Коледж продовжує міжнародну співпрацю за проєктом DAAD у 2023 році

24 липня 2023 року

     З 15 по 22 липня 2023 року викладач Ірпінського фахового коледжу НУБіП України Андрій Сиротенко, за сприяння директора Дмитра Костюка, успішно пройшов тижневе дослідницьке стажування в рамках літньої школи міжнародного проєкту DAAD ERASMUS+ "Підтримка цифровізації українських аграрних університетів" в Університеті прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина).

 

      Основною метою стажування було вивчення інтерактивних студентоцентрованих методів навчання, посилення практичної складової освітнього процесу та отримання практичних навичок по методиці маржинальних калькуляцій виробничих процесів.

     Робота в Університеті прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф почалася із зустрічі з професором Ральфом Шлаудерером, віце-президентом академії національної та міжнародної безперервної освіти Університету прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф, керівником Міжнародної школи HSWT, який ознайомив гостей з історією Університету, цілями діяльності та структурою. Детально професор розповів про особливості навчального процесу та пріоритети вищої школи Німеччини при підготовці майбутніх фахівців, відзначаючи перспективні напрями для коледжів в контексті міждержавної співпраці. Значний акцент освітні заклади Німеччини роблять на практичній підготовці студентів та їх особистісній вмотивованості щодо отримання знань.

     Освітня програма Університету прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф орієнтована на сильні сторони сільськогосподарської освіти та виграшно відрізняється практичною спрямованістю і високим рівнем самостійної роботи студентів. В процесі навчання основний акцент робиться на інтерактивні форми (семінари, презентації, практики) і практичний зміст (реальні дослідження), щоб в результаті отримати різнобічно розвинених кваліфікованих випускників, які відповідають сучасним професійним вимогам. Самостійне профільне навчання студентів забезпечує наявність широкого вибору предметів на вибір (50%). Фундаментальною частиною прикладної освіти є перший практичний семестр, який проходить на обраних навчально-виробничих підприємствах. По закінченню програми студенту видається свідоцтво про закінчення практичного навчання з рекомендацією щодо продовження навчання в Університеті.

 

     Варто відмітити прекрасне оснащення навчальних лабораторій Університету прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф, які облаштовані сучасними робочими місцями для студентів та викладачів, містять інформаційні стенди та фото, що розкривають стратегію діяльності Університету (допоміжні навчальні матеріали, інформація та фото відомих діячів науки, партнерів тощо). На території Університету функціонують школа сільськогосподарської техніки, сучасна ферма, технічний центр для аналізу молока та біогазова установка, що забезпечує кампус теплом.

      Науковий співробітник Університету Вадим Петренко презентував методику розрахунку валового маржинального доходу фермерського господарства, яку широко використовують під час теоретичного і практичного навчання студентів, відмічаючи високий рівень нормативної галузевої врегульованості в Німеччині. Ознайомив учасників з довідниками KTBL-планування підприємства, які є інформаційною основою для калькуляції маржинального доходу.

     Доктор Університету Арам Арістакесян провів навчання учасників стажування щодо створення, редагування та використання цифрових навчальних відео матеріалів.

     Приємні враження залишилися від спілкування з колективом Університету прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф, з професорсько-викладацьким складом, які опікуються підготовкою студентів. Колеги познайомили нас з міжнародною діяльністю, навчальними програмами, технічним оснащенням навчальних лабораторій, методичним забезпеченням процесу викладання та програмами мобільності студентів.

 

     Варто відмітити, що студенти університету позитивно високо оцінюють не лише організацію освітнього процесу, а й відмічають викладацьку креативність при оцінці їх компетенцій. Адже викладачі оцінюють не лише отримані фундаментальні знання, а й на рівні відзначають особистісне бачення кожного студента щодо практичного використання здобутих умінь та навичок.

     Незабутні враження від перебування в Університеті підкріплюють історія, архітектура та колоритність Баварії.

   Хочеться побажати Університету прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф процвітання, продуктивної та результативної роботи! А керівнику, професору Ральфу Шлаудереру – щира вдячність за цікаве насичене змістовне стажування, щирість і доброзичливість! Маємо глибоке переконання, що в результаті цього візиту ми пожвавимо співпрацю та матимемо неодноразові продуктивні зустрічі.

Андрій Сиротенко,

викладач фахових дисциплін

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook