Нові можливості для здобувачів вищої освіти: сучасні інструменти від компанії «Phoenix Contact» для ефективного електромонтажу
Сучасна освіта потребує тісної взаємодії між закладами вищої освіти і представниками виробництв та електротехнічних компаній для набуття студентами актуальних знань та практичних навичок. Саме таке партнерство виникло між кафедрою енергетики і автоматики та відомою електрокомпанією «Phoenix Contact» (Фенікс Контакт). Ця співпраця відкриває нові можливості для здобувачів вищої освіти у сфері електротехніки та автоматизації.
З метою удосконалення освітнього процесу за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», та розуміючи важливість практичного досвіду для майбутніх інженерів, електрокомпанія «Phoenix Contact» погодилася надати новітні сучасні інструменти для електромонтажу обладнання та устаткування. Ідея співпраці з електрокомпанією виникла за ініціативи завідувача кафедри енергетики і автоматики Василя Рамша.
У рамках співпраці кафедра енергетики і автоматики отримала для монтажу від партерів: сучасні фірмові пенали для інструментів, інструменти для зняття ізоляції проводів та кабелів, кліщі для обпресування, кабельний різак, різного виду викрутки, а також спеціальні монтажні пристрої. Ці інструменти, відрізняються високою надійністю та точністю.
Інструменти від «Phoenix Contact» вже інтегровані в освітній процес, оскільки студенти мають можливість використовувати їх під час лабораторних робіт, зокрема, у рамках вивчення фахових дисциплін зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Вони застосовуються для електромонтажу різного роду щитів, пультів та схем керування, приєднання електрообладнання та тестування різних систем. Це дозволяє студентам не лише вивчати теорію, але й закріплювати знання на практиці, що є критично важливим для їхньої підготовки до реальної роботи за фахом.
Варто зауважити, що тривала і постійна співпраця з компанією «Фенікс Контакт» значно підвищила якість підготовки здобувачів вищої освіти за даною спеціальністю. Вони отримали доступ до сучасних пристроїв та приладів, які відповідають найвищим стандартам індустрії. Це дозволяє їм не лише успішно виконувати практичні завдання, але й бути впевненими у своїх силах під час працевлаштування в майбутньому. Знання та навички здобуті під час роботи з електрообладнанням та інструментами від «Фенікс Контакт» стануть важливою перевагою у їхній професійній кар’єрі.
Наразі обидві сторони планують продовжувати співпрацю та розширювати її межі. Планується організація спільних семінарів, тренінгів та майстер-класів для студентів та викладачів. Кафедра енергетики і автоматики також розглядає можливість залучення інших партнерів для розширення спектру електрообладнання та інструментів, що використовуються в освітньому процесі.
Адміністрація факультету енергетики та електротехніки, професорсько-викладацький склад кафедри висловлює щиру вдячність генеральному директору ТОВ «Фенікс Контакт» Андрію Максимцю та менеджеру з маркетингу та корпоративних комунікацій Катерині Літвінко.
Микола Потапенко,
доцент кафедри енергетики і автоматики