Перше в новому навчальному році засідання студентського наукового гуртка «Актуальні проблеми міжнародних відносин»

30 вересня 2022 року

 29 вересня 2022 р. відбулося перше в новому навчальному році засідання студентського наукового гуртка «Актуальні проблеми міжнародних відносин». На порядку денному постали передусім організаційні питання щодо структури гуртка, його керівництва, плану роботи та поточного функціонування. Старостою гуртка студенти обрали КОВАЛЬОВУ Софію. Було запропоновано розробити тематику засідань гуртка, включивши до неї, передусім, особливо актуальні та проблемні питання розвитку глобальних процесів, сучасних міжнародних відносин, функціонування міжнародних організацій, зовнішньої політики держав світу тощо.

 Особлива увага має приділятися проблемним питанням, пов’язаним із зовнішньою політикою України, її відносинами з окремими державами світу, участю в міжнародних організаціях тощо. Було ухвалено, що обговорення того чи іншого актуального питання розвитку міжнародних відносин доцільно проводити у такому форматі: тематична доповідь (з презентацією), виступ опонента по даній темі, дискусія серед членів гуртка щодо найбільш злободенних і неоднозначних моментів даної проблематики.


  На засіданні гуртка обговорювалася тема «ООН: головні органи, актуальні проблеми функціонування». Були заслухані такі студентські доповіді: «Генеральна Асамблея ООН (ГА ООН)» (доп. Каріна Тимощук; опонент Катерина Масляк); «Рада безпеки ООН (РБ ООН)» (доп. Ілля Лозан; опонент Дмитро Іванчук); «Економічна і Соціальна Рада (ЕКОСОР)» (доп. Вадим Гузій); «Секретаріат ООН» (доп. Анна Паштецька; опонент Софія Ковальова). Після проголошення кожної доповіді виступав опонент, наголошуючи на основних проблемах того чи іншого органу ООН, недоліках в його діяльності, вірогідних напрямах реформування. Присутні задавали доповідачам питання з приводу тих чи інших проблемних аспектів теми. В обговоренні проблематики доповідей взяли участь присутні на засіданні члени гуртка. Досить позитивно було оцінено діяльність ООН взагалі та її головних органів. Але були виявленні й численні недоліки у функціонуванні головних органів ООН. Організація загалом та її структурні підрозділи недостатньо ефективно реагують на виклики та загрози, що постають перед усім світом, його регіонами та окремими країнами.  

  Найбільш дискусійними виявилися оцінки діяльності Ради безпеки ООН, її структури, права «вето» постійних членів РБ ООН тощо. Студенти акцентували увагу на тому, що нині російське право «вето» фактично блокує повноцінне функціонування Ради безпеки ООН, особливо в питаннях, що стосуються захисту територіальної цілісності України. Традиційна структура Ради безпеки ООН політично, юридично та «морально» застаріла і потребує нагального реформування. По закінченні засідання присутні відзначили, що доповіді були достатньо змістовними, дискусія – конструктивною, а також висловили бажання і надалі плідно працювати, досліджуючи актуальні проблеми міжнародних відносин.

 

Андрій ГОЛЬЦОВ,
керівник наукового гуртка

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook