Наукова робота
1. «Вивчення впливу кормових факторів на ефективність виробництва продукції тваринництва» (номер державної реєстрації 0120U103680, термін виконання 2020–2024 рр.). Керівник теми – професор М.Ю. Сичов.
Найважливіші результати за пріоритетними напрямами досліджень.
У ході проведених досліджень встановлено, що балансування протеїнової поживності комбікорму для дійних корів при молочній продуктивності на рівні 25 кг доцільно проводити за нерозщеплюваним у рубці протеїном за рахунок зменшення масової частки соєвої макухи та соняшникового шроту і введення 20,5 % пивної дробини, 10,3 % висівок і 5 % зерна пшениці.
Використання джерел рубцево-стабільного протеїну, альтернативних соєвій макусі, дозволяє знизити вартість комбікорму для дійних корів на 10 %.
Годівля молодняку кролів комбікормом, у якому містилося 40 % НДК і 29 % КДК за співвідношення між ними 1,4:1 сприяє збільшенню живої маси на 2,0 %, підвищення середньодобових приростів на 3,3 % та зниженню витрат кормів на одиницю приросту на 1,3 %.
Застосування у годівлі молодняку кролів хрому у вигляді піколінату у кількості 0,6–0,8 мг/кг сприяє збільшенню живої маси на 1,8–2,7 %, середньодобових приростів за період вирощування – на 3,6–5,2 % та підвищення відносних приростів на 1,8–2,4 %.
Встановлено особливості впливу рівнів у раціонах курей яєчного напряму продуктивності різних груп виробничого призначення лізину, метіоніну, триптофану, треоніну, аргініну, валіну, гліцину та співвідношень окремих із них на продуктивність, обмін азоту і амінокислот, перетравність поживних речовин корму. Теоретично обґрунтовано та узагальнено потребу курей батьківського, промислового стада і ремонтного молодняку яєчного напряму продуктивності в незамінних амінокислотах та їх співвідношеннях у раціонах.
Удосконалено принципи нормування вмісту зазначених амінокислот у комбікормах для курей залежно від їх рівня і співвідношення окремих із них, віку птиці та її продуктивності. Застосування нових методів повноцінної годівлі курей яєчного напряму продуктивності дозволяє оптимізувати ріст і статеве дозрівання ремонтного молодняку, підвищити продуктивність та знизити витрати корму на виробництво одиниці продукції від 5 до 8 % і собівартість виробництва яєць від 5 до 10 %.
Розроблено рівняння регресії щодо взаємозв’язку між різними рівнями амінокислот у раціонах курей яєчного напряму продуктивності різного виробничого призначення та продуктивністю, які дозволяють прогнозувати та контролювати амінокислотне живлення птиці залежно від періоду її використання.
Наукові здобутки кафедри
Захищено 6 докторських та 32 кандидатські дисертації.
Одержано 23 патентів на корисну модель.
Участь у 45 Міжнародних конференціях (Україна, Молдова, Польща, Чехія).