Молодший спеціаліст

  Молодший спеціаліст - це освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця, який на основі базової або повної загальної середньої освіти здобув початкову вищу освіту, спеціальні уміння та знання, має певний досвід їх застосування для вирішення типових професійних завдань, які передбачені для відповідних посад, у певній галузі народного господарства та економічній діяльності. 

Згідно з положеннями Закону України «Про вищу освіту» останній прийом на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня Молодший спеціаліст проводиться у 2019 році. Диплом про вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (початкова вища освіта) прирівнюється до диплома про вищу освіту за освітньо-професійним ступенем молодшого бакалавра.

Молодший бакалавр - це освітньо-професійний ступінь, що здобувається на початковому рівні (короткому циклі) вищої освіти і присуджується закладом вищої освіти у результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти освітньо-професійної програми, обсяг якої становить 120-150 кредитів ЄКТС. Обсяг освітньо-професійної програми для здобуття ступеня молодшого бакалавра на основі ступеня молодшого спеціаліста визначається закладом освіти.

 

    Підготовка молодших спеціалістів здійснюється в 9 з 11 відокремлених підрозділах НУБіП України (без урахуванням закладів, які знаходяться на тимчасово окупованій територій Автономної Республіки Крим).

·         ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж»

·         ВП НУБіП України  «Бережанський агротехнічний коледж»

·         ВП НУБіП України «Боярський коледж екології і природних ресурсів»

·         ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж»

·         ВП НУБіП України «Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О.Майнової»

·         ВП НУБіП України «Заліщицький аграрний коледж ім. Є.Храпливого»

·         ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж»

·         ВП НУБіП України «Ірпінський економічний коледж»

·         ВСП "Рівненський коледж НУБіП України"

    Нормативний термін навчання не перевищує на базі повної загальної середньої освіти трьох років, а базової загальної середньої освіти - чотирьох років. Для осіб, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника за спорідненою професією, зменшується на один рік.

Випускники, які успішно пройшли державну атестацію і отримали освітньо-кваліфікаційний рівень “Молодший спеціаліст” у відокремлених підрозділах НУБіП України мають можливість продовжувати навчання у базовому закладі (м.Київ) за скороченим терміном навчання. Скорочений термін передбачає як організацію навчального процесу за інтегрованими навчальними планами (окремі потоки), так і шляхом зарахування зазначених осіб на вакантні місця 2-3 курсів загальних потоків.

    Прийом на навчання на перший курс з нормативним та скороченим терміном навчання проводиться в межах ліцензованого обсягу за такими спеціальностями (спеціалізаціями) відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266. Особливості впровадження цього Переліку визначаються наказом Міністерства освіти і науки № 1151 від 06 листопада 2015 року

 

    Для вступників, які потребують поселення у гуртожиток, надання місць гарантовано. Умови проживання відповідають санітарно- гігієнічним нормам. Місця у гуртожитку вступникам надаються на підставі поданої заяви у Приймальну (відбіркову) комісію.

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook