Мукачівський фаховий коледж: Міжвузівська науково-практична інтернет-конференція «Сучасні комп’ютерні технології в геодезії, картографії та землеустрої»
Мукачівський фаховий коледж: Міжвузівська науково-практична інтернет-конференція «Сучасні комп’ютерні технології в геодезії, картографії та землеустрої»
29 листопада 2024 року
26 листопада 2024 року на агрономічному відділенні ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» відбулась міжвузівська науково-практична інтернет–конференція «Сучасні комп’ютерні технології в геодезії, картографії та землеустрої».
Мета конференції: обмін досвідом, актуальною інформацією, результатами наукових досліджень щодо формування у майбутніх фахівців із землевпорядкування теоретичних знань, умінь і практичних навичок у галузі застосування сучасного програмного забезпечення, новітніх геодезичних приладів, комп’ютерних технологій в геодезії, картографії та землеустрої.
У роботі конференції взяли участь не тільки студенти нашого фахового коледжу, а й здобувачі освіти таких навчальних закладів: Львівський фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну, ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України», ВСП «Боярський фаховий коледж НУБіП України».
Конференцію розпочав директор коледжу Юрій САДВАРІ. Він наголосив на важливості наукового зібрання та актуальності питань, винесених для обговорення на конференції, підкреслив значення інноваційної роботи здобувачів освіти для їх майбутнього навчання в закладах фахової передвищої освіти за освітнім ступенем фахового молодшого бакалавра.
Юрій Юрійович зазначив, що тематика міжвузівської науково-практичної інтернет-конференції є вкрай актуальною у галузі застосування сучасного програмного забезпечення, новітніх геодезичних приладів, комп’ютерних технологій в геодезії, картографії та землеустрої.
Міжвузівську конференцію продовжив доктор філософії Ілля-Олександр ЗАСТУЛКА, який наголосив, що сучасні геодезичні технології на теперішній час не можуть існувати без використання комп'ютерних технологій і спеціалізованого програмного забезпечення.
Зі вступним словом до учасників конференції звернулася завідувачка агрономічного відділення Ольга ГУДЗОВАТА, побажала всім приємного та результативного наукового спілкування, творчих успіхів, здоров’я, миру і добра.
Учасником конференції також був директор Закарпатської регіональної філії Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство» Іван ПРОДАНЕЦЬ.
Доповідач підкреслив, що питання, які обговорюватимуться на конференції, є дуже важливими та актуальними для розвитку геодезії, картографії та землеустрої. Іван Іванович також зазначив, що спеціальність 193 Геодезія та землеустрій — це дуже важлива сфера, що має безпосередній вплив на розвиток нашої країни. Побажав здобувачам освіти завжди отримувати задоволення від своєї роботи та ніколи не сумніватись у своїх силах.
Ігор ГРУБІНКА, завідувач навчально-виробничої практики, у своєму виступі звернув увагу щодо практичної підготовки на агрономічному відділенні та зазначив, що навчальна практика є складовою частиною підготовки висококваліфікованого фахівця аграрного профілю.
Цікавими та змістовними виявилися тези доповідей, які очно та дистанційно представили на конференцію здобувачі освіти. Конференція була підготовлена доктором філософії Ілля-Олександром ЗАСТУЛКОЮ та проведена викладачами агрономічного відділення спільно зі здобувачами освіти; відбувалась до відповідно складеної програми та тем:
Здобувач освіти ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» групи ЗП-31 Іван БУБРЯК «Від теорії до практики: досвід здобувачів освіти ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» у вивченні сучасних технологій в геодезії: роль ДРОНІВ (БПЛА) у вимірюваннях» (Науковий керівник – доктор філософії Ілля-Олександр ЗАСТУЛКА).
Викладач землевпорядних дисциплін, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» Олександр КУШНІРУК «Використання DJI Mavic 3 Pro у землевпорядкуванні та фотограмметрії: ефективність безпілотних технологій».
Здобувач освіти ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» групи ЗП-31 Дмитро ЛУКАЧ «Сучасні GPS - та GIS системи» (Науковий керівник – Олеся ОРБАН).
Здобувачка освіти Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Вероніка САВДИК «Геодезичні GNSS приймачі: точність та ефективність» (Науковий керівник – Олег БІДА).
Викладач землевпорядних дисциплін, спеціаліст вищої категорії, викладач методист ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» Олег КАЧАНОВСЬКИЙ Науковий клуб «Картограф»: дослідження, інновації та практичний досвід.
Здобувачка освіти ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» групи ЗП-21 Анастасія КАЧУР «Моніторинг земель із застосуванням сучасних технологій» (Науковий керівни – Іван ЦАП).
Здобувач освіти Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Дмитро АНТОНЯК «Сучасні ГІС-технології, які використовуються в Україні» (Науковий керівник – Наталія ПАСЛАВСЬКА).
Здобувачка освіти ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» Дарина КОЛЯДЮК «Використання геоінформаційних технологій в галузі геодезії та землеустрою» (Науковий керівни – Олександр КУШНІРУК).
Здобувачка освіти ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» групи ЗП-31 Іванна ЛУЩАК «Використання сучасних електронно-геодезичних тахеометрів» (Науковий керівник – Олеся ОРБАН).
Здобувачка освіти Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Уляна ПОЛИВОДА «Лазерне 3D сканування внутрішніх приміщень» (Науковий керівник – Роман КІСЕЛИК).
Здобувачка освіти ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» групи ЗП-31 Василина БАБІНЕЦЬ «Програмне забезпечення Digitals» (Науковий керівник – доктор філософії Ілля-Олександр ЗАСТУЛКА).
Здобувач освіти ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» групи ЗП-21 Назар РУСИН «Економічна ефективність заходів наукової організації праці у землекористуванні» (Науковий керівник – Іван ЦАП).
Здобувачка освіти ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» групи ЗП-41 Анастасія ЧЕРЕПАНЯ «Основні завдання та принципи роботи електронних тахеометрів» (Науковий керівник – доктор філософії Ілля-Олександр ЗАСТУЛКА).
Здобувачка освіти ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» групи ЗП-21 Валерія ТЮК «Основні тенденції ефективного землекористування в сучасних умовах» (Науковий керівник – Іван ЦАП).
Усі доповіді викликали жвавий інтерес та продовжувалися у активних дискусіях. Доповідачі отримали іменний сертифікат учасника конференції.
Щиро вдячні керівникам та доповідачам за цікаві та актуальні теми, а усім присутнім за активну участь у дискусіях та сподіваємося на скорішу зустріч у стінах ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України».
Ваша сумлінна і наполеглива праця — це крок в успішне майбутнє. Тому можна сказати, що СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЗЕМЛЕВПОРЯДКУВАННІ для тих, хто цінує точність, хто вибирає зручність і надійність.
Віримо в ЗСУ! Віримо в Перемогу!
Ілля-Олександр ЗАСТУЛКА,
доктор філософії