Постерна конференція магістрів

9 листопада 2023 року
Ось і вийшли на фінішну пряму наші магістри 2-го року.
Залишились останні кроки до здобуття ОС «Магістр» за ОПП «Селекція і генетика сільськогосподарських культур».
   Магістри плідно працювали впродовж усього терміну навчання, пройшли виробничу практику в різних куточках мальовничої України, на основі своїх досліджень написали дипломні роботи, «спойлер» яких відбувся 9 листопада на Постерній конференції на кафедрі генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського.

   Розпочав конфернецію Володимир Завгородній, заступник декана, з привітання студентів та корисних настанов. Зокрема наголосив, що вони знаходяться на фінішній прямій і дана конфернеція є будовою підготовкою до захисту дипломних робіт, тобто іншими словами конференція відіграє роль своєрідного передзахисту. Продовжив вступне слово завідувач кафедри Олександр Макарчук.

 

   

   Відкрили конференцію своєю доповіддю Яковишин Назарій і Кот Сергій, які проводили комплексне дослідження. Юлія Дмитренко, доцент кафедри, поцікавилася про походження досліджуваних зразків та групою стиглості. Олександр Макарчук піднів питання типовості досліджуваних зразків.

   Поспішила поділитися результатами свої досліджень за темою: "Оцінка показників якості зерна сортів ячменю різних селекційних центрів в умовах ВП НУБіП України “Агрономічна дослідна станція”" Валерія Белясник, яка розповіла про результати своїх досліджень на 9 сортах ячменю озимого. Юлія Дмитренко поцікавилася напрямками використання озимого ячменю.

   Про випробування гібридів кукурудзи розповів Омельчук Владислав. Він разом з керівником Світланою Ткачик, старшим викладачем кафедри, працював над темою: "Конкурсне сортовипробування гібридів кукурудзи різних груп стиглості". Фертюк Віталій, магістр 2-го року навчання, поцікавилися урожайністю та ФАО досліджуваних гібридів культури. Олександр Макарчук, оцікавився різницею використання гібридів кукурудзи різних груп стиглості.

   Підхопила естафету Іванна Шліхта інформацією про горошок посівний. Вона протягом навчання разом з керівником Юлією Дмитренко працювала над  темою: "Оцінка перспективного селекційного матеріалу горошку посівного за основними цінними господарськими ознаками". Роман Спряжка, асистент кафедри, запитав чи вивчалися суміжні посіви культури. Так як це досить рідківна культура у виробниичх посівах, поцікавився які науково-дослідні установи займаються селекцією горошку.

   Гомон Антон проводив свої дослідження за темою: "Адаптивний потенціал гібридів кукурудзи різних напрямів використання". Олександр Макарчук поцікавився напрямками використання гібридів кукурудзи. Обговорили оригінаторів сучасних гібридів культури. Також піднялипитання напрямків поліпшення якісних властивостей зерна. Юлія Дмитренко запитала про перспективи вирощування та використання культури в Україні.

 

   Світлана Омельчук разом з керівником Ганною Ковалишиною, професором кафедри, працювала над темою: "Оптимізація методики прискореної передачі цінних господарських ознак у батьківські компоненти гібридів ріпаку ярого". Світлана розповілапро особливості селекції культури, а також про використання спідбрідінгу в своїй роботі. Роман Спряжка поцікавився який субстрат використовувася в теплицях для ведення прискореної селекції, а також про особливості живлення досліджуваних зразків. Юлія Дмитренко поцікавилася, що спонукало Світлану обрати саме ці зразки для своїх досліджень. Цікавилися впровадженням отриманих результатів.

 

    Петренко Мирослава доповіла за результатами проведених досліджень за темою "Аналіз різноманіття вихідного матеріалу лаванди вузьколистої". Ганна Ковалишина, професор кафедри, поцікавилася різницею між урожайністю зразків вітчизняної селекції та зарубіжної. Наталія Башкірова, доцент кафедри, запитала про місце проведення досліджень. Обговорювали напрямки використання лаванди.

   Ігор Бевз з керівником Олесею Зінченко, доцентом кафедри, працював над темою: "Оцінка вихідних матеріалів буряків цукрових на придатність для ранніх термінів посіву". Юлія Дмитренко  поцікавилася перспективами використання цукрового буряку в Україні. Обговорили складнощі, що стоять перед виробниками сільськогосподарської продукції при вирощуванні цієї культури.
   Антоніна Поддубняк процювала з керівником Олександром Макарчуком над темою: "Особливості індивідуальної продуктивності самозапилених ліній кукурудзи в умовах ВП НУБіП України “АГРОНОМІЧНА ДОСЛІДНА СТАНЦІЯ”". Роман Спряжка підняв питання кореляції між вологовіддачею початку та його діаметром.
   Соломія Колонтирська з керівником Юлією Дмитренко працювала над темою: "Виробниче випробування гібридів кукурудзи різних груп стиглості в умовах ПП «НВАП «ЕЛЬ ГАУЧО» Тернопільської області". Віталій Фертюк зацікавився результатами досліджень, а тому уточнив дані щодо окремих гібридів. Наталія Башкірова поцікавилася стандартами для проведення таких досліджень. Роман Спряжка зацікавився різницею в натурідосліджуваних зразків. Олександр Макарчук запитав про прощі в досліджуваному господарстві відведені під конкретні гібриди. Обговорили причини використання гібридів різних груп стиглості.
   Ніна Чухрай під керівництвом Олександра Макарчука працювала над темою: "Особливості самозапильних ліній кукурудзи за тривалістю вегетаційного періоду". Тема досліджень Ніни викликала серед слухачів активні дискусії на тему гетерозису.
   Віталій Фертюк з керівником Олександром Макарчуком працював над темою: "Селекційна цінність інбредних ліній кукурудзи за ознакою прискореної вологовіддачі зерна". По зарершенню доповіді розгорнулася дискусія щодо отриманих результатів, кореляції показників. Звернули увагу на методику проведення оцінок.
   Завершилося засідання узгодженням подальших дій в напрямку до захисту магістерських робіт та спільним сімейним фото магістрів 2-го року майже напередодні захисту.
Ірина Шпакович,
асистент кафедри генетики, селекції і
насінництва ім. проф. М.О. Зеленського
 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook