День відкритих дверей зібрав понад дві тисячі школярів Києва, області та інших регіонів України
День відкритих дверей зібрав понад дві тисячі школярів Києва, області та інших регіонів України
6 квітня 2023 року
Щоб поповнювати свій студентський контингент креативною і небайдужою молоддю, сьогодні навіть виші-лідери української вищої освіти постійно займаються активною профорієнтаційною роботою, особливу роль в якій відіграють Дні відкритих дверей. Це – своєрідний пік ряду попередніх зустрічей викладачів університету з шкільною молоддю за місцем навчання, коли потенційний абітурієнт може не лише почути, а й побачити, відчути «на дотик» професію – і образно, і в повному сенсі цього слова, з якою можна буде пов’язати своє життя і кар’єру.
І крайнім з них на сьогодні став День відкритих дверей для школярів Києва і столичної області та інших регіонів, який 6 квітня зібрав у стінах НУБіП України 1520 юнаків та юнок із 132 навчальних закладів. До них у дистанційному форматі долучилися більше ніж півтисячі потенційних абітурієнтів.
Університет виражає щиру вдячність нашим партнерам та колегам, які своїм організаційним внеском сприяли тому, що на гостину в Голосієво завітали школярі та педагоги з Чернігівщини – Ніжинської гімназії №10, Київщини – Фастівського обласного ліцею, Великоснітинського ліцею, Переяславського ліцею "Патріот", Ржищівського ліцею "Лідер", Тарасівської ЗОШ, з навчальних закладів столиці – еколого-природничого ліцею №116, шкіл №№ 130, 222, 235, 273, Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівельної механізації, Європейського колегіуму, а також Вінниччини – Іллінецької ЗОШ, Черкащини – Корсунь-Шевченківської школи №1 та багатьох інших регіонів України.
Звертаючись до юних гостей, ректор Станіслав Ніколаєнко говорив про історію університету і нинішній етап його розвитку, про перспективи вишу загалом і його випускників зокрема. Особливу увагу він приділив питанню якості освіти, що є наріжним каменем життєдіяльності університету: сьогодні до послуг студентів – 402 сучасні навчальні, навчально-наукові і навчально-науково-виробничі лабораторії (і якби не війна, їх було б більше), розрахованими на очне навчання. Такими показниками може похвалитися мало який український виш.
За нашими випускниками – тим же агрономом, чи інженером, чи лікарем ветеринарної медицини – з відповідною оплатою праці і різними бонусами стоїть черга з бізнесу. Звісно, за умови, що вони від початку навчалися професії (а не підробляли, втрачаючи головне – можливість набуття знань, а разом з цим і кар’єрне майбутнє) і готові приступати до роботи за фахом відразу і ефективно. Сьогодні заледве не в кожній успішній українській чи зарубіжній компанії, що працюють на ринку України і так чи інакше дотичні до аграрного сектору, – у штаті є фахівці з дипломом НУБіП.
І ще одна цифра, яка найкраще характеризує НУБіП: наші випускники – це 114 народних депутатів, двоє з яких очолювали парламент за роки незалежності України! Є вони і в нинішньому складі Верховної ради України. Коментарі, думається, не потрібні.
Цьогоріч в кінці травня НУБіП відзначає своє 125-річчя, і очільник університету запросив молодь, присутню в залі, відвідати цю непересічну подію.
Відповідальний секретар приймальної комісії Сергій Ковалевський розповів про особливості вступної кампанії у 2023 році, акцентуючи увагу на основних правилах вступу. Зокрема, вимогах щодо участі у конкурсному відборі на кожну із 54 освітніх програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти https://nubip.edu.ua/node/19922, обов’язковість складання національного мультимедійного тесту та можливість використання результатів ЗНО 2020-2021 років, можливість вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка держави, лише за результатами розгляду мотиваційного листа тощо. Окрім того, він наголосив, що у період вступної кампанії на базі приймальної комісії НУБіП (вул. Горіхуватський шлях, 19, навчальний корпус № 1) працюватиме консультаційний центр з метою надання допомоги вступникам у процесі створення електронного кабінету та подачі заяв в електронній формі.
Та студентське життя – то не лише навчальний процес, про якість якого постійно дбає ректорат, але й своєрідний «пазл» з можливостей для соціального розвитку для студентства (про що говорив очільник сенату студентської організації Олександр Вертелецький), творчого і спортивного розвитку (на чому спинилися завідувачі кафедр – фізичного виховання Микола Костенко і культурології Ірина Майданюк). І по закінченні зустрічі можна було побачити, як потенційні абітурієнти цікавилися у них творчими колективами університету і спортивними секціями, до яких можна долучитися, ставши першокурсником.
Завідувач кафедри військової підготовки Валерій Шевчук ознайомив присутніх з можливостями здобуття в університеті грунтовних воєнних знань та отримання офіцерського звання. Адже, зважаючи на реалії воєнної пори, кафедра не припиняє свою роботу, а лише набирає обертів. Маючи багаторічний досвід підготовки офіцерів запасу – сьогодні вона забезпечує якісну підготовку курсантів.
Одночасно із зустріччю в актовій залі виступи перед абітурієнтами відбувалися ще у восьми локаціях центрального корпусу, де гостям про університет та особливості вступної кампанії 2023 року розповідали проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій Кваша, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадим Кондратюк, начальник навчального відділу Ярослав Рудик, начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко, директор ННЦ виховної роботи і соціального розвитку Сергій Михнюк, декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька, заступник начальника навчального відділу Оксана Зазимко та начальник відділу з працевлаштування випускників та видачі документів про вищу освіту Лідія Галайдюк.
До та після офіційної частини, в ході зустрічей на кожному факультеті та ННІ, гостям були презентовані відповідні спеціальності й освітні програми, навчальні та наукові цікавинки, що використовуються під час навчання. Незабутнє враження залишила і прогулянка унікальною територією університету, зокрема його Ботанічним садом.
Велике представництво вступників було б неможливим без потужної допомоги та особистої участі у заході директора Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Ярослави Тростянської і начальника управління освіти Голосіївської РДА Галини Полторак.
До організації заходу активно долучилися генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Олег Єресько та перший заступник директора Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації Вікторія Челомбітько.
,
Якщо у школярів й були якісь сумніви щодо вибору майбутнього закладу вищої освіти, то відсьогодні вони розвіялись: Національний університет біоресурсів і природокористування України – саме той виш! Тож успішно складаємо НМТ, подаємо документи на вступ, обираємо НУБіП першим пріоритетом та приєднуємося до нашої родини!
Лариса Кліх,
Валентин Обрамбальський