Колектив університету вшанував захисників України, полеглих у війнах

7 травня 2022 року

 

     Щороку в травні ми відзначаємо День пам`яті і примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за життя в найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр. Не щезне з пам'яті людської і не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами.

     Сьогодні в нас новий біль - війна, яка повномасштабно прийшла в наші домівки цього року, а почалася 8 років тому анексією Криму та окупацією частини Донбасу. Тоді, наш народ зробив великий внесок у Перемогу, своєю волею, жагою до свободи, завзятістю, самовідданістю і самопожерствою разом з іншими народами подолав нацизм, а нині - подолаємо рашизм. 
      З таким гаслом і переконанням учасники мітингу-реквієму поклали квіти до монумента пам`яті загиблим викладачам і студентам нашого університету під час Другої Світової війни.

 

 

     Можна по-різному ставитися до тих подій тієї жахливої війни, зазначив ректор університету академік НАПН України Станіслав Ніколаєнко, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Мітинг-реквієм присвячений пам'яті захисників України в Другій світовій війні – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим. Немає жодної сім'ї в Україні, яка б не втратили своїх рідних і близьких на тій війні.

 

 

     Голова наглядової ради університету Микола Томенко наголосив на неприпустимості переписування і привласнення Перемоги над нацизмом іншими, зокрема російською федерацією, у якій від 2010 року поширюють маніпулятивний наратив: Раянський Союз переміг би гітлерівську Німеччину і без України. Нагадаємо усім: чотири Українських фронти звільнили Європу і перемогли нацизм, втративши більше 7 мільйонів своїх громадян! Україна, як і сімсот років тому, врятувала Європу!
     Ми не маємо права втратити нашу державу і дозволити її знищити зараз, бо вона була з давнини і буде ще багато століть квітучою і високорозвиненою. Немає ніхто права принижувати вклад нашої держави в перемогу над нацизмом.
     І саме сьогодні ми і наші Збройні Сили виборюємо право на існування нашої країни в боротьбі з рашизмом. До речі, саме Микола Томенко вісім років тому вперше озвучив актуальне гасло сьогодення: перемогли нацистів - переможемо й рашистів.

 

     На завершення мітингу-реквієму Станіслав Ніколаєнко оголосив хвилину мовчання за загиблими в Другій Світовій війні і нинішньої під час російсько-українській війні.
     Колектив університету все робить для того, щоб сприяти Збройним Силам України в захисті територіальної цілісності і суверенітету нашої держави – нашої України: допомагає фінансово Збройним Силам України, готує нове покоління захисників і захисниць, яким в юнацьки роки випало за честь і боронити нашу державу і відбудовувати, розбудовувати її. 

 Пам’ятаймо про наших героїв, бо вони доти живі поки ми їх пам`ятаємо!
Вічна слава Героям, які ціною власного життя боронили і боронять нашу Україну. Ніхто не забутий!


На попіл ніхто не згорів:
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть.
І доки є пам'ять в людей і живуть матері,
Допоки й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.

 Пресслужба


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook