Міжнародна економіка в умовах кліматичних змін та надзвичайних викликів: кафедра глобальної економіки в центрі наукових дискусій

24 квітня 2025 року
24 квітня 2025 року представники кафедри глобальної економіки Національного університету біоресурсів і природокористування України взяли участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «Міжнародна економіка в умовах кліматичних змін: глобальні виклики», що відбулася на базі Західноукраїнського національного університету у місті Тернопіль. Захід об’єднав науковців, експертів, представників державних структур, бізнесу та громадських організацій з України та зарубіжжя для обговорення актуальних проблем і стратегічних підходів до трансформації міжнародної економіки в умовах загострення кліматичних викликів.
Учасники конференції поділилися результатами новітніх досліджень у сферах сталого розвитку, зеленої економіки, циркулярних моделей виробництва, екологічної політики та міжнародної співпраці. Під час заходу було висвітлено широкий спектр тем від фінансових механізмів кліматичної адаптації до ролі міжнародних економічних інституцій у забезпеченні розвитку глобальної економіки (детальніше програма: sites/default/files/u404/_programa.pdf).
З науковою доповіддю виступила Наталія ВДОВЕНКО, доктор економічних наук, професор, Заслужений працівник сільського господарства України, завідувач кафедри глобальної економіки Національного університету біоресурсів і природокористування України. У своїй доповіді на тему «Модернізація інноваційних підходів до управління аграрним бізнесом у глобальному економічному просторі» Наталія Михайлівна висвітлила актуальні аспекти перебудови галузей аграрного сектору економіки в умовах кліматичних змін, глобалізації ринків та цифрової перебудови економіки. Особливу увагу було приділено питанням підвищення ефективності управлінських рішень, інтеграції інноваційних агротехнологій, розвитку цифрових екосистем агрного бізнесу та гармонізації із цілями сталого розвитку ООН.
Професор Наталія ВДОВЕНКО наголосила на важливості адаптації українського аграрного бізнесу до нових викликів агропродовольчого ринку шляхом упровадження інструментів смарт-менеджменту, міжнародної кооперації, використання елементів штучного інтелекту. Вчена також окреслила перспективи модернізації аграрної освіти в контексті глобальних трендів і посилення ролі вітчизняних університетів як центрів трансферу знань, зокрема у підготовці здобувачів вищої освіти за ОПП «Міжнародна економіка» другого (магістерського) рівня.
Виступ викликав активну дискусію серед учасників конференції та отримав схвальні відгуки як від академічної спільноти, так і від представників практичного сектору національної економіки.
А найголовніше в даному заході є об’єднання зусиль науковців, які транслюють свої знання і наукові здобутки в аудиторіях обох кафедр передусім глобальної економіки Національного університету біоресурсів і природокористування України та кафедри міжнародної економіки Західноукраїнського національного університету при підготовці конкурентоспроможних фахівців ОПП «Міжнародна економіка», як другого (магістерського), так і першого (бакалаврського) рівня вищої освіти галузі знань С «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини» за спеціальністю С1 «Економіка та міжнародні економічні відносини (за спеціалізаціями)».
Аспіранти кафедри глобальної представили доповіді, які викликали активне обговорення серед учасників конференції:
Дмитро ГРИГОР’ЄВ на тему: «Регулювання аграрного ринку в умовах європейської інтеграції та продовольчих викликів».
Андрій АНДРУЩЕНКО на тему: «Соціально-економічні пріоритети у підходах до формування конкурентоспроможності галузі аквакультури в аспекті глобальних продовольчих викликів».
Сергій ЖИЛІН на тему: «Державна підтримка аграрного сектору економіки України для забезпечення глобальної й регіональної та національної безпеки».
Олег РАКІТІН на тему: «Регулювання конкурентоспроможності продукції молочного скотарства України в умовах кліматичних змін і глобальних викликів».
Андрій ТИШЕЧКО на тему: «Інструменти державного регулювання рибного господарства в період надзвичайних викликів із пріоритетом екобезпеки та циркулярності економіки».
Олександр ШЕВЕЛЬ на тему: «Регуляторна підтримка розвитку ринку продукції аквакультури в контексті трансформації системи циркулярної біоекономіки та викликів для національної безпеки України».
Участь у конференції стала важливим підґрунтям для обміну практичним досвідом, налагодження академічного партнерства та популяризації наукових здобутків, особливо при виконанні науково-дослідницьких робіт, які виконує кафедра глобальної економіки, зокрема «Наукове обґрунтування агротехнологічних рішень регулювання розвитку циркулярної та блакитної економіки в сільському і рибному господарстві для реабілітації військовослужбовців і повоєнної відбудови України» та «Прикладні рішення регулювання конкурентоспроможності сільського і рибного господарства в системі циркулярної біоекономіки та викликів для національної безпеки України».
Отримані ідеї та дискусії стануть основою для подальших досліджень кафедри глобальної економіки економічного факультету у сфері міжнародної економічної діяльності України та адаптації до кліматичних змін з урахуванням глобальних викликів сучасності.
 
Наталія КОРОБОВА,
доцент кафедри глобальної економіки
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook