День відкритих дверей зібрав понад дві тисячі школярів Києва, області та інших регіонів України

6 квітня 2023 року
  Щоб поповнювати свій студентський контингент креативною і небайдужою молоддю, сьогодні навіть виші-лідери української вищої освіти постійно займаються активною профорієнтаційною роботою, особливу роль в якій відіграють Дні відкритих дверей. Це – своєрідний пік ряду попередніх зустрічей викладачів університету з шкільною молоддю за місцем навчання, коли потенційний абітурієнт може не лише почути, а й побачити, відчути «на дотик» професію – і образно, і в повному сенсі цього слова, з якою можна буде пов’язати своє життя і кар’єру.
  І крайнім з них на сьогодні став День відкритих дверей для школярів Києва і столичної області та інших регіонів, який 6 квітня зібрав у стінах НУБіП України 1520 юнаків та юнок із 132 навчальних закладів. До них у дистанційному форматі долучилися більше ніж півтисячі потенційних абітурієнтів.
  Університет виражає щиру вдячність нашим партнерам та колегам, які своїм організаційним внеском сприяли тому, що на гостину в Голосієво завітали школярі та педагоги з Чернігівщини – Ніжинської гімназії №10, Київщини – Фастівського обласного ліцею, Великоснітинського ліцею, Переяславського ліцею "Патріот", Ржищівського ліцею "Лідер", Тарасівської ЗОШ, з навчальних закладів столиці – еколого-природничого ліцею №116, шкіл №№ 130, 222, 235, 273, Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівельної механізації, Європейського колегіуму, а також Вінниччини – Іллінецької ЗОШ, Черкащини – Корсунь-Шевченківської школи №1 та багатьох інших регіонів України.
  Звертаючись до юних гостей, ректор Станіслав Ніколаєнко говорив про історію університету і нинішній етап його розвитку, про перспективи вишу загалом і його випускників зокрема. Особливу увагу він приділив питанню якості освіти, що є наріжним каменем життєдіяльності університету: сьогодні до послуг студентів – 402 сучасні навчальні, навчально-наукові і навчально-науково-виробничі лабораторії (і якби не війна, їх було б більше), розрахованими на очне навчання. Такими показниками може похвалитися мало який український виш.
  За нашими випускниками – тим же агрономом, чи інженером, чи лікарем ветеринарної медицини – з відповідною оплатою праці і різними бонусами стоїть черга з бізнесу. Звісно, за умови, що вони від початку навчалися професії (а не підробляли, втрачаючи головне – можливість набуття знань, а разом з цим і кар’єрне майбутнє) і готові приступати до роботи за фахом відразу і ефективно. Сьогодні заледве не в кожній успішній українській чи зарубіжній компанії, що працюють на ринку України і так чи інакше дотичні до аграрного сектору, – у штаті є фахівці з дипломом НУБіП.
  І ще одна цифра, яка найкраще характеризує НУБіП: наші випускники – це 114 народних депутатів, двоє з яких очолювали парламент за роки незалежності України! Є вони і в нинішньому складі Верховної ради України. Коментарі, думається, не потрібні.
  Цьогоріч в кінці травня НУБіП відзначає своє 125-річчя, і очільник університету запросив молодь, присутню в залі, відвідати цю непересічну подію.
 
  Відповідальний секретар приймальної комісії Сергій Ковалевський розповів про особливості вступної кампанії у 2023 році, акцентуючи увагу на основних правилах вступу. Зокрема, вимогах щодо участі у конкурсному відборі на кожну із 54 освітніх програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти https://nubip.edu.ua/node/19922, обов’язковість складання національного мультимедійного тесту та можливість використання результатів ЗНО 2020-2021 років, можливість вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка держави, лише за результатами розгляду мотиваційного листа тощо. Окрім того, він наголосив, що у період вступної кампанії на базі приймальної комісії НУБіП (вул. Горіхуватський шлях, 19, навчальний корпус № 1) працюватиме консультаційний центр з метою надання допомоги вступникам у процесі створення електронного кабінету та подачі заяв в електронній формі.
 
  Та студентське життя – то не лише навчальний процес, про якість якого постійно дбає ректорат, але й своєрідний «пазл» з можливостей для соціального розвитку для студентства (про що говорив очільник сенату студентської організації Олександр Вертелецький), творчого і спортивного розвитку (на чому спинилися завідувачі кафедр фізичного виховання Микола Костенко і культурології Ірина Майданюк). І по закінченні зустрічі можна було побачити, як потенційні абітурієнти цікавилися у них творчими колективами університету і спортивними секціями, до яких можна долучитися, ставши першокурсником.
 
 
  Завідувач кафедри військової підготовки Валерій Шевчук ознайомив присутніх з можливостями здобуття в університеті грунтовних воєнних знань та отримання офіцерського звання. Адже, зважаючи на реалії воєнної пори, кафедра не припиняє свою роботу, а лише набирає обертів. Маючи багаторічний досвід підготовки офіцерів запасу – сьогодні вона забезпечує якісну підготовку курсантів.
 
  Одночасно із зустріччю в актовій залі виступи перед абітурієнтами відбувалися ще у восьми локаціях центрального корпусу, де гостям про університет та особливості вступної кампанії 2023 року розповідали проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій Кваша, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадим Кондратюк, начальник навчального відділу Ярослав Рудик, начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко, директор ННЦ виховної роботи і соціального розвитку Сергій Михнюк, декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька, заступник начальника навчального відділу Оксана Зазимко та начальник відділу з працевлаштування випускників та видачі документів про вищу освіту Лідія Галайдюк.
 
 
 
  До та після офіційної частини, в ході зустрічей на кожному факультеті та ННІ, гостям були презентовані відповідні спеціальності й освітні програми, навчальні та наукові цікавинки, що використовуються під час навчання. Незабутнє враження залишила і прогулянка унікальною територією університету, зокрема його Ботанічним садом.
  Велике представництво вступників було б неможливим без потужної допомоги та особистої участі у заході директора Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Ярослави Тростянської і начальника управління освіти Голосіївської РДА Галини Полторак.
  До організації заходу активно долучилися генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Олег Єресько та перший заступник директора Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації Вікторія Челомбітько.
 
 
, 
 
 
  Якщо у школярів й були якісь сумніви щодо вибору майбутнього закладу вищої освіти, то відсьогодні вони розвіялись: Національний університет біоресурсів і природокористування України – саме той виш! Тож успішно складаємо НМТ, подаємо документи на вступ, обираємо НУБіП першим пріоритетом та приєднуємося до нашої родини!
 
 
 
Лариса Кліх,

Валентин Обрамбальський 


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook