ХVІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Українська дипломатія у часи випробувань» студентів-міжнародників

27 квітня 2024 року

Традиційна науково-практична конференція «Дипломатія України в часи випробувань» відбулась у змішаному форматі в університетські дні науки, 25-го квітня в ауд. 128, к. 3 і, як завжди, була організована кафедрою міжнародних відносин і суспільних наук (в.о. завідувача – к. і. н., доц. Хвіст В.О.) та активом науково-навчальних гуртків «Інформація і політика» та «Дипломатія і геополітика: співвідношення та взаємовпливи».
Вперше вона набула статусу Всеукраїнської, скликавши під свої знамена наукову молодь не лише вищів м. Київа, але й Миколаїва, Рівного, Сум, Черкас, Чернігова й навіть шкільних установ Німеччини.
Вщент заповнена немаленька аудиторія не змогла прийняти усіх бажаючих, а всього у науковій зустрічі взяли участь понад 100 студентів, аспірантів та школярів старших класів та усіх, хто цікавиться історією міжнародних відносин та зовнішньої політики України, усі небайдужі до історичних долей нашої держави.

Коротким словом зібрання відкрив науковий керівник навчальних гуртків, доц. кафедри Асатуров С.К., переказавши слово для привітання деканові гуманітарно-педагогічного факультету, кандидатці філософських наук, професорці Савицькій І.М.

«Від імені Національного університету біоресурсів і природокористування України, керівництва та всього колективу гуманітарно-педагогічного факультету, - сказала зокрема Інна Миколаївна, - вітаю вас на цьому важливому форумі, що він об’єднав молодих дослідників, експертів та зацікавлених осіб для обговорення нагальних питань української дипломатії. Ця конференція є важливим майданчиком для ґрунтовного аналізу сучасних викликів, що із ними стикається українська дипломатія, та напрацювання ефективних стратегій для їх подолання. Сподіваємося, що ваша активна участь, жваві дискусії та креативні ідеї допоможуть глибше зрозуміти ці виклики та запропонує шляхи зміцнення позицій нашої держави на міжнародній арені.
Немов потужний вітер, що розгортає вітрила змін, українська дипломатія невпинно рухається вперед, долаючи виклики та відкриваючи нові перспективи для процвітання нації. У цьому невпинному русі ми бачимо силу духу українського народу, що він прагне миру, стабільності та процвітання для всього людства».
Декан побажала всім учасникам продуктивної роботи, цікавих дискусій та натхнення для подальших наукових пошуків та громадської діяльності на благо України!
Напутніми словами молодих дослідників привітали в.о. завідувача кафедри міжнародних відносин і суспільних наук, к. і. н, доц. Вікторія Хвіст та завідувач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики України Чорноморського Національного університету імені Петра Могили м. Миколаїва, докт. політ. наук, проф. Олександр Шевчук, що вони побажали успіху роботі конференції, висловивши упевненість, що вона відкриє нові горизонти науково-дослідницької роботи молодих вчених та безумовно сприятиме підвищенню якості їх навчальних та загальноосвітніх знань.

Зворушливо прослухали учасники слово до них старости гуртка «Інформація і політика», бакалавра 4-го курсу навчання групи МВ 20002 б, а наразі бійця Української Добровольчої армії Герасимчука Віталія.

Пленарне засідання продовжило свою роботу і відкрив дискусію Думініка С. І., ст. 1 курсу, групи МВ-23002 б, спеціальніості «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», Національний університет біоресурсів і природокористування України (м. Київ, Україна) з темою виступу: «Еволюція української дипломатії за часи незалежності». Наук. кер.: к. і. н., доц., кафедра міжнародних відносин і суспільних наук, Асатуров С.К., Національний університет біоресурсів і природокористування України, (м. Київ, Україна).

Далі виступили:
Юрченко Владислава, студентка 1 курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» НУБіП України, (м. Київ, Україна), «Українська дипломатія: сучасні реалії». Наук. кер.: к. і. н., доц., кафедра міжнародних відносин і суспільних наук, Асатуров С.К., Національний університет біоресурсів і природокористування України, (м. Київ, Україна);

Шаригіна Анна, [email protected], кафедра міжнародних відносин і зовнішньої політики, Чорноморський національний університет імені Петра Могили (Миколаїв, Україна). «Еволюція позиції Нідерландів та допомога у контексті російсько-української війни». Наук. кер.: д. політ наук, проф., завідувач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики, Шевчук О.В., Чорноморський національний університет імені Петра Могили (м. Миколаїв, Україна);

Тіллаєв Хікматулла, [email protected], кафедра міжнародних відносин і зовнішньої політики, Чорноморський національний університет імені Петра Могили (Миколаїв, Україна), «Причини агресивної зовнішньої політики Росії у ХХІ сторіччі». Наук. кер.: проф., завідувач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики, Шевчук О.В., Чорноморський національний університет імені Петра Могили (м. Миколаїв, Україна);

Орос Б.В., магістрантка гр. МВ 23001 м, Національний університет біоресурсів і природокористування України, (м. Київ, Україна), «Українська дипломатія у часи повномасштабної російської агресії». Наук. кер.: д. і. н., проф. Стрілець В.В., Національний університет біоресурсів і природокористування України, (м. Київ, Україна);

Запорожченко М.І., студентка 4 курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Деякі особливості впровадження культурної дипломатії між Італією та Україною».
Наук. кер.: к. і. н., доц., кафедра міжнародних відносин і суспільних наук, Шевченко Н.В., Національний університет біоресурсів і природокористування України, (м. Київ, Україна).

На жаль, після цього виступу через повітряну тривогу всі учасники конференції змушені були перейти до укриття і потім поновити роботу вже тільки у режимі он-лайн, хоча, зауважимо, на оф-лайн доповіді заявились більше 20 бажаючих.
Але без перебільшення можна констатувати беззаперечний успіх чергового організованого гуртківцями кафедри наукового заходу і той факт, що усі поставлені завдання було виконано.
Цією традиційною конференцією програму роботи гуртків на навчальний рік, що він завершується, вичерпано, на останніх засіданнях на початку травня буде проаналізовано підсумки роботи у навчальному році та, як завжди накреслено орієнтири їх діяльності на наступний рік, а зараз вкотре побажаємо усім дотичним вдалої підготовки до чергової заліково-екзаменаційної сесії та складання іспитів виключно на високі позитивні оцінки!

 

 

Сергій Асатуров,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук,
науковий керівник гуртків

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook