Активності та майстеркласи для майбутніх абітурієнтів: як пройшов День відкритих дверей на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології!

November 8, 2024
07 листопада 2024 року співробітники НУБіП України й факультету захисту рослин, біотехнологій та екології тепло зустрічали учнів шкіл, ліцеїв, гімназій, батьків, викладачів та всіх охочих! Колектив факультету підготував активну програму для гостей, де познайомив школярів зі спеціальностями факультету, викладачі провели практичні майстеркласи, розповіли про навчання в університеті, перспективи та можливості для розвитку, показали наше чудове студмістечко, осінній ботанічний сад, кафедри та сучасні лабораторії.

В першій частині заходу з вітальним словом та презентацією про університет до гостей звернувся ректор НУБіП України Вадим Ткачук. Учасники заходу дізналися інформацію щодо особливостей вступної кампанії 2025, познайомилися із Сенатом студентської організації, дізналися про переваги навчання в університеті, можливості творчого та спортивного розвитку. Далі пані декан факультету Юлія Коломієць запросила гостей розпочати знайомство з факультетом, кафедрами, лабораторіями та працівниками через практичні майстеркласи та цікаву екскурсію. Учні отримали всю необхідну інформацію про спеціальності 101 «Екологія», 161 «Біотехнології та біоінженерія», 202 «Захист та карантин рослин», формат навчання, про наповнення програм, лабораторні заняття, про виробничі практики, варіанти працевлаштування, про переваги навчання, реалізацію потенціалу. Юлія Василівна детально розповіла про місця та посади працевлаштування, підкреслила, що факультет активно розширює співпрацю з роботодавцями, залучає відомі агрокомпанії, щоб студенти після навчання працевлаштовувалися за здобутою спеціальністю. Гості з цікавістю взаємодіяли з експонатами, знайомилися із напрямками роботи факультету, ставили чимало запитань про діяльність факультету. А гарна погода дозволила достатньо прогулятися унікальною територією університету та налитим різнокольоровими барвами Ботанічним садом.

 

 

На кафедрі екології агросфери та екологічного контролю гості познайомилися із важливістю та необхідністю сортування побутових відходів, дізналися про контейнери для компостування опалого листя й побачили їх на власні очі біля № 4 навчального корпусу. Викладачі розповіли наскільки забрудненими від пластику й мікропластику є океани, моря та багато інших водойм світу, чому вироби із цього матеріалу необхідно збирати та переробляти. Особливо учнів зацікавив автомат зі збору та пресування пластикових пляшок, котрий встановлений у вестибюлі корпусу № 4. На кафедрі загальної екології, радіобіології та БЖД учні побували на майстеркласі «Як знайти радіацію», де викладачі познайомили майбутніх абітурієнтів з приладом радіометр-дозиметр альфа-бета-гамма-випромінювань РКС-01 СТОРА-АБГ та його можливостями. Школярі провели вимірювання радіаційного фону в аудиторії, дізнатися як він змінюється з висотою та за рахунок чого формується. Також гості провели вимірювання потоків іонізуючих випромінювань різних типів від джерел природного та штучного походження. Наглядно оцінили проникну здатність альфа-, бета-частинок та гамма-випромінювання з використанням комплектних фільтрів радіометра-дозиметра. Крім того, в навчально-науково-виробничій лабораторії «Екологічного контролю довкілля» школярі взяли участь у міні лабораторній роботі, а саме визначили вміст нітратів у таких продуктах як: морква, картопля, буряк. 

 

У навчально-науковій лабораторії біотехнології та клітинної інженерії кафедри екобіотехнології та біорізноманіття на школярів чекав майстерклас «Як зловити ДНК»,  в ході якого вони познайомилися з історією відкриття ДНК, дізналися чимало нового про звичайний зелений горох, та отримали формулу, як в домашніх умовах повторити даний майстерклас. На екскурсії лабораторією школярі побачили колекцію рослин в культурі in vitro, дізналися, як отримують безвірусний посадковий матеріал, проводять діагностику хвороб молекулярними методами, отримують біопрепарати з рослинної та мікробної сировини, а також вивчають особливості вирощування мікроорганізмів-продуцентів промислово важливих речовин. Крім того, школярі в навчально-науковій лабораторії «Біохімії та фітобіотехнології» навчились створювати штучну «клітину» Траубе, модель якої дозволяє вивчати напівпроникність цитоплазматичної мембрани та осмотичні явища в клітині. 

 

 

В сучасній навчально-науково-виробничій лабораторії «Моніторингу пестицидів у технологіях захисту рослин» школярі спостерігали за живими культурами та колекційними екземплярами комах, а також ознайомилися з асортиментом хімічних засобів захисту рослин. Пізнавальна екскурсія та інформація про діяльність кафедри допомогли глибше зрозуміти школярам у чому полягає спеціальність захисту та карантину рослин. На кафедрі фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна гостям продемонстрували етапи лабораторної діагностики хвороб рослин грибної етіології застосовуючи мікроскопічні прилади, навчили майбутніх абітурієнтів самостійно виготовляти тимчасові препарати для ідентифікації збудників хвороб, крім того, вказали на необхідність проведення профілактичних заходів для запобігання поширення й розвитку хвороб рослин на прикладах.

 

Гості підкреслили, що приємно вражені мультимедійним обладнанням та приладами європейської якості, якими облаштовані лабораторії факультету, а також дуже вдячні за теплий прийом колективу. Несподіваним сюрпризом для колективу став приїзд школярки Ірини, яка брала участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Юний дослідник», що проходить на базі нашого факультету щорічно. Впевнені, що День відкритих дверей школярі та гості запамятають надовго, а практична інформація й знайомство з факультетом захисту рослин, біотехнологій та екології стане в нагоді при виборі майбутньої професії.

Висловлюємо подяку всім, хто долучився до організації заходу — директорам, завідувачам, викладачам шкіл, ліцеїв та гімназій за активну позицію й плідну, довгострокову співпрацю! Окремо вдячні директору Анатолію Ловягіну Юрівського ліцею Гатненської сільської ради Фастівського району Київської області, а також вчителю географії ліцею Марії Петрушиній. Крім того, вдячні директору Людмилі Приделюк Броварського ліцею №6 Броварської міської ради Броварського району Київської області, а також вчителям ліцею Людмилі Духоті, Тамарі Сироті, Валентині Попів.

Наталія Батрак

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook