На кафедрі публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва відбувся міжнародний семінар для представників територіальних громад Київщини

28 квітня 2025 року
24 квітня 2025 року кафедра публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва стала інформаційно-комунікаційний хабом для проведення міжнародного семінару для фасилітаторів інноваційних груп дрібних агроровиробників (SIGза підтримки проекту IPSA, у якому взяли участь 30 представників територіальних громад Київської області.
 
Проект інституційної та політичної реформи дрібномасштабного сільського господарства (IPRSA) фінансується Європейським Союзом з метою зміцнення Мінагрополітики та пов’язаних з ним інституцій щодо сільськогосподарської політики, законодавства, правил цифровізації та вступу до ЄС. Він спрямований на посилення спроможності виявлення та реалізації проєктів, орієнтованих на інновації в дрібномасштабному сільському господарстві, які сприятимуть залученню зовнішнього фінансування. Програма семінару передбачала ознайомлення учасників  щодо Державного аграрного реєстру (ДАР), ініціативних груп дрібних агровиробників (SIG) та системи аграрних знань та інновацій (AKIS).
 
 Головними спікерами семінару були експерти з сільського розвитку та розвитку інновацій дрібних агровиробників IPSA Project Сергій ЗАМІДРА та Росс БУЛЛ (Великобританія). Серед учасників — представники Башівської сільської громади, Білоцерківської міської громади, Бучанської міської громади, Димерської селищної громади, Згурівської селищної громади, Медвинської сільської громади Пірнівської сільської громади, Узинської міської громади, Фастівської міської громади тощо. Зокрема, представництво громад включало: голів територіальних громад та їх заступників, старостів старостинських округів, депутатів сільських та міських рад, агровиробників, керуючих справами виконавчих комітетів рад, завідувачів секторів інвестицій та просторового планування, агропромислової політики, відділів економічного розвитку й інвестицій, внутрішньої інформаційної політики, зв’язків з громадськістю, цифрових трансформацій і цифровізації, земельних відносин та екологічних питань. У виступах також взяли участь професори кафедри публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва НУБіП, доктори наук з державного управління Сергій ПРИЛІПКО та Оксана ЄВСЮКОВА, експерти проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог». 
Під час заходу спікери детально ознайомили учасників зі змістом Семи цілей ARD Strategy 2030, а саме: посилення інституційної спроможності; безпечність харчових продуктів; конкурентоспроможне сільське господарство, справедливі доходи; ефективне використання земель, розмінування, земельна реформа; кліматорієнтоване сільське господарство, пом’якшення наслідків та адаптація; модернізація аграрного сектору; розвиток сільських територій. Важливими питаннями обговорення стала тематика щодо: переваг реєстрації ДАР; способів розподілу інновацій; прикладів інноваційних рішень дрібних агровиробників для проблем виробництва/переробки та маркетингових можливостей; формування інноваційних груп дрібних агровиробників; стратегічного планування; співпраці фасилітаторів з дрібними агровиробниками та ін.
 
 Окрему цікавість в учасників тренінгу викликали питання, які стосувалися євроінтеграційного розвитку України. Як зазначив, Сергій ЗАМІДРА, для українських дрібних агровиробників необхідні знання про цілі спільної аграрної політики ЄС і уявлення про майбутній розвиток сектору сільського розвитку. Експерт Росс БУЛЛ представив змістовну інтерпретацію цілей спільної аграрної політики на 2023-2027 рр., а саме: забезпечення справедливого доходу для фермерів; підвищення конкурентоспроможності; покращення становища фермерів у ланцюгу виробництва харчових продуктів; проведення заходів для пом’якшення наслідків зміни клімату; піклування про довкілля; збереження ландшафтів та біорізноманіття; підтримка зміни поколінь; розвиток життєздатності сільської території; захист якості продуктів харчування та здоров’я, сприяння розвитку знань та інновацій. Загалом експертами було наведено приклади реалізації Сільського плану дій ЄС до 2040 року та резюме принципів проєктування SIG. Учасникам науково-практичного заходу окреслено перспективи розвитку територіальних громад Київської області з використанням ключового рушія інновацій — системи AKIS. Вказаний захід супроводжувався цікавими дискусіями з питань функціонування агробізнесу дрібних виробників в умовах воєнного стану в Україні, виступами представників громад, обміном думками щодо подальшої участі у проєктній діяльності, цікавими пропозиціями щодо подальших зустрічей та обміну практичним досвідом.  
Приємною несподіванкою для учасників семінару стала церемонія оголошення переможців Всеукраїнського конкурсу учнівських та студентських творчих робіт «Молодь і місцеве самоврядування: партнерство заради майбутнього», що проводився кафедрою публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва спільно з Всеукраїнською асоціацією громад. Представники громад щиро аплодували призерам конкурсу та запросили переможців на стажування в органах місцевого самоврядування.
 
Переконані, що, незважаючи на всі кризи, виклики та труднощі, майбутнє України — серед країн європейського співтовариства. Кожен із нас своєю працею та професійними досягненнями впевнено наближає євроінтеграційний розвиток, а проведення таких науково-практичних заходів сприяє обміну досвідом, поширенню передових знань, впровадженню інноваційних підходів для забезпечення старого розвитку територіальних громад.
  
Оксана ЄВСЮКОВА, 
професор кафедри публічного управління, 
менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook