Участь НУБІП у реалізації програм НАТО SPS «Наука заради миру та безпеки»

   Програма SPS сприяє практичному співробітництву в галузі цивільної безпеки на основі наукових досліджень, інновацій та обміну знаннями. Вона пов'язує наукову спільноту з НАТО через співпрацю в галузі цивільної науки, спрямовану на розв'язання нових викликів безпеці. Завдяки діяльності в рамках SPS цивільні особи - в тому числі дослідники, науковці і експерти - відіграють важливу роль у допомозі Альянсу виявляти, розуміти і реагувати на вразливості і загрози.

    Програма SPS пропонує унікальні способи залучення мереж науковців, експертів і урядовців з країн-членів і партнерів НАТО до змістовної, практичної співпраці з відчутними результатами і досягненнями, що сприяють технічному і науковому прогресу. Ці мережі розробляють і впроваджують спільні заходи SPS, спрямовані на розв'язання таких проблем, як кіберзахист, боротьба проти тероризму, енергетична і екологічна безпека і захист від РХБЯ агентів. Ініціативи передбачають розробку передових технологій, пов'язаних з безпекою, в таких галузях, як квантові технології, зондування і виявлення, штучний інтелект і автономність, а також спрямовані на людські і соціальні аспекти безпеки, такі як виконання Резолюції Ради Безпеки ООН (РБ ООН) 1325 "Жінки, мир і безпека".

Грантові механізми SPS

    Програма SPS підтримує наукову співпрацю через встановлені грантові механізми grant mechanisms , які забезпечують фінансування багаторічних проектів та заходів. Підтримувані заходи включають семінари передових досліджень (ARW), інститути передових досліджень (ASI) та курси підвищення кваліфікації (ATC). Усі заходи, що фінансуються SPS, підпадають під один з цих форматів.

   Програма підтримує діяльність як "зверху вниз", так і "знизу вгору". Якщо перші ініціюються Міжнародним секретаріатом НАТО у співпраці з членами Альянсу і/або країнами-партнерами, то другі подаються безпосередньо до Програми SPS самими незалежними науковцями і експертами у відповідь на конкурси пропозицій, оголошені на веб-сайті SPS SPS website.

     Для того, щоб отримати підтримку в рамках SPS, будь-яка заявка має бути розроблена спільно директорами проектів щонайменше з однієї країни-члена НАТО і однієї країни-партнера. Заявки також повинні безпосередньо стосуватися принаймні одного з ключових пріоритетів SPS key priorities і мати чіткий зв'язок з безпекою. Кожна заявка, отримана Програмою SPS, проходить комплексну, багатоетапну оцінку і процес експертного розгляду evaluation and peer review process, в якому беруться до уваги експертні, наукові і політичні рекомендації.

    Цей процес гарантує, що усі заявки SPS, затверджені для фінансування, були ретельно оцінені на предмет їх наукової цінності і впливу на безпеку експертами НАТО, незалежними науковцями і країнами-членами НАТО в Комітеті з питань партнерств і безпеки на основі співробітництва (PCSC) Partnerships and Cooperative Security Committee (PCSC)

     Наразі НУБіП України реалізує проект НАТО SPS MYP під назвою "Пом'якшення наслідків зміни клімату із використанням новітніх фітотехнологій для відновлення земель, що постраждали внаслідок війскової діяльності".
 
Мета проекту: екологічне відновлення земель територій, що постраждали наслідок військової діяльності а також пом'якшення наслідків зміни клімату шляхом впровадження новітньої фітотехнології міскантуту гігантського M×g з фізико-хімічною конверсією відходів біомаси та забезпеченням валоризації побічних продуктів.


Початок проекту: 27 вересня 2023 року
Закінчення: 27 вересня 2026 року


Детальна інформація про проект за посиланням
https://milclimatech.wasten.cz/

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook