Гурток «Малопоширені кормові культури»
Гурток «Малопоширені кормові культури»
Керівник студентського гуртка кандидат с.-г. наук, доцент Бурко Леся Миколаївна Тел.: 044 527 85 15 Електронна адреса: [email protected]
Загальні інформація
Головним завданням кормовиробництва, як галузі аграрного виробництва, є забезпечення тварин достатньою кількістю якісних, збалансованих за вмістом поживних речовин кормів. Нині у польовому кормовиробництві набувають поширення нові кормові культури різних ботанічних родин. Наприклад рослини родини Капустяні (ріпак озимий та ярий, суріпиця, редька олійна, гірчиця біла і сиза, капуста кормова) за вмістом перетравного протеїну наближаються до бобових трав. Їхні посіви на корм використовують як у чистому вигляді, так і в сумішках з іншими кормовими культурами на зелену масу, силос та сінаж. Високий коефіцієнт розмноження цих культур, нескладне насінництво (за виключенням капусти кормової) дозволяють у короткий строк значно розширити площі їхніх посівів.
Велике рослинне різноманіття країни створює сприятливі передумови для введення в польове кормовиробництво нових, малопоширених кормових культур – мальви, сильфію пронизанолистого, катрану серцелистого, галеги східної тощо, які за кормовими властивостями та урожайністю досить часто переважають традиційні кормові культури.
Види науково-дослідної роботи членів гуртка:
- ознайомлення з біологічні, морфологічні та екологічні особливості малопоширених кормових культур, а також з технологією їх вирощування з метою поширення у сільському господарстві;
- дослідження впливу кліматичних умов та меліоративних заходів на продуктивність малопоширених кормових культур;
- ознайомлення з методами програмування врожайності кормових культур, заходи створення високопродуктивних кормових площ на польових землях, конвеєрне виробництво кормів, організація і методи підвищення продуктивності кормових сівозмін.
На основі отриманих у процесі науково-дослідної роботи даних члени гуртка «Малопоширені кормові культури» готують статті, доповіді на конференції та семінари.