Розвиток цифрової компетентності викладачів НУБіП України – один з пріоритетів в умовах цифрової трансформації освіти

24 квітня 2025 року
23 квітня в університеті проведено навчально-методичний семінар «Цифрова освіта 360°: платформи та інструменти в освітній екосистемі». Захід об’єднав науково-педагогічних працівників університету і педагогічних працівників відокремлених структурних підрозділів, які прагнуть ефективно реагувати на сучасні виклики цифрової трансформації освіти, впроваджувати інноваційні цифрові технології у викладання та навчання, адаптуватися до швидких змін цифрового середовища й підвищувати гнучкість і якість освітньої діяльності.
 
Проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена ГЛАЗУНОВА представила стратегічне бачення цифрового розвитку викладачів НУБіП України, яке передбачає системну підтримку, розвиток цифрових компетентностей, академічну доброчесність та ефективне використання цифрових платформ та інструментів.
 
Тетяна ВОЛОШИНА, доцентка кафедри інформаційних систем і технологій, ознайомила учасників із функціональними можливостями Google Workspace for Education, як освітньої екосистеми університету, представила базові сервіси платформи, які є хорошим помічником у щоденній діяльності науково-педагогічних і педагогічних працівників.
Доцентка кафедри інформаційних систем і технологій Таїсія САЯПІНА, звернула особливу увагу на трансформацію ролі викладача в умовах цифрової освіти, який є творцем цифрового освітнього контенту, формує навчальні матеріали відповідно до індивідуальних потреб, рівня підготовки та стилів сприйняття інформації студентів. Окремий акцент було зроблено на дотриманні принципів авторського права при створенні та використанні цифрових освітніх ресурсів.
 
Максим МОКРІЄВ, керівник центру дистанційних технологій, поділився практичними рекомендаціями щодо інтеграції Moodle у навчальний процес, створення курсів та забезпечення різних типів взаємодії зі студентами.
 
Питання цифрових інструментів для оцінювання знань і формувального оцінювання висвітлила доцентка кафедри інформаційних систем і технологій Валентина КОРОЛЬЧУК, наголосивши на трансформації концепції оцінювання, важливості прозорості критеріїв оцінювання, своєчасного фідбеку та використання аналітики освітніх даних.
 
 
Професорка кафедри інформаційних систем і технологій Олена КУЗЬМІНСЬКА звернула увагу на формування цифрового сліду науково-педагогічного викладача, дотримання принципів академічної доброчесності та культури цифрового етикету.
 
Університет послідовно створює умови для професійного зростання науково-педагогічних працівників, впроваджує сучасні цифрові платформи та інструменти, підтримує культуру академічної доброчесності та відкритості. Формування спільноти цифрових викладачів — це інвестиція у якість вищої освіти, яка відповідає вимогам сьогодення та майбутнього.
 
Тетяна ВОЛОШИНА,
доцентка кафедри інформаційних систем

 і технологій 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook