Науково-практична конференція «Інновації та дорадча діяльність у сучасних умовах»
Кафедрою аграрного консалтингу та сервісу і кафедрою інноваційної діяльності в АПК ННІ післядипломної освіти НУБіП України за участю Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України 20 березня 2015 року проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Інновації та дорадча діяльність у сучасних умовах» в рамках національної спеціалізованої виставки-ярмарку «УКРАЇНА АГРАРНА - 2015» 19-21 .03.2015 р.
В конференції прийняли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, науковці ННЦ «Інститут аграрної економіки», аспіранти та студенти, дорадники, експерти-дорадники, викладачі, фермери, власники особистих селянських господарств, що об’єднані загальною метою - пошуку інноваційних напрямів розвитку дорадництва в сучасних умовах України.
Останнє десятиліття відзначається суттєвим збільшенням потреб у застосуванні нових технологій, сучасних інформаційних систем, сприяє безперервному поширенню знань та інформації і потребує науково обґрунтованих рекомендацій щодо їх ефективного застосування. При цьому все більша увага приділяється сільськогосподарському дорадництву та його інноваційним напрямам. Розвиток ефективного і надійного дорадчого сервісу для сільськогосподарських виробників і сільського населення є на сьогодні важливим у подоланні кризових явищ у сільськогосподарському виробництві, успішному розвитку села.
Підвищення професійного рівня дорадників та експертів дорадників є запорукою успіху у бізнесі. Підготовка та сертифікація таких спеціалістів в Україні, що розпочалась з 2006 року, за програмами підготовки, затвердженими Мінагрополітики та продовольства України, потребує розробки інноваційних програм відповідно до потреб часу.
В результаті плідного обговорення представлених доповідей учасники конференції пропонують:
1. Створити державну систему дорадництва в Україні як було передбачено програмою розвитку сільськогосподарського виробництва до 2015 року.
2. Створити Національний центр сільськогосподарського дорадництва УКРАЇНИ з його обласними, районними відділеннями та місцевими представниками.
3. Сприяти розвитку дорадчої освіти в Україні починаючи із спеціальних дисциплін в школах, а далі - для бакалаврів і магістрів. Розвивати магістерську програму «ДОРАДНИЦТВО», бізнес школи, дистанційну форму навчання.
4. Внести зміни в програму сертифікації дорадників та експертів-дорадників на наступні 5 років.
5. Сприяти розвитку електронної системи дорадництва в Україні е-Екстеншн з інтерактивними консалтинговими системами.
6. Розповсюджувати найкращій досвід роботи в дорадництві на сайтах НАСДСУ та Мінагрополітики України.
7. Стимулювати діяльність дорадників та експертів-дорадників державними відзнаками та нагородами.
8. Міністерству аграрної політики і продовольства України, Національній асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, науковим працівникам НУБіП України сприяти започаткуванню нового науково-практичного журналу «Дорадництво України: теорія, практика, інновації».
9. Запрошувати до участі у програмах передач на радіо про інновації і дорадництво фахівців відповідних кафедр НУБіП України.
10. Започаткувати на телебаченні програму передач про дорадчу діяльність в Україні.
Зав. кафедри аграрного консалтингу та сервісу,
д.е.н., професор Т. Кальна-Дубінюк