Директор студмістечка Сергій Стецюк про буремний 2022 рік і перспективи для гуртожитків у році наступному
Добігає кінця 2022 рік і за традицією пресслужба університету цікавиться як цей рік прожили підрозділи та структури університету. Директора студентського містечка Сергія Стецюка ми зустріли заклопотаним. Проте, кілька хвилин на розмову знайшлося і ми радо поділимося з Вами тими переживаннями, успіхами, планами та побажаннями, які на м передав співрозмовник.
Сергій Васильович, розкажіть який був 2022 рік для студентського містечка НУБіП України?
— Рік був надзвичайно напруженим. Ми мали лише неповних два місяці звичайного розміреного життя, аби реалізовувати заплановане, розвиватися. А потім в наш дім прийшла страшна війна, докорінно змінивши наше життя та перевернула звичний стан речей.
24 лютого. Як це було у кампусі?
— Пам’ятаю той шок перших хвилин, годин… Але скажу, що паростки паніки, які почали зростати на початку, дуже швидко зникли і були замінені на холодний розрахунок. Відповідальність поборола страх. Відтворюючи в пам’яті події того дня, одразу згадуються перші години після вторгнення. Когось забирали батьки, хтось поспішав на вокзал, а ті хто не мали куди виїхати залишались в гуртожитку, робили запаси продуктів, знімали готівку в банкоматі тощо. Завідувачі гуртожитків, залишалися на робочих місцях та в свою чергу намагались забезпечити мешканців усім необхідним: відчинили укриття, робили запаси питної та технічної води. Технічний персонал майже у повному складі забезпечував ефективну життєдіяльність кампусу, спільними силами колективу гуртожитку вдалося організувати робочий процес.
Як мешканці поводили себе у такій ситуації?
— Студенти багато допомагали та стали надійною опорою для себе та своїх друзів. Усі здружилися, разом ходили по питну воду, продукти харчування, готували їсти та як один вірили в ЗСУ і нашу перемогу. З часом хтось займався волонтерською діяльністю, інші – долучились до інтернет військ, намагались якнайбільше розповісти користувачам з усього світу про російські звірства на території нашої держави. Найсміливіші поповнили ряди нашої армії. Вразило те, що при таких умовах діти, сидячи в укритті відвідували онлайн-заняття, готувались до семінарів, складали іспити. В такі моменти розумієш, що університет виховує покоління сильних та незламних духом особистостей, які попри всі недоліки хочуть та будуть навчатись задля квітучого майбутнього України!
Війна не закінчилася за два-три тижні. Розкажіть як Ви налаштовували роботу в кампусі з початку російського вторгнення?
— З перших днів спільно із завідувачами гуртожитків та колективом дирекції постійно був поруч зі студентами, що з різних причин не змогли добратися додому. Завдяки ректору Станіславу Ніколаєнку в гуртожитки надходила гуманітарна допомога від партнерів та друзів університету, це неабияк підіймало бойових дух мешканців. Станіслав Миколайович щоденно відвідував та контролював ситуацію в студентському містечку, всіляко сприяв у створенні безпечних умов перебування для студентів та співробітників. Спочатку було надзвичайно важко налаштувати роботу: мешканці панікували, а за вікном не вщухали вибухи. Проте, спільними зусиллями ми впорались та зуміли забезпечити ефективну співпрацю. У кампусі, з початку військової агресії та до відходу військ від околиць міста Києва, мешкало близько 200 людей. З квітня студенти почали знову повертатися у рідні гуртожицькі стіни, деякі з них, на жаль, з тимчасово окупованої території.
На даний момент, чи безпечно проживати в гуртожитках?
— Так само, як і на всій території України. Ректорат університету зі своєї сторони зробив все, що від нього залежить. Станом на зараз укриття усіх гуртожитків обладнані достатньою кількістю місць, питною та технічною водою, медичними аптечками з найнеобхіднішими препаратами, первинними засобами пожежогасіння, шанцевим інструментом, тощо. Одним словом усім, що вимагається для облаштування укриттів.
росія вдалася до енергетичного терору цивільного населення. Чи готові гуртожитки до можливого блекауту?
— Ворог цинічно випускає ракети по об’єктах критичної інфраструктури, залишаючи людей без води тепла та електроенергії. В гуртожитках № 4, 6, 9, 11 створено пункти обігріву, облаштовані металевими печами на дровах. В підвальному приміщенні гуртожитку № 2 розгорнутий пункт незламності для мешканців кампусу. На випадок повного блекауту, там можуть бути розміщені студенти із соціально-незахищених категорій, оскільки в гуртожитку встановлено твердопаливний котел та генератор. Частково, Київ уже залишався без необхідних комунікацій, тоді, університет забезпечив подачу питної і технічної води, завідувачі контролювали санітарний стан місць загального користування. Думаю, студентське містечко готове до такого сценарію та зуміє на достатньому рівні забезпечити достойні умови, проте надіємося на краще.
Під час воєнного стану за допомогою ректорату в студмістечку відбулися неймовірні речі. Поділиться з читачами.
— Десять місяців ми живемо у режимі постійної боротьби: за свободу, правду і Перемогу, за право існувати. Наші військові героїчно боронять рідну землю. Ми ж в свою чергу намагаємося допомагати Збройним Силам України та створювати належні побутові умови для студентів. Провели чимало аварійних ремонтів. А неймовірним стало перекриття даху гуртожитку №10. Закуплені ще минулого року матеріали, наявність власної техніки та фахівців дозволили це зробити. Навряд чи ще якийсь студентський гуртожиток під час воєнного стану отримав таку увагу.
Щодо перспектив 2023-го?
— Віримо, що скоро буде Перемога і ми повернемось до мирного життя! Усіма можливостями сприятимемо нашому війську подолати й вигнати ворога з нашої землі.
Хочу зазначити, що наші працівники не покинули країну та університет в такий складний і небезпечний час. Вдячний кожному співробітнику студентського містечка за пророблену роботу, ефективне виконання посадових обов’язків і в впевнений, що надалі кампус продовжуватиме вдосконалюватися та ставатиме кращим для мешканців.
Ставимо маленькі цілі, а через них наближаємо великі досягнення – в гуртожитках завжди є робота!
Дякую за щиру розмову! Слава Україні!
Героям слава!
Розмовляв Валентин Обрамбальський