх виступу були опубліковані, мають до початку конференції надіслати тези на зазначену електронну адресу. Обсяг тез до 4 сторінок тексту (поля «звичайні», шрифт Times New Roman, кегль 14, одинарний міжрядковий інтервал, нумерація посилань (всього до 10 посилань на літературні джерела) у вигляді верхнього індексу автоматична в кінці розділу) й англомовна анотація не менше 5 рядків, не враховуючи заголовок і «keywords». Посилання на архівні та нормативні джерела наводяться у разі потреби всередині тексту.
Також за наслідками конференції буде видана колективна монографія, до участі в якій запрошуються окремі учасники з дослідженнями, які найбільше відповідатимуть тематиці конференції і матимуть безперечну наукову новизну. Авторські нариси до монографії мають бути обсягом від 20 тисяч до 60 тисяч знаків з пробілами. Термін подання нарисів – 21 листопада 2024 р.
Оргкомітет