Історія Надії Соломко: час обирати майбутнє на гуманітарно-педагогічному факультеті!

8 травня 2025 року
Із травнем стартувала вступна кампанія 2025 року, яка традиційно є важливим етапом для випускників шкіл, коледжів і всіх, хто планує здобути нову освіту. Саме зараз абітурієнти мають шанс зробити свій вибір і подати документи до закладів вищої освіти, де бачать своє майбутнє.
Що важливо знати цього року?

Цьогорічна вступна кампанія передбачає подачу документів в електронному форматі через Єдину державну електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО). Абітурієнтам потрібно мати електронний кабінет, результати НМТ або ЗНО, атестат та інші необхідні документи.

Терміни подачі документів.

У 2025 році основна сесія Національного мультипредметного тесту (НМТ) уже розпочалася, а подача заяв до вишів триватиме орієнтовно з 01 липня по 10 серпня (дати можуть змінюватись в залежності від закладу та форми навчання).

Обирай серцем і розумом!

Це не просто вибір закладу вищої освіти — це вибір майбутньої професії, кола однодумців, життєвого шляху. Не варто обирати «як усі» – слухай себе, вивчай можливості, аналізуй ринок праці та свої інтереси.

Що можна порадити абітурієнтам.
  1. Вчасно реєструйте електронний кабінет.
  2. Перевіряйте рейтинги обраних закладів вищої освіти, умови вступу, кількість бюджетних місць.
  3. Ставте, будь ласка, запитання приймальній комісії і спілкуйтеся із задоволенням.
  4. Залюбки готуйтеся до співбесід, творчих конкурсів або додаткових екзаменів, якщо це передбачено.

Вступ — це перший крок до мрії. Не відкладайте рішення на останній момент і не бійтеся змін. Обирайте з натхненням, і нехай цей шлях приведе Вас до великих звершень!

Пропонуємо Вашій увазі історію Надії СОЛОМКО, яка свідомо обирає навчання в НУБіП України на гуманітарно-педагогічному факультеті за освітньо-професійною програмою «Управління закладом освіти».

У світі, де професії змінюються стрімко, а цінності часом губляться в шумі буденності, залишаються ті, хто щиро прагне працювати для майбутнього — для дітей. І це пані Надія, молода вчителька, яка мріє знайти своє місце в шкільному колективі та віддавати серце кожному учневі.

Молода педагогиня зрозуміла: її місце — серед дітей, у класі, де кожен день — це можливість подарувати знання, підтримку і частинку себе.

 

  • Пані Надіє, розкажіть, будь ласка, про себе.

«Бути вчителем — це не просто навчати. Це розуміти, чути, відчувати кожну дитину. Це створювати атмосферу, в якій хочеться вчитися, зростати, мріяти», — ділиться пані Надія. Адже мріє працювати в школі, де колектив — це єдина команда, де панує взаємоповага, підтримка і бажання змінювати світ на краще. Адже педагогічний колектив — це серце школи, а без злагодженого серцебиття не буде гармонії в навчально-виховному процесі.

Особливої уваги пані Надія надає вихованню дітей, вірить, що знання — важливі, але не менш значущими є людяність, доброта, відповідальність, уміння бути частиною дружньої педагогічної, учнівської спільноти. «Хочу допомагати дітям не тільки розвиватися інтелектуально, а й ставати хорошими людьми. Адже саме вони — майбутнє нашої країни».

 

Сьогодні пані Надія одночасно і студентка, і вчителька, і освітній менеджер, і по-справжньому реалізує свою мрію. І її зусилля потрібні, цінуються, і кожен день стає кроком до великої мети — виховання покоління, яке зможе змінити світ. Історія нашої абітурієнтки — це нагадування всім нам: справжнє покликання не потребує гучних слів. Воно живе в серці, у мріях, які ми не зраджуємо, і в щоденній праці, що народжує великі зміни.

  • Де Ви навчаєтесь, пані Надіє? Які Ваші інтереси й уподобання?

— Я, навчаюся в Київському професійно-педагогічному фаховому коледжі імені Антона Макаренка. Під час навчання проявляю себе активною, ініціативною студенткою, беру активну участь у житті коледжу. Була 7-років поспіль старостою групи — це дало мені змогу розвинути організаційні навички та проявити себе як особистість. Родом я із затишного містечка Калинопіль, що на Черкащині. У Києві мешкаю з часу вступу до коледжу.

Після 3 років навчання на кваліфікованого робітника, я знайшла своє покликання працювати в школі. Професія вчителя для мене — це не просто робота, це покликання і спосіб життя. Щодня я з радістю йду до школи, адже знаю: кожна зустріч з учнями — це можливість навчити, надихнути та підтримати.

  • Пані Надіє, яким пріоритетам віддаєте перевагу?

— У педагогічній діяльності я приділяю велику увагу як навчанню, так і вихованню. Виховую в дітях любов до рідної землі, повагу до традицій, мови й культури — виховую патріотичні почуття до України не лише на словах, а через реальні справи та приклади. Водночас дбаю про інтелектуальний розвиток учнів — заохочую до пізнання нового, критичного мислення, творчості та самовираження. Маю також значний досвід у виховній роботі: організовую заходи, класні години, проєкти, які згуртовують колектив і сприяють розвитку моральних цінностей у дітей. Вмію знайти підхід до кожного учня, створити атмосферу довіри, поваги та взаєморозуміння. Моя мета — не тільки навчати учнівству, а й виховувати гідну, сильну, свідому особистість.

  • Ви працюєте? Де і ким Ви працюєте?

— Так, я вчителька інформатики, працюю в школі №138 Шевченківського району м. Києва, і можу з упевненістю сказати: це неймовірне місце, де панує атмосфера добра, підтримки та взаєморозуміння. Школа 138 — це для мене більше, ніж місце роботи. Це — моя друга родина, моє натхнення і моя гордість. Щоб бути для учнів сучасним, професійним наставником, я постійно підвищую рівень своєї кваліфікації. Проходжу курси за різними напрямами: педагогіка, психологія, цифрові технології в освіті, інклюзивне навчання та інші. Вірю, що розвиток учителя — це запорука якісної освіти для дітей.

  • Щиро дякуємо Вам, пані Надіє, за змістовне та відверте інтерв’ю. Було надзвичайно цікаво почути Ваші думки. Ваша щирість і відкритість зробили нашу розмову живою і глибокою. Спасибі за приділений час і готовність поділитися важливим. Бажаємо, щоб ваша мрія здійснилася і Ви до нас повернулися магістранткою.

Низький уклін нашим воїнам, героям, які щодня стоять на варті свободи й захисту України. Завдяки вашій мужності, стійкості та незламному духу ми маємо можливість жити, працювати, обіймати близьких і вірити в майбутнє. Кожен день під прапором України – це подвиг, за який ми щиро вдячні.

Інтерв'ю провела Ірина ШУМІЛОВА,
професор кафедри управління та освітніх технологій


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook