Михайло Буртаков: у НУБіП обрав спеціальність «Транспортні технології (на автомобільному транспорті) на механіко-технологічному факультеті
Цьогорічні абітурієнти механіко-технологічного факультету відрізняються своєю цілеспрямованістю, адже більшість з них збирається вступити за 1 або 2 пріоритетами. Отже вибір професії та навчального закладу не був випадковим. Розмовляючи з ними, ми помітили, що все більше і більше випускників йдуть завдяки профорієнтаційній діяльності викладачів факультету, зокрема кафедри транспортних технологій та засобів у АПК. Адже колектив факультету сумлінно впроваджує в життя настанови, ректора Станіслава Ніколаєнка щодо регулярної профорієнтаційної діяльності і якісної підготовки бакалаврів та магістрів. Декан факультету Вячеслав Братішко намітив ефективну стратегію профорієнтації, яку підтримала і впровадила завідувачка кафедри транспортних технологій та засобів у АПК Лілія Савченко, що дозволяє проводити унікальні профорієнтаційні заходи, привертаючи увагу потенційних абітурієнтів. Зокрема, Михайло Буртаков, ще рік тому визначився зі вступом.
Які фактори вплинули на його вибір?
Михайле, розкажи трохи про себе.
— Мене звати Михайло Буртаков, я народився і виріс у Києві, тут же навчаюсь у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської та італійської мов №130 імені Данте Аліг’єрі. У нашій школі не надто сильна мовна та математична підготовка, тому я пішов додатково навчатися на консультаційно-підготовчі курси НУБіП, з української мови, математики і англійської мови, щоб гідно здати ЗНО і вступити на омріяну спеціальність.
У вільний час люблю займатися спортом. Мій улюблений вид спорту – баскетбол. Грав у юнацькій баскетбольній команді "Ведмеді" з 2015 року. Брав участь у складі цієї команди у змаганнях Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги (ВЮБЛ), де ми вибороли І місце у ХІІ традиційному баскетбольному турнірі.
Тобто інженерний фах у тебе був пріоритетним, а чому саме «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)»?
— Я вважаю, що це перспективна і надійна галузь яка стрімко розвивається. Навіть під час економічних криз і локдаунів фахівці-транспортники не сидять без роботи і вчасно отримують гідну заробітну плату. Мені з дитинства подобається мати справу з автомобілями, тому я вирішив присвятити себе спеціальності «Транспортні технології».
Фахівців-транспортників у родині немає?
— Так, у сім'ї немає жодного, але в мене є знайомі які працюють у транспортній галузі і цілком задоволені вибором своєї професії.
Риторичне питання: чому НУБіП?
— Навчальний заклад я обрав не відразу. Ще рік назад я хотів вступати до Національного університету фізичного виховання і спорту. Але після декількох зустрічей з доцентом НУБіП Олександром Анатолійовичем, я серйозно задумався і вирішив змінити свої орієнтири на транспортні технології. Мені сподобались його розповіді про університет, про перспективи роботи у галузі транспортних технологій.
Перше враження склалося, коли я прийшов на День відкритих дверей, була холодна вітряна погода, а нас пригостили бутербродами, печивом, пиріжками з чаєм. За приємним чаюванням нам показували цікаві презентації, надавали захоплюючі коментарі про особливості навчання майбутній спеціальності У навчальному корпусі було тепло, затишно, аудиторія була з сучасним ремонтом та новими меблями. Доречі, таке ми побачили скрізь під час екскурсії по аудиторіям факультету. Нас задушно зустрічали викладачі, розповідали цікаві речі, мені було дуже приємно.
Чого очікуєш від навчання?
— Очікую, що в НУБіП я отримаю потрібні знання, і практичні уміння з майбутньої спеціальності. Із задоволенням порину у світ студентського життя, хочу скористатися можливістю поїхати на практику до Німеччини, буду активно займатися спортом, мрію потрапити до складу збірної команди НУБіП з баскетболу, благо в університеті є всі умови для цього.
Дякуємо за розмову!
Олександр Дьомін,
доцент кафедри
транспортних технологій та засобів у АПК