ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України»: Бджільництво України: виклики сьогодення
ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України»: Бджільництво України: виклики сьогодення
23 травня 2024 року
У ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» 20 травня 2024 року відбулася Міжвузівська студентська науково-практична конференція «Бджільництво України: виклики сьогодення», присвячена 126 річниці НУБіП України.
Відкрила конференцію завідувачка відділення "Ветеринарна медицина" Маріанна Гуленко, яка привітала учасників конференції, представників закладів вищої освіти, науковців, студентів, з багатьох областей України, побажала учасникам плідної роботи, обміну науковими думками.
Вступне слово сказала викладачка дисципліни «Бджільництво», співробітник ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича» Павліна Керек. Вона зазначила, зокрема, що в Україні зародилося дбайливе, мудре, раціональне бджільництво і нам, українцям, притаманні гуманність, людяність і дбайливе ставлення до матінки – природи.
З вітальним словом до учасників конференції звернулася заступник директора з навчальної роботи Марія Яцик, яка подякувала організаторам у підготовці та проведені конференції, зазначила, що тема, яка сьогодні буде обговорюватись, є надважливою не лише для освітнього процесу, а й для успішного розвитку галузі бджільництва в Україні.
Приємно було і те, що у конференції взяв участь випускник коледжу, а сьогодні – начальник Мукачівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області – Окаєвич Анатолій Анатолійович, який розповів пропорядок реєстрації та оформлення «Паспорту пасіки».
Привітав учасників конференції та розповів про сучасні виклики українського бджільництва кавалер ордену «За заслуги» ІІІ ступеня, кандидат с.-г. наук, почесний пачісник України Гайдар Василь Антонович.
Особливі враження та зацікавленість викликала доповідь завідувача паразитологічного відділу Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, кандидата ветеринарних наук, старшого наукового співробітника – Литвиненка Олега Петровича.
Відчутно, що Олег Литвиненко надзвичайно глибоко протягом багатьох років займається цією тематикою, тому чітко визначив роль освіти та науки у розвитку галузі бджільництва та представив презентацію про «Вароатоз бджіл», яка вразила присутніх викладачів і студентів змістовністю, унікальними фотографіями та інформативністю.
Про вплив євроінтеграції України на розвиток бджільництва Закарпаття розгорнуто та всебічно доповів кандидат с.-г. наук, науковий співробітник лабораторії розведення та селекції карпатських бджіл ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича» – Папп Віктор Васильович.
Приємно зазначити, що Олег Литвиненко та Павліна Керек – випускники НУБіП, а Віктор Папп – захистив кандидатську дисертацію на базі нашого університету. НУБіП – об’ єднує педагогів, студентів, науковців різних галузей для користі людям.
Конференцію продовжив блок студентських доповідей:
- студентка групи ВМ-24 Ніколенко Евеліна «Сучасний стан бджільництва України»;
- студент групи ВМ-25 Карманов Кіріл «Апімоніторинг»;
- студент групи ВМ-24 Булеца Максим «Здоров’я бджіл – запорука високої рентабельності пасік»;
- студентка групи ВМ-24 Мотичка Дарина «Інфекційні захворювання бджіл»;
- студентка групи ВМ-25 Мунерова Ярина «Інвазійні захворювання бджіл»;
- студентка групи ВМ-25 Голікова Діана «Ветеринарно-санітарні заходи на пасіках».
Усі доповіді вирізнялися актуальністю, перспективністю, інформаційністю та змістовністю. Учасники конференції та викладачі-керівники нагородженні сертифікатами за участь в заході. Бажаємо учасникам конференції натхнення, подальших творчих і наукових досягнень.
Дякуємо ЗСУ за можливість працювати, вчити і вчитися!
Все буде Україна!
Маріанна Гуленко, Павліна Керек,
відділення «Ветеринарна медицина»