Вступна кампанія 2024: прийом документів на бакалаврат наближається до завершення

9 August 2024, 12:37
Останні дні вступної кампанії 2024 і прийому документів на бакалаврат НУБіП України вельми нагадують завізну пору у наших пращурів: зібравши вирощене в полях збіжжя, вони – хто валкою, а хто й поодинці дружно везли зерно на млин. Ото і називалось «завізно»: перемелеться – борошно буде.

Проводячи певну аналогію із сучасністю, випускники шкіл і коледжів, зібравши зерно знань, пропонують його увазі приймальних комісій українських університетів на предмет зарахування в студенти: перемелеться – фахівець буде. І приїздять в Голосіїв, знову ж таки, хто сам, а хто з цілим сімейством. І це відразу кидалося в очі. Тож сьогодні у приймальній комісії університету знову від ранку людно.

 

 

 

Ілона Розум’як із Кіровоградщини приїхала подавати документи з мамою. Спочатку дівчина, активно займаючись спортом, мріяла про кар’єру тренера. А потім пандемія, повномасштабна війна рф внесли свої корективи в дівочі плани. Скільки всього на українській землі понищив ворог! І все це потрібно відновлювати. Тож і мрію якось мимоволі змінила: хочу стати ландшафтним архітектором. Саме тому і подала документи на садово-паркове господарство. Отже зараз руки аж чешуться робити щось красиве, і в цьому, надіюсь, допоможе навчання в НУБіП.
Як вчитимуся? Швидше за все, добре, бо ж саме прізвище (сміється. – Ред) зобов’язує…

 

 

 

 

 

 

Сергій Сергеїв для подачі документів здолав трохи більшу відстань. Випускник Рожнівського ліцею Івано-Франківської області, а підтримати його до столиці приїхали сестричка і мама. Обравши спеціальність «Будівництво і соціальна інженерія», хлопець обирав між кількома університетами, в т.ч. і профільному КНУБА, юнак віддав перевагу нашому університету. Чому будівництво? – цікавлюся. І відповідь певною мірою схожа з мотивацією Ілони. Дуже вже багато ворог розрушив на нашій землі, і все це потрібно відбудовувати. Кому? Та нам же! А коли ще й будівництво як таке тобі подобається, то зайве запитувати, чому обираю фах будівельника.

Випускник 1-го ліцею міста Ромни і за п’ять хвилин першокурсник спеціальності «Менеджмент» Максим Романенко теж сьогодні привіз документи до НУБіП, який визначив першим пріоритетом. Вибір майбутнього фаху аргументує просто, але ефектно: моя мама, керівник банківської структури, має і власне фермерське господарство, де необхідні фінансова і виконавська дисципліна. Тож ефективний менеджер у сім’ї зайвим аж ніяк не буде.

Валерія Кацефан з смт Гостомель обрала для навчання готельно-ресторанну справу.
Кожен підліток так чи інакше хоче мати фінансову незалежність від батьків, аргументує свій вибір юнка. Я вже мала можливість попрацювати в цій сфері і зрозуміла, що це – моє. Переконана, що всім її таємницям мене навчать у НУБіП.

Максим Поляков із Білоцерківського району Київщини обрав спеціальність «Агроінженерія». І цьому є грунтовне пояснення: змалечку тягне до заліза, всіляких машин і механізмів, а те, що за пару кілометрів від його домівки у селі Денихівка щороку проводяться міжнародні виставки сільськогосподарської техніки, де хлопчак постійно бував, – підсвідомо утверджували його прагнення стати спеціалістом аграрної інженерії. Тож, отримавши диплом Таращанського технічного та економіко-правового коледжу, він і привіз його для продовження навчання в НУБіП.

А у Влада Кочкала – інша мрія, випускник Чапліївської школи Шостинського ОТГ Сумщини обрав для навчання освітню програму «Екологія». Свій вплив на цей вибір справив і улюблений предмет – біологія. Та й те, що хлопець навчатиметься в англомовній групі, теж про щось говорить.

Приємним видалося і знайомство творчої групи сайту з Анастасією Архіповою з Чернігівщини. Не без гумору дівчина розповіла, як визначалася з професією на майбутнє. Те, що це повинно стосуватися фінансової сфери, – це, безумовно, однозначно. Як і те, що НУБіП має перший пріоритет. Та ось визначитися з поміж кількох фінансових спеціальностей виявилося нелегко. І тут на терези долі впала гирька у вигляді думки маминої знайомої: не заморочуйся, подавай документи на «Облік і аудит». Отож, і подала. І якщо врахувати, що тато військовий, а мама педагог, то я єдина в сім’ї фінансове світило. Яке у вільний від навчання час займається боулдерінгом. Інакше кажучи лазить по стінах чи скелях, але то до обліку і аудиту відношення не має…

 

Олексій Гузь – один із найперспективніших на сьогодні потенційних першокурсників економічного факультету. І з цим важко не погодитися. Якщо вступний бал з математики у хлопця – 200, а з української мови – 195, а бачення світу філософське, і бізнесово-прикладне водночас. Тож і обрав для навчання освітню програму «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу». Саме її опанування і забезпечить йому відкрити свою успішну власну справу. Тим більше, що серед найближчого оточення є успішні приклади, що надихають.

Ось така вмотивована молодь вже подала документи. А решті відповідальний секретар приймальної комісії Олексій Соломка нагадує: прийом документів триває до 18-ої години 9 серпня. Як-то кажуть хто не встиг, той запізнився! Правда, тільки на бюджет, бо на контракт документи можна буде подавати до 17 серпня.

А поки що без врахування поданих зранку сьогодні документів, бажання стати студентами бакалаврату висловили понад 2500 юнаків і дівчат.


Єлізавета Махонюк,
Олена Шульга

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook