Результати засідання кафедри

31 січня 2024 року

   Відбулося засідання кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського під керівництвом завідувача кафедри Олександра Макарчука майже напередодні нового навчального семестру, де узгодили план роботи, а також заслухали аспірантів першого року навчання.

   Олександр Сергійович доніс до кафедри інформацію з зустірічі з деканатом (nubip.edu.ua/node/140463). Узгодили план проведення відкритих лекцій. Обговорили проведення конкурсу зорієнтованого на профорієнтацію серед абітурієнтів"Юний Селекціонер".

 

   Виступила керівник трьох аспірантів першого року навчання Ганна Ковалишина, професор кафедри, яка коротко розповіла про проведену роботу, сумлінність роботи здобувачів освіти, особливості наукової роботи в сучасних реаліях та надала слово кожному з них для затвердження теми та методики дисертаційного дослідження. Віталій Жемойда, професор кафедри, розвинув дискусію щодо можливості публікації результатів досліджень, одержаних на виробництві.

  Першим виступив Сергій Пилипенко з темою дисертаційного дослідження: «Потенціал продуктивності та його реалізація сортами сої різних груп стиглості». Олександр Макарчук уточнив, які селекційні дослідження плануються в роботі, який перелік сортів сої, що вивчається в кожній локації. Провели дискусію щодо різниці між продуктивністю, урожайністю та насіннєвою продуктивністю. Тетяна Мельничук, професор кафедри, зацікавилася площами досліджень, насіннєвим матеріалом, зокрема іноземними сортами, категорією насіння. Уточнила щодо використання інокульованого насіння. З Віталієм Жемойдою, професором кафедри, обговорили сорти сої, підняли питання необхідності використання сортів культури вітчизняної селекції та наявності їх в Державному реєстрі сортів рослин, придатних до поширення в Україні.

   Валерій Придатко виступив з темою дисертаційного дослідження: «Адаптивний потенціал сортів пшениці озимої в умовах північної України». Олександр Макарчук уточнив локації, в  яких визначатиметься адаптивний потенціал досліджуваних сортів пшениці. Обговорили важливість використання попередників та визначення посівних якостей насіння.

   Віталій Прудніков виступив з темою дисертаційного дослідження: «Адаптивність батьківських компонентів гібридів кукурудзи в умовах України». З Олександром Макарчуком обговорили локації проведення досліджень та складність обраних гібридів. Запропонували можливі зміни до теми.

   Виступив Олександр Макарчук, керівник аспіранта першого року навчання Бориса Стешенка, який коротко пояснив суть проведених досліджень, взаємозв'язок їх із виробництвом та надав слово безпосередньо аспіранту. 

   Борис Стешенко виступив з темою дисертаційного дослідження: «Ефективність використання гетерозисних моделей при створенні гібридів кукурудзи». Обговорили уточнення до теми. 

   Аспіранти аргументували актуальність дисертаційного дослідження, вказали методики, за якими вже почали працювати. Вони також дослідили схожі дисертаційні досліження за останні 5 років в Україні. Продемонстрували перші результати роботи.

Хороший  початок. Так тримати! Бажаємо успіхів у подальшій роботі!

Ірина Шпакович,
асистент кафедри генетики, селекції і
насінництва ім. проф. М.О. Зеленського
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook