- Головна
- Історія кафедри
- Розклад занять
- Робочі програми та силабуси дисциплін
- ОС "Бакалавр"_2024-2025 н.р.
- ОС "Магістр"_2024-2025 н.р.
- Вибіркові дисципліни_2024-2025 н.р.
- Електронні навчальні курси
- Навчально-методична робота_ Тематика магістерських робіт та вимоги до оформлення випускних робіт
- Наукова робота
- Конференції
- Публікації
- Практичне навчання
- Культурно-виховна робота
- Профорієнтаційна робота
- Дні відкритих дверей
- Міжнародна діяльність
- Освітні програми
- Обговорення освітніх програм
- Навчальна робота
- ОС "Бакалавр"
- ОС "Магістр"
- ОС PhD "Доктор філософії"
- Вибіркові компоненти для бакалаврів ОПП "Облік і аудит"
- Корисні посилання
- Скринька довіри
- Телефони екстрених служб
Міжнародна діяльність
Кафедра значно активізувала свою міжнародну діяльність. Отримано грант на стажування в США за програмою обміну «Professional fellows program», яка фінансується Державним Департаментом США та адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти (ACTR/ACCELS). Вона є переможцем трьох міжнародних стипендіальних програм.
Викладачі кафедри проходять науково-педагогічне стажування у Варшавському університеті наук про життя за програмою наукових обмінів, організованою ЮНЕСКО. Так, у 2016 році доцент Литвиненко В.С. вивчав досвід адаптації викладання облікових дисциплін до міжнародних стандартів якості освіти (детальніше − за посиланням https://nubip.edu.ua/node/28023).
Студенти та викладачі кафедри мають великий досвід участі у міжнародних науково-практичних конференціях, симпозіумах, круглих столах, воркшопах, що проводяться спільно з навчальними закладами Польщі, Угорщини, Словаччини, Німеччини тощо. Минулорічні показники міжнародної діяльності щодо участі у різноманітних міжнародних заходах (більше сорока) та наявності публікацій у іноземних виданнях (більше п’ятдесяти) підтверджують розвиток міжнародного співробітництва в науковій, культурній, інформаційній та освітній галузях. Міжнародну діяльність кафедра здійснює також в рамках нині діючих угод про співпрацю з освітніми закордонними закладами, які передбачають спільну участь у міжнародних освітніх та наукових проектах. Зокрема, 7 грудня 2016 р. на базі економічного факультету відбулося засідання круглого столу «Ефективна аграрна статистика – німецький досвід та пропозиції для України». Професори кафедри долучилися до дискусійних обговорень з участю німецьких вчених (Фолькер Зассе, керівником проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД), Вернер Кляйнхарс (експертом), Фолькер Аппель (представником Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини)), представників державних органів влади, наукових закладів.
До міжнародної діяльності викладачі залучають студентів. У 2017 році магістри спеціальності «Облік і оподаткування» (Н.Пінчук, Р. Горбуненко, А. Дудніченко, В. Чекарєв, О. Гнесь, В. Вовченко) стали переможцями за результатами участі у міжнародній грантовій стипендіальній програмі «СМА Scholarship Program», яка ініційована Інститутом бухгалтерів управлінського обліку (США) та орієнтована на підтримку освіти майбутніх професіоналів у галузі бухгалтерського обліку. Навчання студентів за цією програмою забезпечує отримання комплексних компетенцій, необхідних для роботи фахівців у сфері обліку, аудиту та оподаткування або суміжній фінансовій сфері як у вітчизняних, так і міжнародних компаніях.
У рамках міжнародної співпраці університету бакалаври, магістри й аспіранти кафедри успішно навчаються за кордоном у провідних університетах та перебувають на стажуванні у підприємствах Польщі, Чехії, Німеччини, Швейцарії, Данії, Японії, США, набуваючи досвіду європейської освіти та інноваційних знань зі спеціальності. Зокрема, магістр Надія Полякова другий семестр 2015-2016 навчального року провела у Варшавському університеті наук про життя (WULS-SGGW) за програмою Європейського Союзу Erasmus +, якою передбачено удосконалення навичок і здатності до працевлаштування студентів та сприяння конкурентоздатності європейської економіки (детальніше – за посиланням https://nubip.edu.ua/node/23449). Наразі за цією програмою навчається студент 1-го року магістратури спеціальності «Облік і оподаткування» Іван Дудка. Як переваги навчання, Н. Полякова та І. Дудка відмітили ступеневу мобільність, зразкові спільні магістерські програми, пропоновані університетами Європи та країн-партнерів, що приваблюють найкращих студентів з усього світу.
Магістр кафедри Руслана Сидорчук навчалась в Середземноморському агрономічному інституті м. Ханья (MAICh) в Греції за спеціальністю «Бізнес економіка та менеджмент». Удосконалення навичок і компетентностей у сфері обліку, аудиту та оподаткування Р. Сидорчук отримала під час вивчення вісімнадцяти дисципліни англійською мовою.
