Від практичного навчання до фахового зростання

29 червня 2023 року
  У студентів 3 курсу факультету землевпорядкування з 19 червня по 1 липня 2023 року триває навчальна практика з дисципліни «Геодезичні роботи при землеустрої».

  Керівником практики є доцент кафедри управління земельними ресурсами Євген Бутенко. Метою практичного навчання студентів є узагальнення набутих теоретичних і практичних знань, одержання професійних навичок і умінь, що формують фахівців з вищою освітою відповідно до їх освітнього рівня.

 

  Для виконання поставлених завдань студенти використовують індивідуальні вихідні матеріали: хмару точок на дослідну територію; програмні засоби для обробки результатів зйомки: AutoCAD Civil 3D, Autodesk ReCap, Pix4Dmapper для створення цифрової моделі рельєфу та цифрової моделі місцевості.
  Студенти факультету землевпорядкування починаючи з першого курсу вивчають AutoCAD, що дозволяє їм набути базові навики роботи при виконанні різних видів геодезичних робіт та вміння вирішити спеціальні задачі за допомогою продукту компанії Autodesk AutoCAD Civil 3D у процесі практичного навчання. Цей програмний засіб має інтегровану функціональність, його можуть використовувати для створення точних 3D-моделей та проведення геодезичного аналізу; моделювання рельєфу; профілювання горизонталей, чим і займаються студенти у процесі проходження практики.

  Проміжним етапом в обробці хмари точок був використаний модуль Autodesk ReCap, який оброблює та моделює тривимірні данні. В даному модулі студенти мають можливість використовувати просторову інформацію з різних джерел, очищувати та оброблювати її, редагувати хмари точок, інтегрувати з іншими програмами Autodesk, такими як AutoCAD, Revit, Navisworks та інше.

  Вихідні матеріали для виконання завдань навчальної практики «Геодезичні роботи при землеустрої» було отримано в результаті фотограмметричної обробки в Pix4Dmapper. Даний програмний інструмент – це потужне програмне забезпечення, яке використовується для перетворення зображень у хмару точок, яка в свою чергу застосовується для подальшої обробки, побудови цифрової моделі місцевості та горизонталей.

  Найцікавішим для студентів виявився польовий етап навчальної практики, який передбачав створення контрольних планово-висотних точок для оцінки точності цифрових моделей отриманих за допомогою програм. Зйомку виконали Leica GPS1200, який є в арсеналі підготовки студентів факультету землевпорядкування.

  Студенти успішно виконали поставлені для них завдання, навчились приймати самостійні рішення, виходячи із конкретної виробничої ситуації, набули нових навиків у прогресивних програмних засобах.

  Навчальна практика – це чудова можливість для кожного студента набути практичні навички із застосування теоретичних, сучасних інформаційних і технічних навиків у процесі виконання геодезичних видів робіт при здійсненні землеустрою; здатність виконувати дистанційні, наземні, польові та камеральні роботи, інженерні розрахунки з опрацювання результатів досліджень, що сприятиме підвищенню рівня знань, який буде відповідати сучасним тенденціям і вимогам.

  Сподіваємось, що набуті під час навчальної практики фахові компетенції майбутні спеціалісти з питань геодезії та землеустрою використають під час проходження виробничої практики та у своєму професійному зростанні.


Анна Фініва,
студентка факультету землевпорядкування

 


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook