Навчальна практика з «Загальної і неорганічної хімії» як професійна орієнтація до майбутнього фаху біотехнолога.

23 червня 2024 року
кафедра аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води

Фінальним етапом із дисципліни «Загальна і неорганічна хімія» є практикум, мета якого - навчити студентів використовувати в практичній діяльності теоретичні знання, набуті протягом навчального процесу, в тому числі   також експериментальну роботу з елементами дослідницької та обробку отриманих результатів.

Саме практикум надає можливість студентам навчитися ставити і планувати експерименти, вміти працювати самостійно та у команді, а також аналізувати отримані результати.

Незважаючи на те, що навчальна практика із дисципліни «Загальна і неорганічна хімія» тривала лише тиждень, студенти першого курсу спеціальності 162 – «Біотехнології та біоінженерія» під керівництвом доцентів кафедри аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води Панчук Т.К. і Кравченко О.О. та аспіранта Чоботаря В.В. змогли виконати лабораторні дослідження у повному обсязі.

Першокурсники ознайомилися з вимогами до води як розчинника, реакційного середовища у хімічних експериментах та  виробництві; проаналізували промислові та побутові методи очищення води від розчинених домішок; дослідили властивості дистильованої та бідистильованої, деіонізованої води. Навчилися розраховувати індекс Курлова та аналізувати склад мінеральних вод. 

Другий день практикуму студенти присвятили проведенню методу перекристалізації – одному з найважливіших методів очищення твердих речовин як у лабораторних, так і в промислових умовах, що ґрунтується на різниці у розчинності речовини, яку очищають, у певному розчиннику за різних температур (без нагрівання та при нагріванні до температури кипіння розчинника).

Першокурсники з нетерпінням чекали третього дня, оскільки їх очікувала захоплива екскурсія на виробництво ТОВ "Фавор". З 1993 року працівники підприємства вкладають свій досвід та знання у виробництво якісної, натуральної та безпечної молочної продукції ТМ "АМА", яка є запорукою здорового  харчування  українських малюків.

Студенти відвідали сучасні лабораторії, де відбувається мікробіологічний та фізико-хімічний контроль сировини та готової продукції.  Молодь побачила виробничі цехи, де з дотриманням усіх санітарних норм (адже ТОВ "Фавор" сертифікований згідно з ДСТУ ISO22000:2019, ДСТУ ISO9001:2015 та ДСТУ ISO14001:2015)  молоко не тільки переробляється, але й перетворюється на смачні та корисні молочні продукти ТМ "АМА",  склади, де готова продукція зберігається у належних умовах, аби зберегти всю її свіжість та корисність.

А наостанок студенти поспілкувалися з директоркою ТОВ «Фавор» Раїсою Михайловою, яка розповіла історію та філософію компанії, оскільки «Фавор» - це більше, ніж просто виробник, це команда однодумців, які щиро дбають про те, щоб кожна дитина в Україні отримувала здорове та смачне харчування. Їхня продукція - це запорука того, що наші діти ростуть міцними, здоровими та бадьорими.

 

А завершальним і найсмачнішим акордом виїзного заняття була дегустація новинок компанії, яка  відносно недавно з’явилася на українському ринку.

 

Завдання, присвячене розчинам, а саме класифікації та способам вираження концентрації розчинів та методикам приготування розчинів заданої концентрації, що має виняткове значення в майбутній професії біотехнолога, було найвідповідальнішим та найскладнішим протягом практичного тижня.

 

 

Окремим важливим етапом практикуму було проведення наукового пошуку, де студенти повинні були обґрунтувати з хімічної точки зору явища та предмети, які їх оточують щодня.

Отже, переконані, що практикум із дисципліни «Загальна і неорганічна хімія» пройшов успішно, а ми бажаємо нашим студентам гарного відпочинку та з нетерпінням очікуємо їх вже на другом курсі.

Тетяна Назаренко, студентка першого курсу

Ольга Кравченко, доцентка кафедри аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook