Кафедра тракторів і автомобілів

Курси трактористів-машиністів

Запрошуємо на навчання за професією

«ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА»

Потреба сільського господарства в кваліфікованих трактористах постійно зростає. І не дивно, адже Україна — аграрна держава, тому тенденція росту попиту є цілком обґрунтованою. На сьогодні видачу посвідчення тракториста-машиніста на право керування тракторами проводять територіальні органи Держпродспоживслужби.

Для отримання свідотства тракториста-машиніста потрібно пройти спеціалізовані навчання професійної підготовки. Вивчитися на спеціалізованих курсах за програмами підготовки тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва можливо на базі кафедри тракторів і автомобілів НУБіП України. Цей варіант можливий у разі наявності повної загальної середньої освіти та передбачає практичне навчання, у ході якого здобувач професії може не лише отримати знання про конструкцію та принцип роботи трактора, але й навички для роботи на ньому та обслуговування.

Як правило, навчання проходить в регіональних установах відповідно до місця проживання здобувача посвідчення. Так, якщо ви, наприклад, мешкаєте в Київській області, бажано вибирати серед найближчих закладів. Тим не менш, деякі навчальні установи роблять виключення, але про це необхідно уточнити до подання документів.

При поданні документів до тієї чи іншої установи, важливо перевірити чи має ця установа ліцензію на видачу свідоцтв про проходження курсу (диплома кваліфікованого робітника / свідоцтва про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації). Це важливо, насамперед, тому що свідоцтво є підставою для допуску до іспитів, успішна здача яких увінчається видачею посвідчення тракториста-машиніста територіальним органом Держпродспоживслужби.

Перелік документів, які потрібні для подання до освітньої установи такий: заява, копія паспорта, копія ідентифікаційного коду, фотографія (3 х 4 см), копія документу про освітній рівень та медична довідка форми 086. Як правило, навчання для отримання прав тракториста-машиніста, залежно від категорії, на яку претендує здобувач, тривають від 2 до 7 місяців.

Спершу відбувається навчання на категорію А1. Для освоєння інших категорій існує обов’язкова умова наявності річного стажу в категорії А1.

На базі кафедри тракторів і автомобілів проходить навчання за професією
«ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА»
 за категоріями:

 

Категорія А1 - трактори з потужністю двигуна до 73,5 кВт

 

Термін навчання – 7 місяців;

Робочий навчальний план

Під час навчання на категорії А1, слухачі самостійно виконують сільськогосподарські та інші механізовані роботи на колісних і гусеничних тракторах з потужністю двигуна до 73,5 кВт (до 100 к. с.), сільськогосподарських машинах, що агрегатуються з тракторами цієї потужності згідно з вимогами агротехніки та агротехнології. Комплектують машинно-тракторні агрегати. Виконують транспортні роботи на тракторах з дотриманням правил дорожнього руху та правил перевезення вантажів. Виконують щозмінне технічне обслуговування та періодичне технічне обслуговування тракторів, сільськогосподарських машин, на яких працюють. Визначають несправності тракторів, причіпних і начіпних знарядь та інших машин, що з ними агрегатуються, усуває їх. Самостійно виконують технологічні регулювання робочих органів сільськогосподарських та інших машин і пристроїв до них. Читають нескладні машинобудівні креслення, схеми, користуються інструкціями з експлуатації машин. Раціонально використовують паливномастильні, гумо-технічні та інші експлуатаційні матеріали і запасні частини. Виконують слюсарні роботи середньої складності з технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що з ними агрегатуються. Ремонтують, складають і регулюють вузли та агрегати середньої складності тракторів і сільськогосподарських машин із заміною окремих частин і деталей. Готують трактори, сільськогосподарські та інші машини і знаряддя до зберігання. Дотримуються правил і норм з охорони праці.

  

 

Категорія А2 - трактори з потужністю двигуна понад 73,5 кВт

 

Термін навчання – 3 місяці;

Робочий навчальний план

Під час навчання на категорії А2, слухачі самостійно виконують сільськогосподарські та інші механізовані роботи на колісних і гусеничних тракторах з потужністю двигуна понад 73,5 кВт (понад 100 к.с.), сільськогосподарських машинах, що агрегатуються з тракторами цієї потужності відповідно до вимог агротехніки та агротехнології. Виконують щозмінне технічне обслуговування тракторів, сільськогосподарських машин, які експлуатує. Визначають несправності тракторів, причіпних знарядь і машин, що з ними агрегатуються, усувають їх. Самостійно виконують технологічні регулювання робочих органів сільськогосподарських та інших машин і пристроїв до них. Виконують слюсарні роботи середньої складності з технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що з ними агрегатуються.

 

 

Категорія В1 - самохідні зерно- і кукурудзозбиральні машини

 

Термін навчання – 2 місяці;

Робочий навчальний план

Під час навчання на категорії В1, слухачі самостійно виконують сільськогосподарські (збиральні) роботи на самохідних зерно- і кукурудзозбиральних комбайнах згідно з вимогами агротехніки та агротехнології. Виконують слюсарні роботи середньої складності під час експлуатації, технічного обслуговування та ремонту комбайнів. Дотримуються правил дорожнього руху та правил технічної експлуатації самохідних зерно- і кукурудзозбиральних комбайнів. Додержуються правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії, особистої гігієни та пожежної безпеки.

 

 

Категорія В2 - самохідні кормозбиральні машини

 

Термін навчання – 2 місяці;

Робочий навчальний план

Під час навчання на категорії В2, слухачі самостійно виконують збиральні роботи на кормозбиральних комбайнах з дотриманням вимог агротехніки та агротехнології. Запобігають втратам сировини під час заготівлі різних видів кормів. Проводять технологічні регулювання, налагодження та ремонт кормозбиральних машин. Виконують слюсарні роботи середньої складності під час експлуатації, технічного обслуговування та ремонту кормозбиральних машин. Проводять щозмінне технічне обслуговування кормозбиральних машин. Додержуються правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.

 

Категорія В3 - самохідні машини для збирання коренеплодів

 

Термін навчання – 2 місяці;

Робочий навчальний план

Під час навчання на категорії В3, слухачі самостійно виконують сільськогосподарські (збиральні) роботи на самохідних машинах для збирання коренеплодів, картоплі, овочів, плодів та ягід з дотриманням вимог агротехніки та агротехнології. Проводять технологічні регулювання, налагодження та ремонт самохідних машин для збирання коренеплодів, картоплі, овочів, плодів та ягід. Виконують слюсарні роботи середньої складності під час експлуатації, технічного обслуговування та ремонту комбайнів для збирання картоплі, коренеплодів, овочів, плодів та ягід. Проводять їх щозмінне технічне обслуговування. Запобігають втратам врожаю під час збирання цих культур. Дотримуються правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки.

 

 

Категорія D1 - екскаватори з об'ємом ковша до 4 куб. метрів

 

Термін навчання – 2 місяці;

Робочий навчальний план

Під час навчання на категорії D1, слухачі керують одноковшовими екскаваторами залежно від об'єму (місткості) ковша (D1 – до 4 м3 ) під час розробляння ґрунтів у процесі будівництва об'єктів і споруд різного призначення, різних каналів, гребель, захисних земельних дамб, інших аналогічних за складністю виконання споруд: улаштування виїмок, насипів, резервів, кавальєрів і банкетів, котлованів під фундаменти, опор ліній електропередач і контактної мережі; копання траншей для підземних комунікацій, водовідвідних кюветів, нагірних і забанкетних канав тощо. Застосовують змінне робоче устаткування. Виконують роботи: з розроблення ґрунтів вище або нижче стояння машини; у складних обмежених умовах; з навантажування сипких та шматкових матеріалів, планування поверхонь, копання колодязів, чищення ставків; грейферні, навантажувальні та монтажнокранові; із забивання паль; з руйнування та розрушення твердих і мерзлих ґрунтів, різання мерзлих ґрунтів, утворення щілин методом «стінка в ґрунті», прокладання дренів тощо. Проводять роботи з технічного обслуговування та ремонту екскаваторів різних типів і модифікацій вітчизняного й імпортного виробництва. Виконують роботи з техобслуговування та ремонту гідравлічної системи екскаваторів різних типів. Самостійно проводять поточний ремонт, монтаж і демонтаж основних робочих органів на тракторах з різною потужністю двигуна та об'ємом ковша. Додержуються правил технічної експлуатації, правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки під час робіт з використанням екскаваторів різних типів і марок. 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook