Кафедра обліку та оподаткування

Міжнародна діяльність

Міжнародна діяльність кафедри спрямована на розвиток співпраці із зарубіжними навчальними закладами: Варшавським університетом наук про життя, Вроцлавським природничим університетом, Словацьким аграрним університетом, м. Нітра, Середземноморським агрономічним інститутом м. Ханья (MAICh) та іншими.
Професори кафедри ведуть спільні дослідження проблем теорії та методології бухгалтерського обліку із науковцями закордонних навчальних закладів шляхом підготовки наукових статей, доповідей на міжнародні конференції, аспірантів щодо виконання дисертаційних робіт.
Кафедра значно активізувала свою міжнародну діяльність. Отримано грант на стажування в США за програмою обміну «Professional fellows program», яка фінансується Державним Департаментом США та адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти (ACTR/ACCELS). Вона є переможцем трьох міжнародних стипендіальних програм.
Викладачі кафедри проходять науково-педагогічне стажування у Варшавському університеті наук про життя за програмою наукових обмінів, організованою ЮНЕСКО. Так, у 2016 році доцент Литвиненко В.С. вивчав досвід адаптації викладання облікових дисциплін до міжнародних стандартів якості освіти (детальніше − за посиланням https://nubip.edu.ua/node/28023).
Студенти та викладачі кафедри мають великий досвід участі у міжнародних науково-практичних конференціях, симпозіумах, круглих столах, воркшопах, що проводяться спільно з навчальними закладами Польщі, Угорщини, Словаччини, Німеччини тощо. Минулорічні показники міжнародної діяльності щодо участі у різноманітних міжнародних заходах (більше сорока) та наявності публікацій у іноземних виданнях (більше п’ятдесяти) підтверджують розвиток міжнародного співробітництва в науковій, культурній, інформаційній та освітній галузях. Міжнародну діяльність кафедра здійснює також в рамках нині діючих угод про співпрацю з освітніми закордонними закладами, які передбачають спільну участь у міжнародних освітніх та наукових проектах. Зокрема, 7 грудня 2016 р. на базі економічного факультету відбулося засідання круглого столу «Ефективна аграрна статистика – німецький досвід та пропозиції для України». Професори кафедри долучилися до дискусійних обговорень з участю німецьких вчених (Фолькер Зассе, керівником проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД), Вернер Кляйнхарс (експертом), Фолькер Аппель (представником Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини)), представників державних органів влади, наукових закладів.
До міжнародної діяльності викладачі залучають студентів. У 2017 році магістри спеціальності «Облік і оподаткування» (Н.Пінчук, Р. Горбуненко, А. Дудніченко, В. Чекарєв, О. Гнесь, В. Вовченко) стали переможцями за результатами участі у міжнародній грантовій стипендіальній програмі «СМА Scholarship Program», яка ініційована Інститутом бухгалтерів управлінського обліку (США) та орієнтована на підтримку освіти майбутніх професіоналів у галузі бухгалтерського обліку. Навчання студентів за цією програмою забезпечує отримання комплексних компетенцій, необхідних для роботи фахівців у сфері обліку, аудиту та оподаткування або суміжній фінансовій сфері як у вітчизняних, так і міжнародних компаніях.
У рамках міжнародної співпраці університету бакалаври, магістри й аспіранти кафедри успішно навчаються за кордоном у провідних університетах та перебувають на стажуванні у підприємствах Польщі, Чехії, Німеччини, Швейцарії, Данії, Японії, США, набуваючи досвіду європейської освіти та інноваційних знань зі спеціальності. Зокрема, магістр Надія Полякова другий семестр 2015-2016 навчального року провела у Варшавському університеті наук про життя (WULS-SGGW) за програмою Європейського Союзу Erasmus +, якою передбачено удосконалення навичок і здатності до працевлаштування студентів та сприяння конкурентоздатності європейської економіки (детальніше – за посиланням https://nubip.edu.ua/node/23449). Наразі за цією програмою навчається студент 1-го року магістратури спеціальності «Облік і оподаткування» Іван Дудка. Як переваги навчання, Н. Полякова та І. Дудка відмітили ступеневу мобільність, зразкові спільні магістерські програми, пропоновані університетами Європи та країн-партнерів, що приваблюють найкращих студентів з усього світу.
