Міжнародне співробітництво – важлива складова діяльності ВП НУБіП УКРАЇНИ «Бережанський агротехнічний інститут»
Міжнародне співробітництво та академічна мобільність стали важливими елементами розвитку ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», визначаючи його позиції в міжнародному освітньому просторі. Такі ініціативи не лише сприяють підвищенню міжнародного престижу інституту, але й розширюють можливості для наукових досліджень та обміну досвідом. Вони також відкривають нові перспективи для студентів, надаючи їм можливість здобути досвід навчання в закордонному ЗВО та підготуватися до викликів сучасного глобального ринку праці. Ініціативи, спрямовані на обмін науково-дослідницьким досвідом, активно піднімають рівень кваліфікації науково-педагогічних працівників та студентів через їх участь у стажуванні та наукових дослідженнях за кордоном.
На запрошення ВШТіП Академії прикладних наук у Познані відбулась робоча поїздка делегації у складі: директора інституту, д.е.н., професора Мирона ЖИБАКА, завідувачки відділом навчально-науково-інноваційної діяльності, д.е.н., професорки Світлани СУДОМИР та завідувача кафедри лісового і садово-паркового господарства, к. с.-г. н., доцента, член-кореспондента Лісівничої академії наук України Василя КУЗЬОВИЧА.
Зустріч розпочалась обмінами подяк між ЗВО за організацію та активну участь в спільних міжнародних конференціях, круглих столах, дебатах та наукових дискусіях.
Під час візиту сторони обговорили спільні дослідницькі проєкти, ділилися знаннями та досвідом. Дебати були зосереджені на професійних дискусіях науковців між ЗВО щодо пропозицій для розвитку міжнародних зв’язків.
Офіційна зустріч продовжилась екскурсією по академії, де було ознайомлено з аудиторним і матеріально-технічним фондом. Особливе враження справило доброзичливе ставлення до біженців з України, де під час війни відкрито дитячий садочок для їхніх дітей, в якому працевлаштовані і громадяни України. Делегація відзначила і студентську їдальню своєю вишуканою кухнею, в якій працюють українці.
Гостинно зустрів делегацію і д.е.н., професор Ян МІКОЛАЙЧИК з Познанського економічного університету. Цей заклад є одним із найстаріших та найпрестижніших у Польщі, заснований у 1926 році. Це 13-тисячний науково-дослідний центр, який спеціалізується на вихованні лідерів бізнесу, висококваліфікованих менеджерських кадрів, експертів та працівників адміністративних державних служб. Входить в трійку найкращих ЗВО Республіки Польща, що підтверджують стабільно високі позиції в рейтингах. Серед почесних докторів Познанського економічного університету слід відзначити: леді Маргарет ТЕТЧЕР – прем'єр-міністр Великобританії у 1979-1990 роках; проф. Одед ГАЛОР – видатний та впливовий економіст, творець єдиної теорії економічного зростання; проф. Майкл Е. ПОРТЕР – видатний економіст – всесвітньо відомий експерт у галузі організаційної та конкурентної стратегії, викладач Гарвардської школи бізнесу та інші.
Під час зустрічі сторони проаналізували польське та українське законодавство, порівняли системи вищої освіти, проаналізували нормативно-правові акти, пов’язані з академічною мобільністю та подали проєкт договору про співпрацю між ЗВО.
Офіційний візит завершився цікавими екскурсіями по культурних та визначних місцях Познаня.
Дякуємо нашим гостям за надихаючу атмосферу та сподіваємося на подальшу співпрацю!