Успішний захист бакалаврських кваліфікаційних робіт студентами лісівниками передумова ефективного відтворення кадрового потенціалу лісової галузі
Кульмінацією навчання для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня Бакалавр за спеціальністю 205 Лісове господарство став захист бакалаврських кваліфікаційних робіт. Це підсумок всієї їхньої наполегливої праці, особистих наукових пошуків та досліджень, величезний крок уперед у професійному становленні.
13-14 червня 2024 року захист бакалаврських кваліфікаційних робіт студентів денної форми навчання за спеціальністю 205 «Лісове господарство» у ННІ лісового і садово-паркового господарства відбувався відразу в двох екзаменаційних комісіях.
Першу екзаменаційну комісію очолював д.с.-г.н., професор кафедри таксації лісу та лісового менеджменту, професор Віктор Миронюк. В складі комісії були завідувач кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Андрій Пінчук, завідувачка кафедрою лісівництва Наталія Пузріна та доцентка кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Галина Домашовець. Другу екзаменаційну комісію цьогоріч очолювала д.с.-г.н., доцентка кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Любов Матушевич. До склад комісії увійшли доцент кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Олексій Бойко, доцент кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Андрій Лащенко та доцент кафедри лісівництва Сергій Сендонін.
На початку роботи комісій з вітальним словом виступив директор ННІ лісового і садово-паркового господарства, професор Роман Василишин, який привітав студентів з важливим етапом та зазначив, що досвід наукового пошуку в основі підготови бакалаврських кваліфікаційних робіт буде затребуваний у майбутній професійній діяльності.
«Професія лісівника невід’ємно пов’язана з науковим підходом. Це не лише про проведення власних досліджень, публікацію статей чи здобуття наукового ступеня, а передусім про критичне мислення, вміння аналізувати величезні обсяги інформації та ділитися професійним досвідом з колегами в переконливій формі. Саме такі надважливі навички допоможуть вам протистояти популізму, вести конструктивні дискусії та відстоювати свою фахову позицію. Шлях науки є нелегким, проте безумовно цікавим та перспективним для тих, хто прагне розвиватися та досягати нових висот у лісовій галузі. Написання бакалаврської роботи - це унікальна можливість для вас здобути перший досвід наукової діяльності, опанувати методологію досліджень, навчитися структурувати думки та аргументовано їх викладати. Це своєрідний іспит на професійну зрілість та готовність до майбутньої практичної роботи. Лише постійно навчаючись та вдосконалюючи свої навички, лісівники зможуть ефективно реагувати на виклики сьогодення та забезпечувати сталий розвиток лісового господарства», - наголосив Роман Дмитрович.
Кожна кваліфікаційна робота – це цілий світ знань, вмінь та ідей, який студенти ретельно будували впродовж усього періоду навчання під пильним керівництвом та наставництвом досвідчених викладачів-науковців наших випускових кафедр (лісівництва, відтворення лісів та лісових меліорацій, таксації лісу та лісового менеджменту, ботаніки, дендрології та лісової селекції). Вони надихали, спрямовували та допомагали розкрити повний потенціал майбутніх фахівців лісового господарства.
Захист бакалаврських кваліфікаційних робіт студентами освітньо-професійної програми «Лісове господарство» пройшов у теплій, дружній атмосфері. Майбутні фахівці гідно представили результати своєї наполегливої праці.
У доповідях бакалаври зосередилися на поясненні отриманих висновків, обґрунтуванні сформульованих пропозицій та презентації новаторських ідей. Вони продемонстрували ґрунтовні знання та вміння відстоювати власну наукову позицію.
Під час жвавого діалогу з членами екзаменаційної комісії студенти впевнено відповідали на численні запитання, що дозволило об’єктивно оцінити рівень набутих компетентностей та досягнення програмних результатів навчання.
Екзаменаційна комісія також розглянула рецензії на кваліфікаційні роботи, відгуки наукових керівників та довідки про автоматизовану перевірку робіт на плагіат. Це засвідчило прозорість та неупередженість процесу оцінювання.
Доброзичлива атмосфера співпраці викладачів і студентів в умовах освітнього процесу вкотре підтвердила той факт, що у ННІ ЛіСПГ НУБіП України відбувається не тільки формація справжніх професіоналів-лісівників, а, передусім, цілісних, гармонійних особистостей. Адже попри усі складності, напругу, повітряні тривоги та переживання студентів робота екзаменаційних комісій закінчилась позитивними звітами голів ЕК та прийняттям рішення про належний рівень підготовки фахівців освітнього ступеня бакалавра за спеціальністю 205 Лісове господарство галузі знань 20 Аграрні науки та продовольство та присвоєння відповідних кваліфікацій для понад 50 випускників ОС «Бакалавр», більшість з яких продовжать навчання в магістратурі НУБіП України.
Щира подяка екзаменаційним комісіям за професіоналізм, об'єктивність та конструктивні зауваження під час захистів. Ваша експертна оцінка є неоціненною для майбутніх фахівців.
Бажаємо нашим випускникам, які вже захистили свої бакалаврські кваліфікаційні роботи мирного неба, успішного вступу на ОС «Магістр» у ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБІП України, подальшої професійної діяльності у сфері лісового господарства, життєвої мудрості та здійснення мрій!
Вперед до нових вершин! Нехай усі ваші задуми будуть успішно реалізовані на благо збереження та примноження лісових багатств нашої демократичної, незалежної, сильної і непоборної України!!
Дякуємо відважним ЗСУ, всім захисникам і захисницям за можливість навчатися та навчати!
Слава Україні! Героям Слава!
Геннадій Бондар, Катерина Колесниченко – секретарі ЕК