Щороку студенти проходять виробничупрактику за кордоном. З метою закріплення ними теоретичних знань та концентрованого вивчення зарубіжного практичного досвіду під керівництвом іноземних фахівців-практиків розроблено і опубліковано англійською мовою Програми виробничих практик для бакалаврів та магістрів.
Мобільність для студентів та аспірантів відкрита в обох напрямах. Підтвердження цьому є виконання наукових досліджень Алнаіматом Мохаммадом Ахмад Салех за темою кандидатської дисертації: «Облік і аналіз фінансових результатів: досвід України і Йорданії» під керівництвом професора кафедри П.Л. Сука та к.е.н., доцента О.М. КолесніковоЇ. Студентка з Італії Ізабелла Доренцо за програмою навчання іноземних громадян опановувала англійською мовою дисципліну «Accounting» під керівництвом доцента Колеснікової О.М.
На перспективу кафедрою планується активізація міжнародної діяльності в рамках підвищення кваліфікаційного рівня науково-педагогічних працівників у зарубіжних освітніх закладах; організації міжнародних наукових конференцій; участі викладачів та студентів у міжнародних програмах й проектах; розширення співробітництва з міжнародними організаціями; членства в міжнародних асоціаціях і товариствах.
Це бачення світу народилося після Другої світової війни, рухомою расистською та антисемітською ідеологією. Понад сімдесят років по тому мандат ЮНЕСКО залишається як ніколи актуальним у світі, де культурна різноманітність наражається на напади і страждає від нових форм нетерпимості, наукові знання ставляться під сумнів, а свобода вираження думок перебуває в небезпеці. У відповідь ЮНЕСКО має продовжувати свою гуманітарну діяльність у галузі освіти, науки та культури.
І особливо сьогодні, коли Україна бореться за свою незалежність, важлива підтримка освітян на світовій арені та розвиток наукових проектів у співпраці з науковцями Європейських університетів.
Національний університет біоресурсів і природокористування України з року в рік посилює свої лідерські позиції в сфері міжнародної діяльності. За сприяння польського комітету Освіти, Науки та Культури ЮНЕСКО, в рамках співпраці у сфері науки та освіти між Економічним факультетом НУБіП України та Інститутом Економіки та Фінансів (WULS-SGGW) Варшавського університету наук про життя, відбулося наукове стажування д.е.н., професора, завідувача кафедри обліку та оподаткування Любові Гуцаленко.
Програма дозволила розширити співпрацю з провідними вченими- економістами WULS-SGGW.
Срібна відзнака в номінації «Campus Culture Excellence Award 2022» – результат міжнародного співробітництва кафедри обліку та оподаткування й Міжнародної асоціації фахівців з управлінського обліку (CIMA).
Попри складності воєнного часу, даний захід пройшов успішно, з визначенням основних підходів забезпечення освітніх програм необхідними дисциплінами, які дадуть можливість підготувати висококваліфікованих фахівців з обліку, аудиту, аналізу, оподаткування, фінансів та менеджменту.
Протягом січня – червня 2024 року на економічному факультеті на базі кафедри обліку та оподаткування відбувається навчання на курсі «Бухгалтерський облік: від теорії до практики» для жінок, які перемістилися на Київщину з тимчасово окупованих і прифронтових територій. Цей соціальний проєкт ініціювала ГО «Елеос-Україна», а суттєву фінансову підтримку надає міжнародна благодійна організація International Orthodox Christian Charities (США). У грудні минулого року був укладений договір з НУБіП, що передбачає навчання 40 слухачів бухгалтерії. Курс призначений для тих, хто шукає роботу і хоче змінити свою професію, сформувати власне бачення фінансової складової підприємства, зрозуміти необхідні для економічної діяльності бізнес-процеси. Навчання проходить здебільшого в очній формі. Слухачі мають можливість вивчити весь обліковий процес – від створення первинних документів до формування фінансової звітності.
При відборі на навчання перевага надається жінкам із вразливих категорій населення – ВПО, безробітним, тим, які мають низький рівень доходу, самостійно виховують дітей, багатодітним матерям, забезпечують осіб похилого віку чи мають у родині інвалідів або є членами сімей загиблих, говорить координаторка проєктів ГО «Елеос-Україна» Наталія Гейман. Прийом заявок планували завершити до 27 листопада минулого року, але у зв’язку з великою кількістю бажаючих було оголошено донабір і сформовано дві повноцінні групи слухачів.
Знаково, що партнери перебувають на постійному зв’язку з учасниками проєкту, активно переймаються якістю професійної підготовки слухачок та умовами навчання. Саме з цією метою на зустріч зі слухачками курсу та адміністрацію факультету завітав представник міжнародної благодійної організації IOCC Гага НІКАБАДЗЕ, директорка з регіонального розвитку та програмного менеджменту ГО «Елеос-Україна» Олена ТАНАСІЙЧУК і координаторка проєктів ГО «Елеос-Україна» Наталія ГЕЙМАН.
Участь НПП у міжнародних наукових проектах