Відновлюючи традиції: нарада з планування на травень пройшла базі 1-го навчального корпусу

27 квітня 2023 року
  Відновлено традиційну практику проведення університетських нарад з планування, що кілька років тому зарекомендували себе надійним інструментом організації життєдіяльності вишу у процесі реалізації програми розвитку НУБіП «Голосіївська ініціатива 2025». Та пандемія коронавірусу-2019, а згодом повномасштабна агресія рф проти України внесли свої негативні корективи: практику проведення цих нарад було поставлено на паузу. І от сьогодні цю традицію відновлено!

1-й навчальний корпус: презентація матеріально-технічної бази

  Перша з таких нарад цього року, під головуванням ректора Станіслава Ніколаєнка, за участі керівників всіх факультетів, ННІ, підрозділів і служб пройшла у 1-му навчальному корпусі. Її учасники оглянули матеріально-технічну базу ННІ лісового і садово-паркового господарства, факультетів тваринництва та водних біоресурсів, гуманітарно-педагогічного, які тут розташовуються. Очільники цих підрозділів – заступник директора ННІ Олександр Соваков, декани Руслан Кононенко та Інна Савицька – коротко доповіли про стан справ у своїх підрозділах та перспективи подальшого розвитку. Колективами чимало зроблено, звісно плани були відкореговані пандемією та війною, проте це не привід опускати руки, а іноді й закривати очі на явні недоліки. Аби на власні очі побачити чим живуть і що планують робити професорсько-викладацькі склади інституту та факультетів учасники наради вирушили в традиційний обхід. 

 

  Знайомство з навчальною базою ННІ лісового і садово-паркового господарства розпочалося з лабораторій кафедри лісівництва – інженерно-технічного забезпечення лісового комплексу (облаштованої найсучаснішою технікою від STIHL), лісознавства і лісівництва, а також патології лісу ім. проф. А.В. Цилюрика. Потому учасники наради побували на кафедрі відтворення лісів та лісових меліорацій: в навчальних лабораторіях - магістерської та аспірантської підготовки, лісових культур, деревного розсадництва, відтворення лісів та меліорації, кафедрах ботаніки, дендрології та лісової селекції, таксації лісу та лісового менеджменту, ландшафтної архітектури та фітодизайну.

 

 

  На факультеті тваринництва та водних біоресурсів представили мультимедійну залу, навчально-науково-виробничі лабораторії кафедри годівлі тварин та технології кормів ім. П.Д. Пшеничного – живлення тварин та якості кормів, годівлі тварин та технології кормів, оцінки якості кормів. А також навчально-науково-виробничий Центр водних біоресурсів та аквакультури кафедри біології тварин, аквакультури і гідробіології та іхтіології (де розташовані навчальні, наукові і навчально-науково-виробничі лабораторії з молекулярно-генетичних досліджень, оцінки якості водного середовища та технологій культивування гідробіонтів).
  На гуманітарно-педагогічному факультеті учасникам наради запропонували відвідати засідання студентського наукового гуртка «Науково-технічний переклад» кафедри англійської мови для технічних та агробіологічних спеціальностей, конференц-залу (де проходить Всеукраїнська студентсько-учнівська науково-практична онлайн-конференція «Сучасна гуманітарна наука в інтерпретації молодих дослідників до 200-річчя К. Ушинського до 125-річчя НУБіП України)»), Центр соціально-психологічної служби кафедри психології, навчальну лабораторію «Інформаційні технології в освіті» (кафедра педагогіки), навчальну аудиторію кафедри романо-германських мов і перекладу.

  Заходячи до лабораторій чи аудиторій, де на той момент йшли заняття з студентами 1-го курсу спеціальності «Екологія» та 3-го курсу спеціальності «Лісове господарство», ректор цікавився відвідуваністю очних занять. Дуже хвилює низька явка на лекції чи лабораторні – почасти від третини до половини відсутні, посилаючись на хворобу. Тож ректор дав доручення проректору з науково-педагогічної роботи Василю Шинкаруку та начальнику навчальної частини Ярославу Рудику провести зі студентами та їхніми наставниками збори і з’ясувати причини відсутності студентів. Саме таке поняття, як лінь, треба викорінювати. Бо байдужість може призвести до критичних наслідків – аж до закриття тих чи інших спеціальностей. І це стосується не тільки студентів, а саме вони відчувають і можуть брати дурний приклад.

  Учасники наради поділилися враженнями від побаченого. Василь Шинкарук відзначив лабораторії факультету тваринництва та водних біоресурсів: складається враження, що ми в якомусь провідному зарубіжному університеті, настільки все тут облаштоване для якісного навчального процесу; те ж саме можна сказати і про гуманітарно-педагогічний факультет, де дбають про сучасне обладнання із залученням роботодавців.
  Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій Кваша відзначив дисонанс у ННІ лісового і садово-паркового господарства: частина лабораторій – абсолютно сучасна (як то лабораторія від STIHL), а частина – ніби з минулого сторіччя.

