EUgreen alliance: НУБіП України у форматі партнерства
Сталий розвиток є першочерговою метою, що стоїть перед ЄС. Десять університетів об’єдналися для сприяння досягнення даної мети.
У період з 30 січня по 3 лютого ц.р. делегація університету приймає участь у роботі початкової зустрічі в рамках подальшої реалізації проєкту EUgreen (https://www.eugreenalliance.eu). Відповідно до наказу ректора делегація складається з проректора з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергія КВАШІ, декан економічного факультету Анатолія ДІБРОВИ, директора ННЦ міжнародної діяльності Олександра ЛАБЕНКА.
Проєкт Альянс європейських університетів заради сталості: відповідальне зростання, інклюзія в освіті та навколишнє середовище ставить за мету: сприяння зайнятості молоді; сталий розвиток території; зростання та конкурентоспроможність; нове покоління європейських громадян; постковідне соціально-економічне відновлення; соціальна інтеграція; наукові розробки; локальні та глобальні виклики; інновації цифрових навичок.
Участь у альянсі приймають 9 університетів ЄС:
- University of Gävle (Sweden).
- Wroclaw University of Environmental and Life Sciences (Poland).
- Universitá di Parma (Italy).
- Université D’Angers (France).
- Universidade de Évora (Portugal).
- Otto von Guericke Universität Magdeburg (Germany).
- Universitatea Din Oradea (Romania).
- Atlantic Technological University (Ireland).
- Universidad de Extremadura (Spain) – координатор альянсу.
Зустріч проходить на базі Університету Екстремадури, м. Касерас, Королівство Іспанії. Програма зустрічі включає урочистості з нагоди святкування 50-річчя приймаючого університету.
Польська національна агенція з питань академічних обмінів (NAWA) ініціювала і профінансувала доєднання 10 українських університетів, серед яких і НУБіП України. Вроцлавський університет наук про життя та навколишнє середовище ініціював приєднання нашого університету до Альянсу. Українські університети доєднуються до виконання всіх цілей, що реалізуються в рамках проєкту.
В рамках робочої сесії обговорення можливостей університетів ЄС сприяти університетам партнерам в їх розвитку під час воєнного стану та по досягненню перемоги. Проректор Сергій КВАША висловив сподівання на нові можливості для науковців з України в частині залучення науковців до виконання діючих наукових проєктів у рамках програми HORIZON EUROPE та ін., підготовку українських науковців для написання проєктних заявок на проєкти HORIZON EUROPE та ERASMUS +.
Партнерські університети ЄС висловили досить обнадійливі думки щодо розвитку подальшої співпраці.
Віримо, що приєднання до Альянсу EUgeeen принесе користь як науковцям з університету так і Україні в цілому.
Детальніше про можливості для науковців університету інформація буде оприлюднено найближчим часом.
Олександр Лабенко,
директор ННЦ міжнародної діяльності