Навчальна лабораторія "Плодоовочевий сад".
Незвичайно малолюдно, точніше безлюдно на спуску від першого корпусу НУБіП до іподрому. Тільки на розі до Голосіївського монастиря стоять поліцейські автівки. Ходу туди немає. Карантин. Крокуємо далі, і ось він вхід до "Плодоовочевого саду". Саде, наш саде – тебе ми не полишимо напризволяще ні за яких умов!
У цій навчальній лабораторії буяє робочий настрій, звісно за повного дотримання безпечної дистанції між робітниками. Благо, польова площа лабораторії достатньо велика, місця для роботи вистачає як садівникам з овочівниками, так і добровольцям інших кафедр агрофаку, включно з працівниками деканату. І розсадник, і саді і городні ділянки, і теплиці з кліматкамерами та господарськими спорудами – ніщо не обійдене увагою. Новий вегетаційний період "Плодоовочевий сад" зустрічає докорінно оновленим. Збільшилися площі під новими інтенсивними насадженнями яблуні і груші закладених високоякісними саджанцями. У першому полі розсадника висаджено підщепи, які будуть заокуліровані влітку. У другому полі, там де ростуть мінулорічні щепи, прокинулися прищеплені бруньки, даючи життя новим пагонам, що тягнуться до сонця. Кісточкові культури – черешня і великоплода алича, а слід за ними груша вже відквітували, на черзі цвітіння яблунь. Радують око молоденькі декоративні яблуньки обабіч центральної дороги, що веде до шикарної альтанки, яка з нетерпінням чекає свої гостей. А що то таке виблискує золотим сяйвом? Це – золотисті порічки, названі так за великі золотаві квітки. Вони не тільки милують око, вітерець розносить від них духмяний аромат сильніший за парфуми. А поряд різнобарвне диво. Це вперше зацвіли гібриди японської айви. Вони напрочуд привабливі різноманітність забарвлення квіток – від білих до рожевих і червоних з надзвичайним розмаїттям відтінків. Минає ще один день.
1. Розмаїття квіток гібридів японської айви вражає.
2. Квітує яблуня `Wellinghton Bloomless`. Особливість сорту полягає у відсутності пелюсток у квіток, тому потрібно дуже уважно придивитися, щоб побачити маточки, що виглядають з квіткових бруньок.
3. У другому полі плодового розсадника почали рости прищеплені бруньки. Восени це будуть саджанці, придатні для посадки в сад.