Магістр кафедри Руслана Сидорчук навчалась в Середземноморському агрономічному інституті м. Ханья (MAICh) в Греції за спеціальністю «Бізнес економіка та менеджмент». Удосконалення навичок і компетентностей у сфері обліку, аудиту та оподаткування Р. Сидорчук отримала під час вивчення вісімнадцяти дисципліни англійською мовою.
Щороку студенти проходять виробничупрактику за кордоном. З метою закріплення ними теоретичних знань та концентрованого вивчення зарубіжного практичного досвіду під керівництвом іноземних фахівців-практиків розроблено і опубліковано англійською мовою Програми виробничих практик для бакалаврів та магістрів.
Мобільність для студентів та аспірантів відкрита в обох напрямах. Підтвердження цьому є виконання наукових досліджень Алнаіматом Мохаммадом Ахмад Салех за темою кандидатської дисертації: «Облік і аналіз фінансових результатів: досвід України і Йорданії» під керівництвом професора кафедри П.Л. Сука та к.е.н., доцента О.М. КолесніковоЇ. Студентка з Італії Ізабелла Доренцо за програмою навчання іноземних громадян опановувала англійською мовою дисципліну «Accounting» під керівництвом доцента Колеснікової О.М.
На перспективу кафедрою планується активізація міжнародної діяльності в рамках підвищення кваліфікаційного рівня науково-педагогічних працівників у зарубіжних освітніх закладах; організації міжнародних наукових конференцій; участі викладачів та студентів у міжнародних програмах й проектах; розширення співробітництва з міжнародними організаціями; членства в міжнародних асоціаціях і товариствах.
16 вересня 2021 року на базі навчально-науково-виробничої лабораторії «Інформаційні технології в бухгалтерському обліку» проведено І Міжнародну науково-практичну конференцію «Міжнародні тенденції формування професійної компетентності фахівців з обліку і оподаткування», присвячену 70-річчю економічного факультету НУБіП України.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури і прагне встановлення світу через міжнародне співробітництво в цих галузях. Програми ЮНЕСКО сприяють досягненню Цілей сталого розвитку, визначених на порядку денному в галузі сталого розвитку на період до 2030 р., прийнятого Генеральною Асамблеєю ООН у 2015 році.
    Це бачення світу народилося після Другої світової війни, рухомою расистською та антисемітською ідеологією. Понад сімдесят років по тому мандат ЮНЕСКО залишається як ніколи актуальним у світі, де культурна різноманітність наражається на напади і страждає від нових форм нетерпимості, наукові знання ставляться під сумнів, а свобода вираження думок перебуває в небезпеці. У відповідь ЮНЕСКО має продовжувати свою гуманітарну діяльність у галузі освіти, науки та культури.
      І особливо сьогодні, коли Україна бореться за свою незалежність, важлива підтримка освітян на світовій арені та розвиток наукових проектів у співпраці з науковцями Європейських університетів.
     Національний університет біоресурсів і природокористування України з року в рік посилює свої лідерські позиції в сфері міжнародної діяльності. За сприяння польського комітету Освіти, Науки та Культури ЮНЕСКО, в рамках співпраці у сфері науки та освіти між Економічним факультетом НУБіП України та Інститутом Економіки та Фінансів (WULS-SGGW) Варшавського університету наук про життя, відбулося наукове стажування д.е.н., професора, завідувача кафедри обліку та оподаткування Любові Гуцаленко.
  Програма стажування у WULS-SGGW складалася з двох складових: науково-освітньої та культурної. Науково-освітня складова дозволяє реалізувати право на академічну мобільність, формувати інноваційні напрями розвитку галузей науки, підвищувати якість освітньої складової та удосконалювати наукові дослідження в умовах сучасного розвитку економіки, розвивати інноватику, покращити методи навчання та вдосконалити власні компетентності.
Програма дозволила розширити співпрацю з провідними вченими- економістами WULS-SGGW.

