Лісівники та рятувальники Черкащини провели пожежно-тактичні навчання у Дахнівському лісництві

16 червня 2022 року
Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

Під час пожежонебезпечного періоду, який триває нині, одним з найголовніших завдань для лісівників Черкащини є недопущення пожеж у лісових масивах, а у випадку їх виявлення – вчасна локалізація.

У Дахнівському лісництві Черкаського лісгоспу лісівники та рятувальники провели обласні тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі. Мета навчань – на практиці відпрацювати спільну взаємодію щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з великою пожежею у лісовому масиві.

Участь у навчаннях взяли начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець, начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, начальник управління ДСНС України у Черкаській області Андрій Даник, директори державних лісогосподарських підприємств.

Для гасіння умовної лісової пожежі задіяли 20 одиниць пожежної техніки обох служб, працівників державної лісової охорони, працівників Управління ДСНС України у Черкаській області.

У ході заходу було продемонстровано різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено боєздатність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників, готовність особового складу обох відомств до всіх необхідних дій на випадок виникнення масштабних лісових пожеж. Крім того, відпрацьовано взаємодію та порядок організації підрозділів, які залучаються для гасіння лісових пожеж. Також було продемонстровано елементи та засоби для здійснення розмінування.

За легендою навчань загорання виявив черговий лісопожежної станції Дахнівського лісництва на моніторі телевізійної системи спостереження. Через сильний поривчастий вітер пожежа набрала загрозливих масштабів. На допомогу викликають підрозділи Управління ДСНС. Гасили пожежу за допомогою різних методів ­– пожежних модулів, трактора з плугом для оборювання крайки лісової пожежі, грунтомета, пожежних автомобілів. У результаті спільних заходів пожежу вдається швидко локалізувати та ліквідувати.

«В умовах воєнного стану дуже важлива синергія всіх служб та їх працівників для того, щоб справлятися не тільки з ворогом, а й з наслідками ворожих дій. Саме під час пожеж загинуло багато людей і завдано катастрофічних наслідків. Тож на Черкащині протипожежному напрямку приділяється надзвичайно велика увага. Ми сьогодні побачили злагоджену роботу, повну готовність лісівників і рятувальників та позитивний діапазон протипожежної техніки, що була задіяна в навчаннях. На щастя, наша область менше потерпає від пожеж, ніж ті області, де ведуться бойові дії, але наші фахівці неодноразово були задіяні в інших регіонах та допомагали в пожежогасінні, вилученні вибухонебезпечних предметів, які призводять до масових пожеж», – наголосив начальник ОВА Ігор Табурець.

Начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко зазначив, що для захисту лісів від пожеж в держлісгоспах Черкащини функціонують 26 лісових пожежних станцій, 33 автомобілі, 17 пожежних модулів на базі спецтехніки, 50 мотопомп, понад 400 ранцевих вогнегасників. У лісництвах сформовані пункти накопичення пожежного інвентарю на випадок гасіння лісових пожеж. Функціонують 15 телевізійних систем відеоспостереження, 21 безпілотний літальний апарат, 72 фотопастки.

«Такі навчання дуже корисні, адже дають змогу скоординувати наші спільні дії, зменшити час на ліквідацію, а відповідно, і збитки від лісових пожеж. Дуже важливо, що є порозуміння між працівниками державної лісової охорони та рятувальниками. Коли ми виявляємо невеликі загорання в лісі, то справляємося з ними самостійно, адже маємо підготовлений особовий склад та достатню кількість спеціальної техніки й інвентарю. Сьогодні ж ми відпрацювали взаємодію на випадок великих загорань у лісі. Навчання показали високу організацію та готовність підрозділів, які брали в них участь, до спільних дій у випадку лісових пожеж», – наголосив головний лісівник Черкащини Олександр Дзюбенко.

Зазначимо, що з початку року в лісах держлісфонду трапилося 12 випадків низових лісових пожеж на загальній площі 5,24 гектара.

Наразі триває активна фаза пожежонебезпечного періоду, тож лісівники звертаються до громадян: дотримуйтеся правил пожежної безпеки! Якщо ж ви виявили загоряння в лісі або поряд з ним, терміново повідомте місцеве лісництво, обласне управління за телефоном (0472) 37-00-72 або 101. Просимо утриматися від походів до лісів, оскільки діє заборона на їх відвідування. Закликаємо бути свідомими та робити все необхідне задля збереження лісових масивів від пожеж.

 

Джерело: Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства. https://lis-ck.gov.ua/?p=31104

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook