Результати засідання Наукової ради НДІ рослинництва та ґрунтознавства
Результати засідання Наукової ради НДІ рослинництва та ґрунтознавства
9 березня 2023 року
Національний університет біоресурсів і природокористування України це не лише альма матер для студентів освітніх ступенів Бакалавр та Магістр, а й творча база для здобуття наукових ступенів, проведення досліджень, отримання патентів, виконання наукових проектів та тематик.
Одним із осередків такої наукової діяльності університету зосереджений на агробіологічному факультеті. В 2023 році результати наукової діяльності факультету були представлені 8 березня на засіданні Наукової ради НДІ рослинництва та ґрунтознавства.
Розпочав засідання Дмитро Літвінов, директор НДІ, з привітання всіх жінок зі святом. Далі він оголосив порядок денний та повідомив про проходження фахового семінару на базі Наукової ради НДІ рослинництва та ґрунтознавства в якості попередньої експертизи дисертацій Романа Спряжки (Розпорядження № 69 від 21.02.2023 р.) та Романа Говенька (Розпорядження № 68 від 21 .02.2023 р.).
Роман Спряжка представив доповідь за темою дисертаційного дослідження «Підбір вихідного матеріалу для створення гібридів кукурудзи за основними біохімічними показниками».
Рецензентами виступили Наталія Новицька, д. с.-г.н., професор кафедри рослинництва, та Ганна Ковалишина, д. с.-г.н., професор кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського.
Наукова рада відмітила важливість для науки проведенних Романом досліджень. Дискусії прододился в найрізноманітніших напрямках. Таким чином вдалося охопити не лише селекційну цінність дисертаційної роботи, а й перспективи взаємопов'язати роботу з грунтознавством, агрохімією та виробництвом.
Роман Говенько представив доповідь за темою дисертаційного дослідження «Продуктивність кукурудзи залежно від удобрення в умовах Лівобережного Лісостепу України».
Рецензентами виступили Дмитро Літвінов, д. с.-г.н., професор кафедри землеробства та гербології, та Наталія Новицька, д. с.-г.н., професор кафедри рослинництва. Вони відмітили, що в дисертаційній роботі Роману вдалося взаємопов'язати науку та виробництво.
Фаховий семінар завершився голосуванням та одноголосним ухваленням рішення - рекомендувати розглянуті дисертації до розгляду на засіданні разової спеціалізованої вченої раді на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 Агрономія.
Засідання Наукової ради НДІ рослинництва та ґрунтознавства продовжилося повідомленням Дмитра Літвінова про стан підготовки Міжнародної науково-практичної конференції «Продовольча та екологічна безпека в умовах війни та повоєнної відбудови: виклики для України та світу». Конференція планується в очно-дистанційному форматі. Запрошення на конференцію вже було розіслано учасникам. Згідно розпорядження про конференцію на момент проведення засідання виконано перші два завдання.
Також Дмитро Літвінов представив до розгляду рукописи монографій:
1. «Синтез та дослідження фізико-хімічних властивостей подвійних фосфатів лужних та 3d-металів (Mn, Co, Ni)» (автор к.х.н., Лаврик Р.В.)
2. «Формування Рівня морозостійкості пшениці м’якої озимої в Лісостепу України» (автори: Пірич А.В., Ковалишина Г.М., Демидов О.А., Юрченко Т.В., Гуменюк О.В.)
Окремо було обговорено питання участі науковців факультету в міжнародних проектах та необхідність подачі власних пропозицій.
Наука на агробіологічному факультеті не стоїть на місці.
Ірина Шпакович, асистент кафедри генетики, селекціїі насінництва ім. проф. М.О. Зеленського
Роман Жила
доцент кафедри загальної, органічної та фізичної хімії