  Проректор з навчально-науково-виробничих питань і адміністративної діяльності Валерій Іщенко зазначив, коли немає ініціативи знизу – на результат годі розраховувати. А саме з боку лісників у плані ремонту 1-го навчального корпусу такої ініціативи наразі немає, хоча для цього у них є свої можливості. За дорученням ректора комісія на чолі з Валерієм Іщенком має провести ревізію аудиторного фонду та всіх приміщень корпусу та сформувати пропозиції щодо оптимізації їхнього використання з метою рівномірного навантаження у розрахунку на одного студента.

Що планується на травень

   Про план заходів на травень доповіли всі проректори, учений секретар та керівники ННІ й факультетів.
  Так, Василь Шинкарук спинився на графіку освітнього процесу на другий семестр 2022-2023 н.р. (він нагадав, що з 3 травня на очне навчання повертаються четвертокурсники), плануванні науково-методичної, навчальної та методичної діяльності (зокрема, у другій половині травня стартує екзаменаційна сесія, яку слід провести організовано), функціонуванні безкоштовних онлайн курсів з підготовки до ЄВІ з іноземної мови та логіки, роботі приймальної комісії (до 7 травня тут триватимуть Всеукраїнські олімпіади НУБіП для професійної орієнтації вступників, а з 8 травня – старт реєстрації для участі у ЄВІ), з працевлаштування випускників (слід здійснити замовлення та видачу 178 дипломів бакалавра) та роботі відокремлених підрозділів.

  Сергій Кваша інформував про планування роботи відділу аспірантури, ННЦ виховної роботи та соціального розвитку (зустріч зі студрадами гуртожитків, проведення інтелектуального конкурсу, історико-пізнавальних заходів і спортивних змагань до 125-річчя НУБіП, відкриття студентського креативного центру «ІТ-ІQ-простір» та ін.), студентського містечка (встановлення на його території нових інсталяцій, підготовка та ремонт кімнат для першокурсників), підрозділу військово мобілізації та взаємодії із ЗСУ (продовження роботи з ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів), Музею історії НУБіП.

  Про наукову діяльність (виконання наукових проєктів та технічних завдань, запланований Фестиваль студентської науки тощо), актуальні конкурси (зокрема, конкурс для молодих науковців, які досліджують Дунайський регіон), залучення коштів до спецфонду на виконання досліджень у розрізі факультетів та ННІ, публікаційну активність вчених університету, план науково-технічних заходів, центральним з яких стане міжнародна науково-практична конференція «Продовольча та екологічна безпека в умовах війни та повоєнної відбудови: виклики для України і світу», приурочена до 125-річчя НУБіП, та план роботи НДГ доповів проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадим Кондратюк.

  Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук представив інформацію щодо надходження коштів за проживання у гуртожитках, очікувані надходження з оплати за навчання (зокрема, звернувся до очільників факультетів та ННІ з проханням моніторити вартість навчання в інших вишах і підготувати свої пропозиції). Мова також ішла про план роботи бухгалтерської служби, відділів – планово-фінансового, юридичного, державних закупівель, редакційно-видавничого, земельних ресурсів, ННЦ міжнародної діяльності (поширення інформації про грантові програми серед студентів НУБіП, популяризація програм підготовки англійською мовою та набір на підготовче відділення іноземців, підтримка комунікацій з міжнародними партнерами), соціальної роботи (прийняття та опрацювання документів для призначення соціальної стипендії студентам-пільговикам, допомоги студентам-сиротам), інформаційно-обчислювального центру, служб закладів харчування.

 

  Валерій Іщенко спинився на роботі підрозділів своєї служби. Так, до 10 травня повинні здати об’єкти в ботанічному саду, зокрема оглядовий майданчик, завершити ремонтні роботи в 3-му корпусі та реконструкцію Алеї слави. Наші господарники також займатимуться облагородженням і облаштуванням території університету.

  Учений секретар Оксана Барановська говорила про заходи, заплановані до 125-річчя НУБіП, а також нагадала: поза графіком в університеті пройде спільне засідання вченої ради з президією НАПН України.
  Плани заходів факультетів і ННІ коротко представили декани факультетів аграрного менеджменту Анатолій Остапчук, землевпорядкування Тарас Євсюков, ветеринарної медицини Микола Цвіліховський, механіко-технологічного Вячеслав Братішко.

 

  Аналіз стану постановки на військовий облік студентів і завдання, які для цього потрібно вирішити, навів начальник підрозділу військово мобілізації та взаємодії із ЗСУ Геннадій Ржевський.

Валентин Обрамбальський,
Ірина Кушніренко

 

 

 

 

 

 

 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook