Досвід розвитку сільських територій в Німеччині

19 листопада 2021, 19:06
Німецько-український агрополітичний діалог

   18 листопада 2021 року на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України Німецько-український агрополітичний діалог (АПД) проводив інформаційний захід, в якому взяла участь д.е.н., доцент кафедри економічної теорії Бутенко В.М. та співробітники кафедри економічної теорії НУБіП України.


   Доповідачем на цьому заході був др. Томас Таннебергер, консультант консалтингової компанії ТОВ IAK Agrar м. Лейпциг, який одночасно є фермером та аграрним дорадником.


   На зустрічі обговорювалися такі теми, як «Концепція LEADER – Місцеві ініціативи для сільського розвитку села – Основні принципи, роль місцевого самоврядування, європейський досвід та пропозиції щодо використання підходів в Україні» та «Світові інвестиційні тенденції з точки зору європейських громад – можливості та виклики для управління/менеджменту».
Доповідач детально охарактеризував поняття комунальних інвестицій та розглянув особливості здійснення цих інвестицій в країнах Європейського Союзу, зокрема в Німеччині.


   Др. Томас Таннебергер зупинився також на питанні стосовно того, як комунальні інвестиції сприяють соціальному та економічному розвитку місцевих громад, та джерелах фінансування вказаних інвестицій.


   Велике зацікавлення в аудиторії викликало питання про державно-приватне партнерство, котре сприяє розвитку місцевих громад. Адже будівництво транспортних шляхів, забезпеченість водою, електроенергією, розвиток культури та освіти можна забезпечити, лише поєднавши зусилля приватного та державного секторів.


   Цікавим також був досвід фінансування комунальних інвестицій за допомогою різноманітних федеральних дотацій та програм підтримки, котрі застосовуються у Німеччині.


   Окремим пунктом фінансування комунальних інвестицій доповідач виділив Програму підтримки Європейського Союзу в рамках Спільної аграрної політики, яка спрямована на розвиток сільських територій.


   Багато уваги у своїй доповіді др. Томас Таннебергер приділив програмі Європейського союзу LEADER, розглянувши її мету, способи реалізації. Також він продемонстрував результати впровадження цієї програми, які є вражаючими.


   Наприкінці своєї доповіді др. Томас Таннебергер окреслив можливості для розвитку територіальних громад в Україні, зазначивши, що лише зусилля всіх допоможуть подолати ті виклики, котрі ставить перед нами сучасність.


   Після закінчення доповіді у слухачів виникло багато питань, на котрі др. Томас Таннебергер детально відповів.
Хочеться відмітити, що др Томас Таннебергер заразив аудиторію своїм позитивізмом, гарним настроем та спрямованістю на кінцевий результат.
   Хочемо висловити велику вдячність команді Німецько-українського агрополітичного діалогу, і зокрема, Марії Ярошко за організацію цікавої та змістовної зустрічі.

 

Віра Бутенко,

доцент кафедри економічної теорії

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook