Руслан Д'ЯЧЕНКО. МХП - лідер відновлювальної енергетики в Україні!
16 лютого 2024 року Руслан Д'ЯЧЕНКО директор ВП "БіоГаз Ладижин" ТОВ "Вінницька птахофабрика" ПрАО "МХП" провів лекцію "МХП — «ЗЕЛЕНА» ЕНЕРГІЯ. Біогазові комплекси" зі студентами освітньо-професійної програми "Агроінженерія" бакалавратури механіко-технологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України.
В межах лекції декан механіко-технологічного факультету Вячеслав БРАТІШКО представив напрацювання колективу НУБіП України в межах Грантового проекту HEI-YTREATY "Nurturing deep tech talents for clean and sustainable anergy transition / Розвиток глибоких технологічних талантів для переходу на чисту та стійку енергію" №230047, Грантова Угода №101113035, керівник від України - професор кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М. П. Момотенка Геннадій ГОЛУБ.
Руслан Д'ЯЧЕНКО представив сучасні виробничі потужності МХП. Зокрема, використання відновлюваних джерел енергії — одне з пріоритетних завдань МХП. Якісна, безпечна й екологічно чиста продукція, «зелена» енергія і чиста природа — це світові стандарти, які ми прагнемо запровадити на наших підприємствах. У зв’язку з цим перед МХП постають такі задачі:
- Досягнення енергетичної незалежності за рахунок використання відновлюваних джерел;
- Скорочення викидів парникових газів;
- Виробництво екологічно чистих органічних біодобрив;
- Захист довкілля та протидія змінам клімату.
Сьогодні МХП успішно експлуатує два біогазові комплекси. Біогазовий комплекс — високотехнологічний об’єкт, що перетворює органічні відходи сільського господарства у «зелену» енергію за найвищими світовими екологічними стандартами. Біогазові проєкти МХП — це суттєвий вклад в енергетичну незалежність компанії та її екологічну відповідальність. Реалізація біогазових проєктів дозволяє МХП ефективно утилізувати відходи виробництва, генерувати чисту зелену енергію, суттєво скоротити викиди парникових газів та виробляти екологічно чисті органічні добрива. Виробництво та енергетичне використання біогазу має низку обґрунтованих і підтверджених світовою та вітчизняною практикою переваг. Нині в Україні активно будуються вітрові та сонячні електростанції. На відміну від енергії з вітру та сонця, біогаз здатний вироблятися постійно та незалежно від погодних умов.
В кінці 2019 році було введено в експлуатацію першу чергу комплексу «Біогаз Ладижин» енергетичною потужністю 12 МВт. Об’єкт розташований у селі Василівка Тульчинського району Вінницької області та входить до комплексу «Вінницької птахофабрики». Проєкт будівництва біогазового комплексу реалізовується у дві черги із запланованою встановленою енергетичною потужністю 24 МВт, що зробить його найбільшим біогазовим комплексом з переробки органічних відходів птахівництва у світі. Обсягів електроенергії, що виробляється на першій черзі біогазового комплексу вистачить для одночасного енергозабезпечення 35 000 сімей. Водночас, в промисловому масштабі цієї енергії вистачить для забезпечення електрикою близько 40% потужностей агроіндустріального кластеру МХП. Крім цього, біогазовий комплекс виробляє органічні біодобрива, що мають високий вміст необхідних для рослин елементів живлення. Масштаби біогазового комплексу «Біогаз Ладижин» дійсно вражають: він має перші в Україні 12 резервуарів діаметром 41 м, заввишки 6,5 м, з робочим об’ємом 8 000 куб. м.
По завершенні освітнього рауту від МХП було проведено вікторину для студентів та встановлено трьох переможців, а представникам МХП, як стратегічного партнеру механіко-технологічного факультету НУБіП України, було презентовано пам'ятні сувеніри.
Раут дозволив майбутнім агроінженерам отримати новітні знання
від професіоналів світового рівня, якими є працівники МХП!
Іван Роговський