Фокус на молодих вчених: звітна кампанія 2021 року

18 грудня 2021 року
     15 грудня 2021 року зібрання Координаційної ради з питань науково-технічної діяльності цілковито присвячувалося заслуховуванню звітів за результатами виконання наукових робіт та науково-технічної розробки, які виконувалися нашими молодими вченими.
     Мотивуюче вступне слово проректора з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадима Кондратюка стосувалося зростання у 2021 році показників ефективності наукової роботи в університеті, у тому числі молодих вчених.
     Першим доповів Юрій Ромасевич про наукову роботу, присвячену розробленню високоефективних автоматичних регуляторів. Він зазначив, що дослідження за цим напрямом наразі досягли фінішної прямої, відмітив вагомість отриманих наукових результатів у напрямі підвищення показників енерго- та ресурсоефективності технологічних процесів завдяки застосуванню автоматичних регуляторів в аграрному, хімічному виробництві, транспорті тощо. В обговоренні звіту Володимир Отченашко торкнувся перспективних планів реалізації дослідницького потенціалу молодого колективу вчених.
     Наступна доповідь Дмитрія Голяки була про розроблення сучасних способів прогнозування біопродуктивності і радіологічного стану лісів інтегрованими підходами ГІС та машинного навчання. У презентації були представлені результати другого проміжного етапу досліджень, які відображали створення системи репрезентативних експериментальних майданчиків для спостережень на землях, вкритих лісовою рослинністю, отримання комплексу даних про радіологічний стан і показники продуктивності найбільш забруднених лісових екосистем зони відчуження тощо. В обговоренні йшлося про суттєві напрацювання авторського колективу і про широкі можливості у майбутньому.
 
     Важливим є те, що наразі Університет має два проєкти молодих вчених, фінансування яких розпочато у 2021 році. Керівник науково-технічної розробки «Підвищення енергетичної ефективності будівель вищих навчальних закладів України шляхом розробки та впровадження системи «Reflow»» Євген Антипов доповів про наукові результати, отримані на старті досліджень. Ірина Вороненко також представила підсумки першого етапу наукової роботи «Стратегія цифрової трансформації економіки України як інструменту забезпечення соціально-економічного розвитку та національної безпеки».
     Резюме по молодіжній науці 2021 року підвів Володимир Отченашко, відзначивши потужний науковий ресурс усіх колективів, які звітували на Координаційній раді. На останок він побажав усім натхненної і плідної праці.
 
 
Ольга Сніжко,
вчений секретар Координаційної ради

  

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook