Виставка літератури до Дня пам’яті героїв Крут

25 січня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

29 січня в Україні на загальнодержавному рівні вшановують пам’ять героїв Крут – київських студентів і бійців вільного козацтва, які загинули в 1918 році під час бою з більшовицькою армією.

На залізничній станції Крути 29 січня 1918 року українські воїни, юнаки й студенти у бою з більшовицькою армією, яка значно переважала їх, завдяки мужності і героїзму затримали наступ більшовиків на Київ. Цей бій став символом героїзму та самопожертви молоді у боротьбі за незалежність.

Завдяки відвазі захисників Крут українському урядові вдалося ще на якийсь час втримати контроль над Києвом. А це своєю чергою допомогло 9 лютого 1918 року підписати Брестський мирний договір між УНР та країнами Четверного союзу. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Битва під Крутами - одна із вагомих і трагічних сторінок української історичної пам’яті, яка має важливе значення для українського народу та української ідентичності. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку - боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей - найкращих представників українського студентства.

Україна пишається молодими Героями, які ціною свого життя боролися за незалежність. Пам’ять про них буде жити у віках!

Бібліотека Ніжинського агротехнічного інституту запрошує до перегляду виставки літератури: «Воїни свободи», яка висвітлює героїчну сторінку історії – бій під Крутами.

Наталія Макаренко,
бібліотекар I категорії

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook