Продовження транскордонної співпраці кафедри лісового і садово-паркового господарства

30 липня 2024 року

photo 2024 07 13 12 42 40У розрізі продовження транскордонного співробітництва з 10 по 12 липня 2024 року співробітниками кафедри лісового і садово-паркового господарства (Василь КУЗЬОВИЧ та Дмитро БІДОЛАХ) разом із директором Національного заповідника «Замки Тернопілля» (Анатолій МАЦІПУРА) проведено чергову робочу зустріч для налагодження співпраці зі Тарнобжегським воєводством. Зокрема, українською делегацією було проведено робочу зустріч із презитентом м. Тарнобжег (Łukasz NOWAK),  відвідано місцеву агенцію регіонального розвитку (Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu) та налагоджено контакти з генеральним директором (Dariusz Bukowski) та провідними фахівцями (Sebastian Pawlos та Ewelina Mysłek) цієї агенції для координації спільної діяльності, а також відвідано Дзіковський парк у м. Тарнобжег для виконання передпроєктного аналізу.

Наукова співпраця зі закордонними партнерами відкриває нові горизонти для спільних досліджень і наукових досягнень. Ця співпраця дозволяє нам:

  • Обмінюватися досвідом та знаннями з провідними фахівцями в різних галузях науки та практики.
  • Використовувати сучасне обладнання і технології та ділитись власними досягненням у цій сфері.
  • Брати участь у спільних проектах та конференціях, що сприяє розширенню наших наукових контактів.
  • Збагачувати наші дослідження новими ідеями та підходами.

photo 2024 07 13 12 42 38photo 2024 07 13 12 42 39 (2)photo 2024 07 13 12 42 39photo 2024 07 13 12 42 41

У ході робочого візиту для реалізації програми Interreg NEXT Polska – Ukraina 2021-2027 опрацьовано стратегічні напрямки виконання спільного грантового дослідження за темою «Нове історичне життя Тарнобжегського та Вишнівецького парків». Зокрема передбачено проведення таких видів прикладних та наукових робіт:

  • Ретроспективний аналіз та висновки щодо стану двох парків та їх насаджень.
  • Кількісна та якісна оцінка екосистемних послуг дерев та кущів, які зростають на згаданих об’єктах рекреації.
  • Рекомендації щодо покращення санітарного, естетичного та екосистемного стану об’єктів дослідження.
  • Долсідження екологічного ефекту від реалізації заходів щодо покращення стану парків та підвищення екосистемної цінності об’єктів.
  • Підвищення  екологічної свідомості відвідувачів та мешканців прилеглих населених пунктів.
  • Створення інтерактивної карти розташування дерев та кущів парків разом із відображенням на ній основної інформації про біометричні параметри рослин, їх екосистемні корисності та екологічний стан.
  • Розробка рекомендацій щодо відновлення історичної цінності парків, підвищення їх екологічної ефективності та покращення санітарного стану насаджень.

Робочою групою проєкту прийнято рішення про початок виконання польових робіт (інвентаризація зелених насаджень обидвох парків) вже у липні-серпні цього року задля отримання вихідної інформації для подальшого опрацювання.

photo 2024 07 13 12 42 43photo 2024 07 13 12 42 46photo 2024 07 13 12 42 47 

Маємо переконання, що такі візити є надзвичайно важливими для розвитку транскордонної співпраці, а також і відкриття нових можливостей для наших дослідників. Ми вдячні закордонним партнерам за теплий прийом і плідну співпрацю. З нетерпінням очікуємо нових досягнень і звершень, які ми зможемо здійснити разом!

Інформацію підготував професор кафедри лісового і садово-паркового господарства, Дмитро БІДОЛАХ

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook