Візерунки Туреччини

November 2, 2024
Стамбул, Туреччина

Упродовж 16-21 жовтня доцент кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну Ольга Зібцева і професор кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Василь Юхновський з робочим візитом відвідали Стамбульський університет Туреччини (Istanbul University-Cerrahpasa) у рамках міжнародного українсько-турецького проекту «Розвиток систем озеленення в малих містах з метою оптимізації зв’язків середовища проживання та стійкості до змін клімату».
Колеги з турецької сторони Сімай Кірса (керівник проекту) і Мерве Кутей (відповідальна виконавця) організували нам зустріч із розміщенням в університетському готелі в чудовому місці на Босфорі. У цей же день нам пощастило поспілкуватися з виконавцями проекту з турецької сторони, а також відвідати відомий міський парк.

Виступає професор Аслі Бозбай

Студентські творчі роботи

В офісі турецької колежанки


Другий день перебування був самим відповідальним і напруженим. Ми перебували на території університету, в горах. Тут відбулася офіційна зустріч. На ній доповіді про ліси України, наш університет і інститут презентував відповідальний виконавець проекту професор Василь Юхновський. Про основні результати дворічної роботи над проектом української команди інформувала керівник проекту доктор наук Ольга Зібцева. Її доповідь про озеленення малих українських міст визвала велику зацікавленість про що засвідчили численні запитання всієї аудиторії.
Від турецьких колег виступили керівник проекту доцент кафедри ландшафтного планування і дизайну Сімай Кірса, а також декан і керівниця відділення професор Аслі Бозбай, яка презентувала напрями роботи колективу, їхні плани і проблеми. Слід зазначити, що у турецьких колег як у науковій роботі, так і в навчальній, значна увага приділяється перед проектному екологічному оцінюванню впливу антропічної діяльності на довкілля.
Нас ознайомили з університетськими офісами колег-виконавців проекту, місцем проживання і навчання студентів (кампус), бібліотекою, навчальними лабораторіями, їдальню навчально-наукового персоналу – місце спілкування з комплексними обідами для працівників університету.
Далі здійснено екскурсію в чудовий університетський ботанічний сад та родзинками університетського експериментального лісу, історичними місцями на території університету, якими господарі надзвичайно пишаються.

В експериментальному лісі: історична місцевість (середньовічне водосховище)

 

В університетському ботанічному саду


Останній – суботній день – був присвячений ознайомленню з озелененням столиці Туреччини міста Стамбул, з історичними місцями, резиденцією ректора Стамбульського університету, Голубою мечеттю із шістьма мінаретами – морськими воротами Стамбула. Варто зазначити, що все побачене справило на нас сильне враження: місто надзвичайно велике, з населенням 17 млн жителів, озеленення спроектовано фахово з асортиментом аборигенних та інтродукованих деревно-кущових видів. На наш подив, там добре почувається і дуже поширена не лише сосна звичайна, а також ялина звичайна, дуже багато хвойних і якісних доглянутих живоплотів. Вразили платанові алеї з високих немолодих дерев.
Нами були обговорені плани майбутньої співпраці. Ми запросили колег до участі в майбутній науковій конференції нашого інституту і відвідати наш університет у мирному майбутньому.

Міське озеленення

 

 

Вид на Босфор з території університетського готелю

 

Ольга Зібцева,
керівник проекту, доктор наук

 

 

 

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook