Відкрито нову лабораторію безпілотних технологій в ННІ лісового і садово-паркового господарства
Технології дистанційного зондування Землі відіграють важливу роль у дослідженні стану довкілля. В умовах, коли близько третини лісів в Україні стали недоступними через бойові дії та забруднення вибухонебезпечними предметами, дистанційне зондування стає чи не єдиним способом моніторингу лісів. Кафедра таксації лісу та лісового менеджменту впродовж останнього десятиріччя визначила одним із пріоритетних напрямів наукової роботи та освітнього процесу впровадження сучасних технологій спостереження за станом лісів за допомогою безпілотних літальних апаратів. За цим напрямом на кафедрі виконувалися дослідження в межах кількох наукових проєктів, захищено дві дисертації рівня доктора філософії (Петро Дячук і Роман Задорожнюк), одержано близько десяти охоронних документів. Кафедра таксації лісу та лісового менеджменту забезпечує викладання дисципліни «Дистанційний моніторинг лісів», пропонує вибіркові курси «Дрони для моніторингу довкілля», «Forest Inventory and Mapping». За таких умов створення нової навчальної лабораторії безпілотних літальних технологій у лісовому господарстві стало важливим і принциповим питанням. Відкриття лабораторії відбулося 2 вересня 2024 року з нагоди Дня знань.
Навчальну лабораторію оснащено потужними обчислювальним робочими станціями, які здатні виконувати складні розрахунки з обробки зображень, будувати тривимірні моделі, інтегрувати алгоритми машинного навчання для широкомасштабного картографування лісів. Крім цього в лабораторії доступні робочі експонати безпілотних апаратів, призначені для вивчення їхньої будови, підготовки до польотів, створення польотних місій, завантаження та обробки зібраних даних на комп’ютерах.
Облаштування лабораторії виконано завдяки активній роботі кафедри за дослідницькими проєктами, а також науковій співпраці з ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», яка забезпечила лабораторію новими та зручними меблями.
Віктор Миронюк, професор кафедри таксації лісу та лісового менеджменту