 Срібна відзнака в номінації «Campus Culture Excellence Award 2022» – результат міжнародного співробітництва кафедри обліку та оподаткування й Міжнародної асоціації фахівців з управлінського обліку (CIMA).

17 листопада 2023 року Akademia Nauk Stosowanych (Poznań, Polska) спільно з ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» доцентки Тамара Гуренко та Світлана Дерев’янко прийняли участь в роботі Міжнародного круглого столу в онлайн-режимі «Обліково-фінансовий механізм в системі менеджменту як цілісності», на якому представники вищих навчальних закладів України, Польщі, Естонії, Німеччини, Турції, Азербайджану поділилися досвідом з питань забезпечення якості вищої освіти як пріоритетної домінанти діяльності кафедр економічного спрямування. Доцентка кафедри обліку та оподаткування НУБіП України Тамара ГУРЕНКО виступила з доповіддю «Обліково-аналітичний інструментарій в управлінні стратегією підприємства» в якій розкрила значення облікового і аналітичного інструментарію на стратегічне управління та визначила основні завдання організації обліково-аналітичного забезпечення стратегічного розвитку підприємства. Значна увага була приділена об’єднанню системи обліку і системи менеджменту при підготовці висококваліфікованих здобувачів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів та підготовці якісних освітньо-професійних програм з урахуванням потреб сучасності.
Попри складності воєнного часу, даний захід пройшов успішно, з визначенням основних підходів забезпечення освітніх програм необхідними дисциплінами, які дадуть можливість підготувати висококваліфікованих фахівців з обліку, аудиту, аналізу, оподаткування, фінансів та менеджменту.
Викладачі кафедри обліку та оподаткування підготували переможців Міжнародної студентської олімпіади в сфері інформаційних технологій «IT-UNIVERSE».

Протягом січня – червня 2024 року на економічному факультеті на базі кафедри обліку та оподаткування відбувається навчання на курсі «Бухгалтерський облік: від теорії до практики» для жінок, які перемістилися на Київщину з тимчасово окупованих і прифронтових територій. Цей соціальний проєкт ініціювала ГО «Елеос-Україна», а суттєву фінансову підтримку надає міжнародна благодійна організація International Orthodox Christian Charities (США).  У грудні минулого року був укладений договір з НУБіП, що передбачає навчання 40 слухачів бухгалтерії. Курс призначений для тих, хто шукає роботу і хоче змінити свою професію, сформувати власне бачення фінансової складової підприємства, зрозуміти необхідні для економічної діяльності бізнес-процеси. Навчання проходить здебільшого в очній формі. Слухачі мають можливість вивчити весь обліковий процес – від створення первинних документів до формування фінансової звітності.
При відборі на навчання перевага надається жінкам із вразливих категорій населення – ВПО, безробітним, тим, які мають низький рівень доходу, самостійно виховують дітей, багатодітним матерям, забезпечують осіб похилого віку чи мають у родині інвалідів або є членами сімей загиблих, говорить координаторка проєктів ГО «Елеос-Україна» Наталія Гейман. Прийом заявок планували завершити до 27 листопада минулого року, але у зв’язку з великою кількістю бажаючих було оголошено донабір і сформовано дві повноцінні групи слухачів.
Знаково, що партнери перебувають на постійному зв’язку з учасниками проєкту, активно переймаються якістю професійної підготовки слухачок та умовами навчання. Саме з цією метою на зустріч зі слухачками курсу та адміністрацію факультету завітав представник міжнародної благодійної організації IOCC Гага НІКАБАДЗЕ, директорка з регіонального розвитку та програмного менеджменту ГО «Елеос-Україна» Олена ТАНАСІЙЧУК і координаторка проєктів ГО «Елеос-Україна» Наталія ГЕЙМАН.

   Участь НПП у міжнародних наукових проектах

НПП кафедри прийняли участь у міжнародному проекті "Фінансові дорадники"– Боярова О.А., Деревянко С.І., Кузик Н.П., доценти кафедри обліку та оподаткування (2023 р) (https://fk.edorada.org/authors)
 

   

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook