Нарада з деканами факультетів та директорами ННІ: Висока відповідальність перед фронтом, українським суспільством

12 липня 2022 року
     12 липня під головуванням Станіслава Ніколаєнка відбулася нарада директорів навчально-наукових інститутів та деканів факультетів, присвячена вступній кампанії та організації нового навчального року. Як зазначив очільник університету, військова агресія росії проти України триває і тому науково-педагогічний колектив змушений вибудовувати найоптимальнішу модель діяльності з урахуванням безпекової складової, думки працівників, студентів, готовності об’єктів, приміщень, усієї матеріально-технічної бази.

 

     У той час, як випускники шкіл отримали запрошення для проходження національного мультипредметного тесту, вступники до магістратури на кон’юнктурні спеціальності реєструються для складання магістерського тесту навчальної компетенції та магістерському комплексному тесті. За інформацією відповідального секретаря приймальної комісії Сергія Ковалевського станом на сьогодні зареєструвалися 481 особа з числа випускників НУБіП та ще 61 – з інших закладів вищої освіти. Для того, аби не втратити шанс навчатися в магістратурі за цими спеціальностями і претендувати на місця державного замовлення ще є п’ять днів. Пояснюючи ситуацію з подачею заяв декани факультетів економічного Анатолій Діброва, аграрного менеджменту Анатолій Остапчук, гуманітарно-педагогічного Інна Савицька, юридичного Олена Яра, закцентували на досить незначному обсязі державного замовлення та висловили впевненість на наборі на навчання за контрактною формою. Окрім цього заяви на вступ також подають особи, які вже мають дипломи магістра чи спеціаліста, а їх також чимало. Начальник відділу дистанційної освіти та координації діяльності відокремлених підрозділів Олександр Санченко зупинився на стані набору до коледжів та залученні випускників міжкафедральних навчальних лабораторій до магістратури базового закладу. Відмічалося, що цю роботу потрібно активізувати. Разом з тим вже завтра спливає строк подачі заяв на вступ до коледжів на програми підготовки фахових молодших бакалаврів. Директор Бобровицького фахового коледжу Андрій Матвієнко зазначив, що правилами прийому цьогоріч зменшена кількість заяв, які можуть подавати вступники, а отже меншими є показники саме за кількістю поданих заяв. Тому логічним є аналізувати вступників за кількістю фізичних осіб, хоча і за цим показником деякі спеціальності, і не тільки в цьому фаховому коледжі під загрозою набору. Окремим питанням є необхідність збільшення обсягів державного замовлення з метою формування повноцінних груп.

 

 

 

     Начальник навчального відділу Ярослав Рудик представив оновлений графік навчального процесу з урахуванням рішення ректорату та пропозицій деканатів і дирекцій. Він передбачає застосування диференційованого підходу при організації освітнього процесу: для кожної спеціальності визначений формат. За новим проектом з 15 серпня 2022 року в дистанційному форматі розпочинають навчання студенти 2-3 курсів факультетів аграрного менеджменту, економічного, юридичного, інформаційних технологій та ННІ неперервної освіти і туризму. Для решти, крім гуманітарно-педагогічного – очний формат навчання. Гуманітарії ж визначають спеціальності, які навчатимуться очно, а які дистанційно. Ротація відбудеться 19 вересня після набору першокурсників на бакалаврат та 29 вересня магістрів першого року навчання – вони навчатимуться разом зі студентами 4 курсів очно аж до завершення навчального семестру. Остаточне рішення щодо графіку освітнього процесу планується прийняти найближчим часом про що буде виданий відповідний наказ ректора. Окрім цього передбачений спеціальний розклад з урахуванням вищезазначених особливостей та специфіки спеціальності – до 30 липня деканати та дирекції відповідні пропозиції подають до навчального відділу та диспетчерської. Для забезпечення безпекових умов навчання та проживання на території кампусу розроблені відповідні інструкції, які будуть доведені науково-педагогічним працівникам та студентам.

 

     Головний інженер Олег Самсонюк та заступник директора студентського містечка Максим Лазаріді доповіли про готовність об’єктів до нового навчального року в умовах воєнного стану. Наразі проводяться закупи частини будівельних матеріалів, виготовляються лави, створюється система оповіщення та водозабезпечення в бомбосховищах та укриттях. Разом з тим тривають ремонти кімнат для студентів нового набору, аварійні ремонти місць загального користування в гуртожитках №6 та 7, даху гуртожитку №10.

 

 

     Проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадим Кондратюк проінформував про стан підготовки до проведення форуму SEB-2022. Наразі уточнюється програма, запланована участь майже 400 осіб, які матимуть можливість оглянути виставку-презентацію здобутків та пропозицій вчених, візьмуть участь в пленарному засіданні та роботі галузевих дискусійних панелей.

 

 

     Підбиваючи підсумки, ректор Станіслав Ніколаєнко озвучив ряд спільних завдань. На нас лежить висока відповідальність перед фронтом, українським суспільством, тому потрібна максимальна віддача кожного на своєму місці. Активізації потребує співпраця з відокремленими підрозділами та навчально-дослідними господарствами. На щоденному контролі керівників підрозділів має бути стан сплати за навчання. 11 серпня відбудеться розширене засідання вченої ради за участі завідувачів кафедрами, академіків, профспілкових активів, студентського самоврядування, присвячене організації освітнього процесу в першому навчальному семестрі 2022-2023 навчального року в умовах воєнного стану.

     Розглядалися й інші питання життєдіяльності університету.

Пресслужба
 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook